תרבות
תמונת השבוע
לתמונות הקודמות
כניסה לחברים
חדש באתר
היום הראשון שלי
חברים מספרים על היום או הימים הראשונים שלהם בנחשון....
פסח בנחשון
לזכר ימים עברו....
לקראת פסח במשלט - 4/17
מפגש אנשי המשלט עם מנהלי הקיבוץ....
הנהלה כלכלית 02/04/17
דו"ח ביקורת הנהלת העסקים (הנהלה כלכלית) – קבלת החלטות ויישומן....
שדמי ווותיקי עין החורש
וותיקי קיבוץ עין החורש במהלך טיולם ברחבי הארץ נכנסו אל שדמי ושם שמעו....
מעוף החסידות
להקת חסידות, בדרכה דרומה, חגה מעל הקיבוץ....
קיש וגילה צועדים בשביל ישראל
חלק מהפעילויות של המועצה האזורית במרכז בנחם כולל יציאה של בני ה-60 פלוס ל"שביל ישראל". מחכים למצטרפים חדשים. דרישות: כושר הליכה, 12 עד 20 ק"מ, דרגות קושי בין קל לקשה, בממוצע "לא נורא", ומצב רוח טוב.
לטייל עם הרצל
רוצה להכיר את ארצנו? הרצל ישמח לשתף בטיוליו במקומות עם היסטוריה רחוקה וקרובה...
אתרים אישיים
אתרים של חברי הקיבוץ המעוניינים להוסיף קישור לאתרם (כולל בפייסבוק) מוזמנים לשלוח...
טיול לקניון השחור בזוויתן 9/16
טיול ילדי המתנס....
60 פלוס מינוס - התוכנית לשנה הקרובה
הרצאות, סיורים ושביל ישראל....
קובץ טלפונים
תודה לקיש ששלח לנו קובץ טלפונים מעודכן....
הצלת חיים
"מגן דוד אדום" מפרסמת סרטון ובו הנחיות לאדם חסר הידע הרפואי, שיכולות להציל חיים.
שרותי רפואה דחופה
מה עושים כשיש בעיית בריאות דחופה והמרפאה סגורה ? משה מדריך אותנו.....
אתרי מידע לשעת חרום
אתרים שבהם ניתן למצוא מידע עדכני לגבי ההתנהלות בשעת החרום.....
אדום החזה - 16
ציפור קטנה ויפה ממשפחת הקיכליים, חורף בארץ.
פורים 2017
הערב בניהולו של אמיר פרידמן והחבר׳ה הצעירים היה מאוד מוצלח. החברה עבדו וארגנו את כל החג מא׳ ועד ת׳. באמת כל הכבוד להם ! נגה.
מי יודע מה זה ?
מולי, במהלך צעידתו ברחבי הקיבוץ, נתקל במה שרואים בתמונה ומאד ישמח לדעת מה זה? ולמה שימש? ממתינים לתשובות.
סדר פסח שני 2016
המקום: חדר האוכל הישן והטוב. המשתתפים: לא מעט, כ-60 חביירות וחביירים, מהמבוגר ביותר בנחשון ועד נכד חמוד למשפחת הופ (הבן של מעיין) ועוד אורחים מי שהיו בנחשון וכאלה שרק קפצו לביקור.
איך היה?: נ ה ד ר!!! - קיש.
פסח 2015
פסח בשער. בשנים עברו יצאנו לחגוג את העומר בשדות ובערב התכנסנו בחדר האוכל עם תוכנית עמוסה והרבה אורחים. בעידן הנוכחי, איש, איש בביתו או עם משפחתו ברחבי הארץ. אצלנו, בנחשון יש הרמת כוסית, וכמיטב המסורת החדשה יש "סדר שני". חג שמח !!!
קטיף הכותנה
אחת המהפכות האדירות בעשרות השנים האחרונות אירעה בשדות הכותנה בישראל. מקטיף ביד למכונה הקוטפת, מהדקת ומייצרת בלות (חבילות). וותיקי הענף עומדים פעורי פה וגאווה שכן הקטפת הינה פרי יוזמה ופתוח ישראלי. לצפייה לחץ <כאן>
חריש בשדות נחשון
החצבים בגינתו של איתן הרימו ראש, בצפון החל לרדת גשם ואצלנו מתחיל המרוץ השנתי, להספיק להכין את השדות לחורף ולקיץ המתקרבים בצעדי ענק. החריש בסרטון מתבצע בשדה הקרוי "הבית" ונמצא מול "שכונת הצינורות" החדשה. לצפיה לחץ <כאן>
שריפה בנחשון
ביום חמישי 10/9/15 השמיים היו רוויים באובך והחום מעיק. בסביבות השעה שתיים פרצה אש בקרבת גדר הקיבוץ. הלהבות ותימרות העשן התנשאו לגובה רב ואיימו לפלוש לחצר הקיבוץ. מכוניות הכיבוי שהגיעו למזלנו, השתלטו על האש, והשאירו לנו אדמה חרוכה וריח שריפה. לסרטון של השריפה לחץ <כאן>
שדרוג מערכות
בשעה טובה, 9/15, הוחל במבצע שדרוג מערכת החשמל בקיבוץ. קווי החשמל העיליים יפנו את מקומם לקווים תת קרקעיים, כשבצמוד לכבלי החשמל יושחלו גם קווי תקשורת, שישמשו אותנו עבור טלפוניה, אינטרנט וטלוויזיה.
קטיף השקדים
מים רבים זרמו בנחל נחשון מאז שארי פאדאואר נטע ב"מופקר 3" את שתיל השקד הראשון. מגידול שולי הפך המטע לחלק ממטעי השקד המפארים את עמק איילון ואשר הוכרזו ע"י שר החקלאות שמחון בפברואר 2009 כ"עמק השקד הישראלי". לחץ על הכתוב וצפה בקטיף.
שירה בנקי ז"ל
ביום חמישי, 31/7/15 במהלך מצעד הגאווה, התפרץ למסלול הצועדים אדם, כשבידו סכין שלופה, אותה נעץ בשישה צועדים. שירה, נערה מלאת חיים, שבאה להזדהות עם הצועדים, נפצעה אנושות, ולאחר מספר ימים נפטרה. שירה הובאה לקבורה ביום שני 3/8 בבית הקברות בקיבוץ נחשון.
צעדת נחשון ה-5
לפני חמש שנים, הרצל, רכז הספורט של המועצה, יזם את "צעדת נחשון". השנה יחד עם חן נאמן הם כבר הפיקו את הצעדה החמישית, בהשתתפות של קרוב ל-150 סבים, בנים ונכדים. השנה הצעדה נערכה בחלקה הראשון של "דרך בורמה". ישר כח ! להרצל וחן, מחכים בקוצר רוח לפרויקטים הבאים.
בחירות למזכיר/ת התנועה
60 אלף מצביעים פוטנציאלים, 5 מועמדים. כולם טובים וראויים. 60 חברי נחשון שהצביעו ובחרו ברוב של 37 קולות את מרקי לוי, אבל, מי שנבחר בכלל התנועה הקיבוצית, ברוב של 45% היה ניר מאיר מקבוצת שילר. שיהיה לו ולכולנו בהצלחה !
כיבוש הקש
לאחר קציר החיטה וגיבוב הקש הגיע תור כיבוש הקש לחבילות. בעבר החבילות היו קטנות ועובדי גידולי השדה היו מעמיסים אותן על עגלות ובקיבוץ היו מאוחסנות במתבן. היום הן גדולות ומשאיות מעבירות אותן ישירות למרכזי המזון. צילם: חן נאמן ממרפסת ביתו.
חג הקיבוץ 4/15
ביום א‘ 3/5 נחוג ב"משלט 200", חג הקיבוץ בהשתתפות מרבית וותיקי הקיבוץ. אורח הכבוד של האירוע היה נחמן גלבוע, שספר על עלילותיו כחקלאי המגדל כותנה, שהפך במרוצת השנים לעיתונאי מצליח בשלל עיתוני התנועה.
תרבותועדת תרבותשנת 2015
צעדת נחשון החמישית 7/15
ערב מהנה וחוויה בלתי נשכחת למשתתפים...

"מסביב יהום הסער...",  הבורסה הסינית נפלה, השיתוף הכלכלי האירופי בסכנה, הבורסה האמריקאית משותקת למספר שעות מסיבות לא ברורות, חברת תעופה גדולה בארצות הברית מפסיקה את טיסותיה בשל תקלות במחשביה. מצמית ? מפחיד ? לא את קהילת קיבוץ נחשון.

ביום חמישי 9/7/15 נערכה צעדת נחשון החמישית. בשעה שבע בערב נקבצו שלושה דורות של סבים, בנים ונכדים, אל ה"סובה" המשמשת ביום רגיל, כתחנת הסעה לבתי הספר. חן ושי נאמן, חילקו חולצות ירוקות, שעליהן הכיתוב: "צעדת נחשון 2015".  לאחר שנפרדו לשלום מבני המשפחה, שנבצר מהם להשתתף, עלו הצועדים על שלושת האוטובוסים, שנשלחו ע"י המועצה, ויצאו לדרך.

כביש צר ופתלתל מוביל מתחנת השאיבה "אוריה 8" של חברת מקורות אל מצפה הראל, שמהווה תצפית מרהיבה  אל עמק איילון מכיוון השונה מזה שאנו מכירים בנחשון. בסמוך למצפה  קיים מגרש חניה גדול, המשמש את המטיילים באזור ואת אורחי "אורחן מצפה הראל" הנמצא בסמוך.

כמדריך וכמורה הדרך שהאיר את עיני כל המשתתפים, שימש הרצל, אשר סיים את עבודתו במועצה האזורית כרכז הספורט, ועוסק בהדרכה במקביל ללימודיו. במקום התצפית ישנו מדרג ספסלי בטון, שהיושבים עליו צופים אל פני הנוף, ו"שולחן חול" המשמש כתבליט מוקטן של השטח. ניסיונותיו של הרצל לפתוח בהסבריו המרתקים, נבלעו ברעש המולת הילדים, ורק כאשר שלף את משרוקית השופטים, נפלה דממה יחסית, שאיפשרה לו לשאת את דבריו.

כדי לשפר את רמת הקשב של הציבור, ובעיקר של הילדים, הכריז הרצל שבסיום ההסברים שלו יערך חידון, ששאלותיו מבוססות על הידע שהקנה והחשוב מכל, יחולקו פרסים למצטיינים במתן התשובות. בעזרת מוט לייזר, המצביע על מקום בשולחן החול, ציין הרצל את שמות הישובים הנמצאים מולנו ובסביבה. לאחר מכן סיפר על מבצע נחשון ודרך בורמה, ובסיום ערך את החידון בו הצטיינו אילן ובן לב. שזכו בכדורסל המקושט בחתימות של שחקני מכבי ת"א, שהיה מתנה הולמת לשחקן מכבי חיפה המהולל (לשעבר) ובנו. פרסים נוספים היו: כדורסל ללא חתימות, מטקות ופנסים. רגע לפני היציאה לדרך, חולקו צמידים זוהרים שהוצמדו לידי הצועדים.

השמש עמדה לשקוע, ובשרידי אור הדמדומים האחרון, יצאה צעדת נחשון החמישית לדרכה. בראש הכח נסע הרצל, כשהוא מקפיד לתלות מקלות זוהרים על עצים וגדרות שסימנו לצועדים, בעיקר בעיקולים, לאן לפנות. מראה מרהיב ביופיו נגלה לעיני הצועדים, כרמי יין מטופחים להפליא, המזכירים מראות של כרמים מפורסמים באירופה. בהמשך נשמעו נביחות כלבים מקפיאות דם, ששמרו על יקב הראל. חלה רגיעה כאשר התברר ששלי יואב העובד ביקב, דאג בעוד מועד לכך שהכלבים יהיו קשורים בתוך הגדר.  בהמשך הגיעו הצועדים  לדרך אשר שימשמה שנים רבות, בטרם עידן הרכב בקיבוץ, כנתיב תנועה מרכזי בין קיבוץ נחשון להראל. בה נסעו להופעות בהראל, לקטיפת סברסים, ולמשחקי כדורגל בין הקיבוצים. לאחר קצת יותר משעה של הליכה, הגיעו  ל"באר", מקור המים של נחשון במשך שנים רבות, מקום אשר היווה בעבר את תחילת "דרך בורמה", שמתפקידה היה לעקוף את הכביש הראשי לירושלים הנצורה, מכיוון ששיירות שניסו להביא הספקה, הותקפו ע"י כפריים מיישובי הסביבה.  

במשך שעה קלה, נחו הצועדים, תוך אכילת הסנדויצ‘ים שסופקו להם ע"י מפיקי האירוע, ומהשלמה בתוספות שהוכנו בבית. המתנסניקים דאגו לארגן מדורה ולתה חם כמיטב במסורת.  בטרם תשתלט העייפות באברי הצועדים, יצאו להשלים רגלית את המסע אל עבר הקיבוץ, כשילדים רדומים נסעו באוטובוס ישירות לקיבוץ.

אין ספק שהיה זה ערב מהנה וחוויה בלתי נשכחת למשתתפיו. יש לציין שהרעיון של הצעדות שזו הייתה החמישית במספר, נהגה ע" חבר קיבוצנו הרצל. תודות למפיקי האירוע הרצל וחן  ועוזרת ההפקה – שי נאמן, וכן לאחראי על המתנ"ס בר קוך. המדליות, האוטובוסים והאבטחה היו באדיבות המועצה האזורית. הסנדויצים והחולצות נתרמו ע"י ועדת תרבות. יש לציין שזאת הייתה הצעדה הגדולה ביותר מבחינת מספר הצועדים- קרוב ל-150!

רשימת הצעדות :

1.                 2011 – ממצפור שער הגיא לנחשון.

2.                 2012 – ממצפה הראל לנחשון דרך נווה שלום.

3.                 2013 – משער הגיא לנחשון.

4.                 2014 – מתל גזר לנחשון.

5.                 2015 – ממצפה הראל לנחשון דרך ה"באר".


לקראת צעדת נחשון החמישית 7/15

 
הנה עברה לה עוד שנה וכמיטב המסורת אנו יוצאים לצעדת-נחשון
שתתקיים ב-9 ביולי בערב.
השנה נצעד מהראל - דרך המשאבות ובקוע - בחזרה לקיבוץ.
כמובן שבדרך נעצור לפיקניק של סנדביצ‘ים, קפה ותה.
המסלול אינו מסלול הליכה קשה.

                                                  בואו בהמוניכם

במסגרת הצעדה יחולקו חולצות עם כיתוב צעדת נחשון 2015. כדי להתארגן לצעדה ולהכין את החולצות יש ללחוץ על הקישור, למלא את הפרטים וללחוץ על שלח.

הרשמה לצעדה

חן נאמןהרצאתו של דרור כהן המעז מנצח 6/15

 
אתמול בערב התקיימה במועדון הרצאה של אדם מדהים בשם דרור כהן.
האמת, מאוד קשה לי לתמצת את מה שנאמר כי הכל היה באמת מאוד אמיתי ומעניין.
דרור היה טייס F16 שניפגע בתאונת דרכים מיותרת והפך נכה מהמותניים ומטה.

במשך שעה וחצי כמעט לקח אותנו דרור לתוך הסיפור שלו. מתא הטייס דרך התאונה לשיקום והקשיים והעשייה הרבה עד למדליה אולימפית ומרוץ המכוניות ראלי פריז-דאקר.

פגשנו אדם מדהים ומיוחד שקיבל החלטה אמיצה שהדרך הנכונה היא תמיד למעלה ומושך את עצמו לעשיה גם למען עצמו וגם למען אחרים.
אדם שעובר קושי יום יומי גדול מאוד ומצליח לתעל את זה לכיוונים חיוביים.

אני חושב שכל מי שהיה בהרצאה ( ולצערי לא היו רבים כאלו ) יצא עם תובנות כאלו ואחרות לגבי עצמו ולגבי המושגים קושי, נחישות ועשיה.

חן נאמןתרבות החודש / חן נאמן / 5/2015
התרומה לקהילה זה החומר ממנו עשויה קהילה מגובשת


אז מה היה לנו ?
חגגנו את חג השבועות,

חג השבועות כבר הרבה שנים הוא אחד החגים המרכזיים בקיבוץ ואולי מבחינה משפחתית אף המרכזי שבהם.

השנה לקחו חלק בחג הרבה מאוד חברים ובני משפחות דבר שמחמם את הלב כל פעם מחדש וממחיש את החשיבות שיש לקהילה באירועים משותפים.

מה שעוד היה מורגש בחג השנה לכל העושים במלאכה הוא כמות החברים הרבה שהתנדבו לקחת חלק ולסייע בכל הדרוש להפקת החג המקסים הזה וכן זה מראה שוב ושוב שככל שיותר חברים לוקחים חלק באירוע מסוים ותורמים מהלב הדבר מורגש מיד באירוע עצמו.

אותי באופן אישי תמיד משמח שלכל אירוע מצטרפים חברים חדשים שלא לקחו חלק עד היום. וזה מבחינתי הדבר החשוב ביותר כי התרומה לקהילה היא החומר שממנו עשויה קהילה מגובשת.

ברצוני להודות לכל מי שעשה ( במידה והחסרתי מישהו אני מתנצל )

לצוות החג : יפעת, יעלי רוזנברג, מיכל אלון, מירב הירש, הילה שצ‘ופק ועירית שעבדו מאוד קשה תחת ניהולה המסור והקפדני של נגה שמע.

תודה לענת גלבוע על הקישוטים ולהלית שהגיעה מחו"ל במיוחד להכנות.

תודה מיוחדת לאבנר מנשה שתורם מזמנו באמת משמחה ומכל הלב.

אני מאוד רוצה להודות ליונתן לביא שהרים את הכפפה ובחר לכבד אותנו בנוכחותו.

תודה לכל מי שסחב, גרר, חתך, קיפל וסידר.

ובהזדמנות זו אני קורא לכל מי שרוצה להצטרף אלינו ולקחת חלק בצוות התרבות יותר ממוזמן.

האירוע הבא הוא צעדת נחשון שיתקיים ביום חמישי האחרון של החודש פרטים יפורסמו בימים הקרובים.

 כל מי שיש לו הצעה, רעיון או שמעוניין לקחת חלק בפעילות כזו או אחרת יותר ממוזמן לדבר איתי.

 חן נאמן

052-4053338הכי חשוב שהיינו ביחד 4/2015

סיכום ארועי החודש בתרבות בנחשון.

יום הזיכרון לשואה ולגבורה.

כרגיל היה זה ערב מרגש שאיחד את כל הקהילה מאחורי הזיכרון הכואב של השואה

הערב צויין בצורה מאוד מכובדת בניהולה המסור של אורלי שיר בערב לקחו חלק תלמידי נחשון שחזרו מהמסע בפולין והעבירו רשמים ממה שחוו שם.

יום הזיכרון לחללי צהל.

יום הזיכרון לחללי צהל והטקס בבית הקברות היו גם השנה חשובים ואיחדו את כל חברי הקיבוץ ובני משפחה מאחורי זיכרון בנינו וחברינו שנפלו במערכות ישראל.

את טקסי יום הזיכרון הובילה איילת ששון.

יום העצמאות.

מיד בצאת יום הזיכרון עברנו כנהוג לחגיגות יום העצמאות.

את החגיגות התחלנו כרגיל במפקד אש מקסים שהופק על ידי השומר הצעיר וסיועו של בר קוך

מפקד האש היה מרהיב ומרשים כרגיל ( למרות שכמעט נשרף כבאי בארוע ).

השנה לפני מפקד האש הוספנו נוהג חדש בנחשון הדלקת משואות ובהזדמנות זו אני שלוח ברכות לנחמן שהיה למדליק המשואות הראשון בנחשון.

ואז עברנו לאמפי למופע זיקוקים ולחגיגה המרכזית.

אכלנו בשר על האש ורקדנו יחד עם להקת הזמרים

אבל הכי חשוב זה שהיינו ביחד כל הקהילה ותיקים וילדים חגגנו יחד וזה לדעתי בסופו של דבר העניין החשוב ביותר .

בארועי החודש לקחו חלק חברים רבים שתרמו מזמנן וממרצם על מנת שכל זה יקרה

תודות מיוחדות לחברי ועדת תרבות שעבדו קשה מאוד

אבנר מנשה, יואב בארי, ליאור שיר, נגה שמע.

תודה גם לאורלי שיר, לאורית ערב, איילת ששון, סיגל, פיני, עילי נאור שניר, ליעד אשכנזי, תמר.

ולכל מי שגרר, סחב, הרים, חתך וכיבב.

במידה ושכחכי מישהו אני מתנצל מראש.

אנחנו כבר עם הפנים לאירועים הבאים.

אני שוב מזמין את מי שיש לו רעיון או יוזמה לפעילות לקהילה לפנות אלי ונקדם את זה יחד

חן

052-4053338


חזרה למעלה הדפסה שלח למייל הוסף למועדפים הפוך לדף הבית