תרבות
תמונת השבוע
לתמונות הקודמות
כניסה לחברים
חדש באתר
טיול קיבוץ 2018
טיול לדרום בהשתתפות מעל ל 200 חברים וילדים....
התבליט של שושנה
סרטון חדש על התבליט של שושנה מראשית ימיו ועד שהגיע למנוחה ולנחלה ליד משרדי הקיבוץ...
מחנה לטרון ופריצת הדרך לירושלים
פוגל על רקע עמדת הכניסה למחנה לטרון ב מספר על המחנה ובהמשך על פריצת הדרך לירושלים...
בין חברים
ערב מרגש שנערך במועדון בהנחייתה של רותי לב ובהשתתפות קהל רב מכל שכבות הקהילה...
פתיחה מפתיעה
במהלך מסיבת ראש השנה שנערכה ביום שני 10/8/18 נפתחו הממטרות, שכן זה היום שלהן, לצורך השקיית הדשא. למזלם של הנוכחים - דוד שוב שהיה במקום סגר את ברז המים והציל את המצב.
קבלת ראש השנה במשלט 9/18
ביום ד‘ 5/9 נערכה במשלט קבלת חג מלאת הפתעות גם למארגנים....
מאגר נחשון 8/18
לאחר שנים רבות של השקיית שדות נחשון בשטחים ליד כפר מנחם הקרויים "משקי ההר", עבר השנה המאגר שיפוץ והגדלה. יונתן המנהל העסקי מספר על המאגר ועל דברים נוספים.
פרידה מיזהר במשלט 7/18
לאחר שש שנים בתפקיד יו"ר הקיבוץ יזהר מסיים את תפקידו ומעביר את המקל לבא אחריו...
אולימפיאדה 1989
אהל ראשונים
חנוכת אתר "אהל הראשונים" בנחשון
היום הראשון שלי..
חברים מספרים על חווית היום הראשון שלהם בנחשון ועוד...
פליליסט של סרטי שושנה
אוסף של סרטים שיצרה וערכה שושנה לב במשך השנים...
ניר שחם ויקב שורק
בפאתי חצר הקיבוץ שוכן לו יקב שורק. יחודו של יקב זה הוא בהיותו בי"ס לעשיית יין. ניר מספר על היקב וקצת על עצמו...
הפרלמנט בספריה
כל יום שישי מתכנסים הספרניות וחברים נוספים בספריה ודנים בהוויות העולם הספרותי ועולמות אחרים...
תיבת קינון של תנשמות
אחת מאלפי תיבות הקינון שהוקמו במסגרת המיזם הלאומי להדברה ביולוגית באזורים חקלאיים ושנועדו לעודד נוכחות של תנשמות ובזים. צלם: מולי.
החורני האחרון
יהודה, איציק, גילה, קיש, שוש, שירלי, דוד, שלומית ופוגל.
סובב הכנרת
חיה ושדמי, שלומית, זכריה, גילה, קיש, פוגל דוד ואיציק ניב - יצאו למסע של קדושה שמים ומים סובב הכנרת עם המדריכה אסתר שמואלי....
צריף החמישייה
ישן בפני חדש תוציאו
קומביין האבטיחים
אוגוסט 2017 - החל קטיף האבטיחים בשדותינו.
תרבותוותיקי נחשוןשנת 2016
יום הולדת 82 ליעקב הופ 9/16

לפני כשבוע חגג יעקב הופ את יום הולדתו ה-82. במסגרת פרויקט בנות המצווה של בנות קבוצת שירז (רוני, אדוה, ליהי, נעם ונגה) אנו נוהגות לחגוג לבני ה-80 ומעלה את יום הולדתם. בכל יום הולדת אימא אחרת של בנות הקבוצה אחראית. והפעם היה זה תורי. בקשר הראשון שלי עם יעקב, ניסה יעקב להתחמק מההילולה ותשומת הלב במיני תירוצים שונים. אך מאחר והיה עסוק מאד ומיהר נענה להפצרותיי ותיאמנו יום ושעה לציין את המאורע.
ביום האירוע ניסה שוב יעקב להתחמק, אך לא אפשרתי לו ויחד עם הבנות הנהדרות הגענו לביתו עם עוגה נרות ושירים.
את פנינו קיבלו יעקב ונעמי בסבר פנים יפות. הם כיבדו אותנו בחטיפים ושתיה, ועשו לנו סיור בבית המרשים, כאשר נעמי משבחת את ידי יעקב אשר ניכרות בכל חלקה טובה בבית. הבנות התרשמו מאד. לאחר שהדלקנו נרות ואכלנו מהעוגה סיפרו יעקב ונעמי את סיפור היכרותם. אפילו הבנות הצעירות זיהו את הרומנטיקה אשר ליוותה ועדין מלווה את סיפור אהבתם. יעקב סיפר על תפקידים שונים שעשה בקיבוץ והבנות שאלו שאלות והתעניינו כיצד ההפרטה השפיעה עליהם. יחד הסתכלנו באלבומי התמונות והיכרנו קצת יותר את המשפחה של נעמי ויעקב.
היה מפגש מיוחד במינו. בכל מפגש כזה יוצאות אנו האימהות נפעמות ונרגשות ומקוות מאד שפתחנו במסורת שתמשיך גם עם קבוצות בני המצווה הבאות.
יפעת

 


טיול הוותיקים 5/2016

ביום א‘ 29/5/16 יצאנו סופסוף לטיול הוותיקים השנתי. לאחר שמספר פעמים נקבע תאריך ושונה הגיע היום הגדול. בשעה 7:30 בבוקר הגיעו החבר‘ה לסובה כדי לעלות לאוטובוס ולמרבה ההפתעה חיכה להם אוטובוס של בית"ר ירושלים. דגלי בית"ר התנוססו בחלון ומבפנים היו תלויים כדורי בית"ר, דובונים וכו‘.. ואנחנו כשמו"צניקים לכל דבר "התעלפנו" מזה. כמובן שיוסי הנהג היה איש מקסים לבבי וחמוד וכשהבין שבצהרים נעבור בסכנין הוא כבר הוריד בעצמו את הדגלים.

יצאנו לדרך לכיוון צפון. למורת רוחם של האנשים לא היה זמן לקפה באלונית של כביש שש, רק לפיפי, והמשכנו לכפר יהושע, לאתר רכבת העמק. פוגל, מדריך הטיול נתן במהלך הנסיעה הסברים על הדרך ועל היישובים שראינו וגם הסברים מקדימים על רכבת העמק.

כאשר הגענו לשם היה זמן לאכול את ארוחת הבוקר שכל אחד הביא לעצמו. נכנסנו למוזיאון הרכבת, לאחר צילומי חוץ של כל החבורה, חיכה לנו המדריך איתי והסביר לנו על ההיסטוריה של המקום ולקח אותנו לסיור קצרצר ברחבה ובמגדל המים.

עלינו שוב לאוטובוס ופוגל הנחה את יוסי הנהג להגיע לדרך נוף מעל בקעת בית נטופה. יוסי הנהג האמיץ החליט לקחת על עצמו את ההרפתקה. די מהר הבנו שהנוף אמנם מרהיב אבל הכביש פחות. היו עצירות וסיבובים, תהום ועצים, עליות וירידות. היו מספר אנשים שרצו שייגמר כבר, והיה צחוק גדול.

בקעת בית נטופה זה מקום מדהים ביופיו. רואים את כל השטחים החקלאיים הקטנים נפרשים מלמטה, כאשר משני צידי העמק ממוקמים יישובים ערביים, ולמעלה על ההרים ישובים יהודיים כגון: הררית, הסוללים, בית רימון ורחוק מעט יותר נצרת.

בסיום המסלול האתגרי ירדנו סופסוף לשתות קפה. לאחר מכן הגענו לאתר אשכול של מקורות. שם חיכה לנו מופע אור-קולי מלווה בהסברים על מה שבעצם עושים שם, על המוביל הארצי, על התפלת המים, טיפול במים, שאיבה מהכנרת וכו‘...ראינו גם סרט קצר על תהליך העבודה, מודל של משאבות המים והדרך שהם עוברים. היה מאד יפה, מרתק וחוויתי.

ואז!! למסעדה!!! לאחר נסיעה של כעשרים דק‘ דרך סכנין ויישובים נוספים הגענו לעראבה. שם במסעדת קפרון חיכה לנו שולחן עמוס בסלטים ומנות ראשונות. כולם שכבר היו מאד רעבים התחילו לאכול ולהתמוגג מהאוכל הטרי והטעים. למנה העיקרית כבר לחלק מהאנשים כבר לא היה מקום והם בקשו "טייק אוואי".

כאשר המלצרים חיסלו את השולחנות ,יוסי מוצ‘ניק הקריא קטע יפה ואני (אורית), בירכתי את עליזה שחגגה בדיוק יומולדת, הגיעה עוגת היומולדת החגיגית, כדי לציין את יום ההולדת של נחשון שהיה ביום העליה לקרקע בדיוק בל"ג בעומר. היו זיקוקים ומוזיקת יומולדת בערבית, ולא ויתרנו ושרנו הבו בירה ונשירה... העוגה הייתה מאד טעימה והיה כתוב עליה מזל טוב לקיבוץ נחשון.

שבעים וטובי לב התגלגלנו לאוטובוס ומשם בנסיעה ישר הביתה. יוסי הנהג שבילה אתנו את היום, עזר בכל מה שצריך וגם היה אחלה. האווירה במהלך כל היום הייתה מאד טובה, מזג האוויר היה מושלם והיה יופי של יום. לטיול יצאו 32 חברות וחברים.

המון תודה לפוגל שהדריך וניווט והוביל את כל היום המקסים.

להתראות בינתיים,

אורית ערב


חזרה למעלה הדפסה שלח למייל הוסף למועדפים הפוך לדף הבית