תרבות
תמונת השבוע
לתמונות הקודמות
כניסה לחברים
חדש באתר
טיול קיבוץ 2018
טיול לדרום בהשתתפות מעל ל 200 חברים וילדים....
התבליט של שושנה
סרטון חדש על התבליט של שושנה מראשית ימיו ועד שהגיע למנוחה ולנחלה ליד משרדי הקיבוץ...
מחנה לטרון ופריצת הדרך לירושלים
פוגל על רקע עמדת הכניסה למחנה לטרון ב מספר על המחנה ובהמשך על פריצת הדרך לירושלים...
בין חברים
ערב מרגש שנערך במועדון בהנחייתה של רותי לב ובהשתתפות קהל רב מכל שכבות הקהילה...
פתיחה מפתיעה
במהלך מסיבת ראש השנה שנערכה ביום שני 10/8/18 נפתחו הממטרות, שכן זה היום שלהן, לצורך השקיית הדשא. למזלם של הנוכחים - דוד שוב שהיה במקום סגר את ברז המים והציל את המצב.
קבלת ראש השנה במשלט 9/18
ביום ד‘ 5/9 נערכה במשלט קבלת חג מלאת הפתעות גם למארגנים....
מאגר נחשון 8/18
לאחר שנים רבות של השקיית שדות נחשון בשטחים ליד כפר מנחם הקרויים "משקי ההר", עבר השנה המאגר שיפוץ והגדלה. יונתן המנהל העסקי מספר על המאגר ועל דברים נוספים.
פרידה מיזהר במשלט 7/18
לאחר שש שנים בתפקיד יו"ר הקיבוץ יזהר מסיים את תפקידו ומעביר את המקל לבא אחריו...
אולימפיאדה 1989
אהל ראשונים
חנוכת אתר "אהל הראשונים" בנחשון
היום הראשון שלי..
חברים מספרים על חווית היום הראשון שלהם בנחשון ועוד...
פליליסט של סרטי שושנה
אוסף של סרטים שיצרה וערכה שושנה לב במשך השנים...
ניר שחם ויקב שורק
בפאתי חצר הקיבוץ שוכן לו יקב שורק. יחודו של יקב זה הוא בהיותו בי"ס לעשיית יין. ניר מספר על היקב וקצת על עצמו...
הפרלמנט בספריה
כל יום שישי מתכנסים הספרניות וחברים נוספים בספריה ודנים בהוויות העולם הספרותי ועולמות אחרים...
תיבת קינון של תנשמות
אחת מאלפי תיבות הקינון שהוקמו במסגרת המיזם הלאומי להדברה ביולוגית באזורים חקלאיים ושנועדו לעודד נוכחות של תנשמות ובזים. צלם: מולי.
החורני האחרון
יהודה, איציק, גילה, קיש, שוש, שירלי, דוד, שלומית ופוגל.
סובב הכנרת
חיה ושדמי, שלומית, זכריה, גילה, קיש, פוגל דוד ואיציק ניב - יצאו למסע של קדושה שמים ומים סובב הכנרת עם המדריכה אסתר שמואלי....
צריף החמישייה
ישן בפני חדש תוציאו
קומביין האבטיחים
אוגוסט 2017 - החל קטיף האבטיחים בשדותינו.
תרבותחגיםהאחד במאי
" האחד במאי" / מוטקה 5/18

"האחד במאי", הוא יום חגם של הפועלים בארץ ובעולם. 
בשנים הראשונות להקמת הקיבוץ צויין כיום שבתון. ערב החג נערכו שיחות, שדנו בחשיבות "האחד במאי", ולמחרת יצאו להפגנות בערים הגדולות, שאורגנו ע"י מפלגות הפועלים ותנועות הנוער. למרות שמהות החג לא השתנתה, ירדה קרנו בקיבוץ (וגם בארץ). בעוד שבשנים הראשונות הפערים בקיבוץ היו מינוריים, הרגישו החברים צורך לצאת ולהפגין למען סולידריות ושינוי המצב בארץ, למען השכבות המקופחות. דווקא היום כשהפערים בין העשירונים העליונים לנמוכים גבוהים במיוחד, נדם קולם של הלוחמים למען שינוי המצב. זה לא המקום לנתח את הסיבות לשטיפת המוח שעברנו בעשרות השנים האחרונות. ממשלת המהפך (77), נזפה בנו, הקיבוצניקים, על כך שאנו מעבירים את ימינו בשכשוך רגלינו  בברכות השחייה, תוך שאנו  מנצלים את פועלי עיירות הפיתוח, העובדים במפעלינו. המשבר הכלכלי של שנות ה-80 לא פסח גם עלינו. התנהלות כלכלית שגויה גרמה לנו להגיע לעברי פי פחת, מצב שנבע בעיקר מחוסר יכולת ניהולית להתאים את רמת ההוצאות לרמת ההכנסות.  הדרך לפתרון המצב הייתה שינוי בהתנהלות הקיבוץ וחבריו. שכל אחד יקח אחריות ויחיה ממה שיש. המציאות החדשה נחתה בצורה שונה על חברי הקיבוץ. היו ששפר מזלם. העובדה שבמקרה עבדו במפעל או מקום אחר מסודר ורווחי, העביר אותם לעידן החדש בצורה חלקה כשרמת חייהם משתפרת וביטחונם הכלכלי מובטח. לעומת זאת חלק מהאוכלוסייה מצא את עצמו ללא פרנסה ובטחון כלכלי, למרות שבמשך עשרות שנים השקיע מזמנו, מרצו ויכולותיו להצלחת הפעילות בה השתתף.

כדי שהמקום בו אנו חיים לא יהפוך למקום שבו גרים אנשים מנוכרים לשכניהם בישוב, כמו בישובים רבים סביבנו, כדאי שנדאג, שהפערים בין החברים בחלקת האדמה הקטנה שלנו יצטמצמו וזאת למען חיים בקהילה אכפתית וערבה לכל חבריה.

הדברים שנכתבו כאן אינם באים לומר, שלא נעשה דבר בנידון. אלא, להעלות את הנושא כדי שלא ירד מסדר היום. 30/4/14חזרה למעלה הדפסה שלח למייל הוסף למועדפים הפוך לדף הבית