תרבות
תמונת השבוע
לתמונות הקודמות
כניסה לחברים
חדש באתר
טיול קיבוץ 2018
טיול לדרום בהשתתפות מעל ל 200 חברים וילדים....
התבליט של שושנה
סרטון חדש על התבליט של שושנה מראשית ימיו ועד שהגיע למנוחה ולנחלה ליד משרדי הקיבוץ...
מחנה לטרון ופריצת הדרך לירושלים
פוגל על רקע עמדת הכניסה למחנה לטרון ב מספר על המחנה ובהמשך על פריצת הדרך לירושלים...
בין חברים
ערב מרגש שנערך במועדון בהנחייתה של רותי לב ובהשתתפות קהל רב מכל שכבות הקהילה...
פתיחה מפתיעה
במהלך מסיבת ראש השנה שנערכה ביום שני 10/8/18 נפתחו הממטרות, שכן זה היום שלהן, לצורך השקיית הדשא. למזלם של הנוכחים - דוד שוב שהיה במקום סגר את ברז המים והציל את המצב.
קבלת ראש השנה במשלט 9/18
ביום ד‘ 5/9 נערכה במשלט קבלת חג מלאת הפתעות גם למארגנים....
מאגר נחשון 8/18
לאחר שנים רבות של השקיית שדות נחשון בשטחים ליד כפר מנחם הקרויים "משקי ההר", עבר השנה המאגר שיפוץ והגדלה. יונתן המנהל העסקי מספר על המאגר ועל דברים נוספים.
פרידה מיזהר במשלט 7/18
לאחר שש שנים בתפקיד יו"ר הקיבוץ יזהר מסיים את תפקידו ומעביר את המקל לבא אחריו...
אולימפיאדה 1989
אהל ראשונים
חנוכת אתר "אהל הראשונים" בנחשון
היום הראשון שלי..
חברים מספרים על חווית היום הראשון שלהם בנחשון ועוד...
פליליסט של סרטי שושנה
אוסף של סרטים שיצרה וערכה שושנה לב במשך השנים...
ניר שחם ויקב שורק
בפאתי חצר הקיבוץ שוכן לו יקב שורק. יחודו של יקב זה הוא בהיותו בי"ס לעשיית יין. ניר מספר על היקב וקצת על עצמו...
הפרלמנט בספריה
כל יום שישי מתכנסים הספרניות וחברים נוספים בספריה ודנים בהוויות העולם הספרותי ועולמות אחרים...
תיבת קינון של תנשמות
אחת מאלפי תיבות הקינון שהוקמו במסגרת המיזם הלאומי להדברה ביולוגית באזורים חקלאיים ושנועדו לעודד נוכחות של תנשמות ובזים. צלם: מולי.
החורני האחרון
יהודה, איציק, גילה, קיש, שוש, שירלי, דוד, שלומית ופוגל.
סובב הכנרת
חיה ושדמי, שלומית, זכריה, גילה, קיש, פוגל דוד ואיציק ניב - יצאו למסע של קדושה שמים ומים סובב הכנרת עם המדריכה אסתר שמואלי....
צריף החמישייה
ישן בפני חדש תוציאו
קומביין האבטיחים
אוגוסט 2017 - החל קטיף האבטיחים בשדותינו.
תרבותועדת תרבותשנת 2018
מרוץ הלילה הראשון בנחשון 5/18

דווח של חן נאמן: יום חמישי, ה- 12/5/18, ייזכר לעד כיום שבו נערך מרוץ הלילה הראשון בקיבוץ נחשון! המרוץ אורגן ע"י שייקו (אישה הטרי של נטע בן יצחק), בסיוע של חברים נוספים ושל ועדת התרבות.

לדעתו של חן, חבר הוועדה, יש להפוך את המרוץ למסורת מדי שנה בשנה. הוא גילה את אוזננו, שייתכן שיערך מרוץ נוסף בתאריך 28/7, בליל ירח מלא. החברים שהחמיצו למגינת ליבם את המרוץ הראשון -יוכלו להתנחם בכך שישתתפו במרוץ ביולי. בואו בהמוניכם !

במרוץ היו שלושה מקצים:

1.      2 ק"מ – מסלול מעגלי בתוך הקיבוץ, והשתתפו בו כ-4 חברים, שצעדו עם דור ההמשך, שנהנה מבילוי לילי לא שגרתי.

2.      5 ק"מ – הליכה וריצה – השתתפו 12 חברים וחברות. היציאה הייתה מרחבת הפשתגון, לכיוון יציאה מהקיבוץ דרך הפשפש והקפת השדה הנקרא ע"י הגד"שניקים "הבית". למזלם של ההלכים, שדה האבטיחים שאותו הקיפו, למרות העובדה שהיה בשלבי השקיה, לא יצר שלוליות רציניות במקומות הנמוכים, וכך ניתן היה לחזור בקלות דרך באותה דרך ובנעליים יבשות.

3.      10 ק"מ – קבוצת רוכבי אופניים צעירים ונמרצים, (איפה רוכבי האופניים המבוגרים?), בניצוחה של עירית. הקבוצה המאובזרת מכף רגל ועד ראש, כולל פנסים, טיפסה ל"שייח מוסא" ומשם בחזרה.

המשתתפים שהגיעו לנקודת הסיום דווחו על הנאה מרובה מהריצה הלילית וציינו לשבח את הארגון המשובח, שמנע שיבושים במסלול שהיו עלולים  להיות הרי אסון.

בסיום הריצה, חיכה למשתתפים כיבוד, שכלל אבטיחים מתוקים וצוננים, לחמניות, פיתות, חומוס, יוגורט, גרנולה וענבים. בקיצור מזון בריאות כיד המלך!

סיכם את האירוע שייקו: מרוצים עממיים בלילות ירח מלא הם טרנד, שהולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות ביישובים רבים. היה נהדר לראות שאירוע כזה מאפשר לכל אחד ואחת את האתגר המתאים לו. הייתה אווירה טובה, צחוק והתלהבות, וכמובן ציפייה לעוד אירועים מרעננים כאלה בקיץ. הגיעו מעל ל-30 אנשים, מכל טווח הגילאים - שרצו, הלכו ורכבו יחדיו. תודה רבה למי שהגיע, ובמיוחד להרצל, על הסטיק לייטים, במידה ויתנדבו אנשים נוספים, נוכל להפיק אירוע ברמה, עם כמות משתתפים גדולה ומגוון אפשרויות (כמו דואתלון בבריכה, למשל). כל מי שזה חשוב לו ומוכן להצטרף לצוות, מוזמן בחום לפנות לשייקו - 054-653964

כדאי להתחיל להתאמן עד הריצה הבאה !!

סיכמה עירית פלג: יצאתי למרוץ עם קבוצת ילדי החוג לרכיבה הנקרא "חוג רכיבה בשביל הכיף", ילדי כתות ה‘-ו‘, שמודרכים על ידי עומר שדה ועל ידי. הרוכבים הצעירים יצאו למסלול ה-10 ק"מ מאובזרים כהלכה. הרכיבה בלילה הייתה קשה יותר מהרכיבה ביום בשל הקושי לראות את המהמורות בדרך. הם הגיעו עד לשייח מוסא ומשם בחזרה לנחשון. בדרך חזרה, היה להם בלבול קטן בשל סימון לא ברור, דבר שקיצר להם את המסלול, אבל לא בצורה משמעותית.

עירית סכמה את החוויה במילה אחת: "אלופים"!, וציינה שהם ממשיכים בפעילות הרכיבה עד אמצע הקיץ. היא מקווה שימשיכו כך גם בשנה הבאה. הורי הילדים דיווחו על שביעות רצון של הילדים מהאירוע. ועירית, כמו כל המבוגרים, מגשימה את חלומותיה הכמוסים בעזרתם של הילדים.חזרה למעלה הדפסה שלח למייל הוסף למועדפים הפוך לדף הבית