חינוך
תמונת השבוע
לתמונות הקודמות
כניסה לחברים
חדש באתר
היום הראשון שלי
חברים מספרים על היום או הימים הראשונים שלהם בנחשון....
פסח בנחשון
לזכר ימים עברו....
לקראת פסח במשלט - 4/17
מפגש אנשי המשלט עם מנהלי הקיבוץ....
הנהלה כלכלית 02/04/17
דו"ח ביקורת הנהלת העסקים (הנהלה כלכלית) – קבלת החלטות ויישומן....
שדמי ווותיקי עין החורש
וותיקי קיבוץ עין החורש במהלך טיולם ברחבי הארץ נכנסו אל שדמי ושם שמעו....
מעוף החסידות
להקת חסידות, בדרכה דרומה, חגה מעל הקיבוץ....
קיש וגילה צועדים בשביל ישראל
חלק מהפעילויות של המועצה האזורית במרכז בנחם כולל יציאה של בני ה-60 פלוס ל"שביל ישראל". מחכים למצטרפים חדשים. דרישות: כושר הליכה, 12 עד 20 ק"מ, דרגות קושי בין קל לקשה, בממוצע "לא נורא", ומצב רוח טוב.
לטייל עם הרצל
רוצה להכיר את ארצנו? הרצל ישמח לשתף בטיוליו במקומות עם היסטוריה רחוקה וקרובה...
אתרים אישיים
אתרים של חברי הקיבוץ המעוניינים להוסיף קישור לאתרם (כולל בפייסבוק) מוזמנים לשלוח...
טיול לקניון השחור בזוויתן 9/16
טיול ילדי המתנס....
60 פלוס מינוס - התוכנית לשנה הקרובה
הרצאות, סיורים ושביל ישראל....
קובץ טלפונים
תודה לקיש ששלח לנו קובץ טלפונים מעודכן....
הצלת חיים
"מגן דוד אדום" מפרסמת סרטון ובו הנחיות לאדם חסר הידע הרפואי, שיכולות להציל חיים.
שרותי רפואה דחופה
מה עושים כשיש בעיית בריאות דחופה והמרפאה סגורה ? משה מדריך אותנו.....
אתרי מידע לשעת חרום
אתרים שבהם ניתן למצוא מידע עדכני לגבי ההתנהלות בשעת החרום.....
אדום החזה - 16
ציפור קטנה ויפה ממשפחת הקיכליים, חורף בארץ.
פורים 2017
הערב בניהולו של אמיר פרידמן והחבר׳ה הצעירים היה מאוד מוצלח. החברה עבדו וארגנו את כל החג מא׳ ועד ת׳. באמת כל הכבוד להם ! נגה.
מי יודע מה זה ?
מולי, במהלך צעידתו ברחבי הקיבוץ, נתקל במה שרואים בתמונה ומאד ישמח לדעת מה זה? ולמה שימש? ממתינים לתשובות.
סדר פסח שני 2016
המקום: חדר האוכל הישן והטוב. המשתתפים: לא מעט, כ-60 חביירות וחביירים, מהמבוגר ביותר בנחשון ועד נכד חמוד למשפחת הופ (הבן של מעיין) ועוד אורחים מי שהיו בנחשון וכאלה שרק קפצו לביקור.
איך היה?: נ ה ד ר!!! - קיש.
פסח 2015
פסח בשער. בשנים עברו יצאנו לחגוג את העומר בשדות ובערב התכנסנו בחדר האוכל עם תוכנית עמוסה והרבה אורחים. בעידן הנוכחי, איש, איש בביתו או עם משפחתו ברחבי הארץ. אצלנו, בנחשון יש הרמת כוסית, וכמיטב המסורת החדשה יש "סדר שני". חג שמח !!!
קטיף הכותנה
אחת המהפכות האדירות בעשרות השנים האחרונות אירעה בשדות הכותנה בישראל. מקטיף ביד למכונה הקוטפת, מהדקת ומייצרת בלות (חבילות). וותיקי הענף עומדים פעורי פה וגאווה שכן הקטפת הינה פרי יוזמה ופתוח ישראלי. לצפייה לחץ <כאן>
חריש בשדות נחשון
החצבים בגינתו של איתן הרימו ראש, בצפון החל לרדת גשם ואצלנו מתחיל המרוץ השנתי, להספיק להכין את השדות לחורף ולקיץ המתקרבים בצעדי ענק. החריש בסרטון מתבצע בשדה הקרוי "הבית" ונמצא מול "שכונת הצינורות" החדשה. לצפיה לחץ <כאן>
שריפה בנחשון
ביום חמישי 10/9/15 השמיים היו רוויים באובך והחום מעיק. בסביבות השעה שתיים פרצה אש בקרבת גדר הקיבוץ. הלהבות ותימרות העשן התנשאו לגובה רב ואיימו לפלוש לחצר הקיבוץ. מכוניות הכיבוי שהגיעו למזלנו, השתלטו על האש, והשאירו לנו אדמה חרוכה וריח שריפה. לסרטון של השריפה לחץ <כאן>
שדרוג מערכות
בשעה טובה, 9/15, הוחל במבצע שדרוג מערכת החשמל בקיבוץ. קווי החשמל העיליים יפנו את מקומם לקווים תת קרקעיים, כשבצמוד לכבלי החשמל יושחלו גם קווי תקשורת, שישמשו אותנו עבור טלפוניה, אינטרנט וטלוויזיה.
קטיף השקדים
מים רבים זרמו בנחל נחשון מאז שארי פאדאואר נטע ב"מופקר 3" את שתיל השקד הראשון. מגידול שולי הפך המטע לחלק ממטעי השקד המפארים את עמק איילון ואשר הוכרזו ע"י שר החקלאות שמחון בפברואר 2009 כ"עמק השקד הישראלי". לחץ על הכתוב וצפה בקטיף.
שירה בנקי ז"ל
ביום חמישי, 31/7/15 במהלך מצעד הגאווה, התפרץ למסלול הצועדים אדם, כשבידו סכין שלופה, אותה נעץ בשישה צועדים. שירה, נערה מלאת חיים, שבאה להזדהות עם הצועדים, נפצעה אנושות, ולאחר מספר ימים נפטרה. שירה הובאה לקבורה ביום שני 3/8 בבית הקברות בקיבוץ נחשון.
צעדת נחשון ה-5
לפני חמש שנים, הרצל, רכז הספורט של המועצה, יזם את "צעדת נחשון". השנה יחד עם חן נאמן הם כבר הפיקו את הצעדה החמישית, בהשתתפות של קרוב ל-150 סבים, בנים ונכדים. השנה הצעדה נערכה בחלקה הראשון של "דרך בורמה". ישר כח ! להרצל וחן, מחכים בקוצר רוח לפרויקטים הבאים.
בחירות למזכיר/ת התנועה
60 אלף מצביעים פוטנציאלים, 5 מועמדים. כולם טובים וראויים. 60 חברי נחשון שהצביעו ובחרו ברוב של 37 קולות את מרקי לוי, אבל, מי שנבחר בכלל התנועה הקיבוצית, ברוב של 45% היה ניר מאיר מקבוצת שילר. שיהיה לו ולכולנו בהצלחה !
כיבוש הקש
לאחר קציר החיטה וגיבוב הקש הגיע תור כיבוש הקש לחבילות. בעבר החבילות היו קטנות ועובדי גידולי השדה היו מעמיסים אותן על עגלות ובקיבוץ היו מאוחסנות במתבן. היום הן גדולות ומשאיות מעבירות אותן ישירות למרכזי המזון. צילם: חן נאמן ממרפסת ביתו.
חג הקיבוץ 4/15
ביום א‘ 3/5 נחוג ב"משלט 200", חג הקיבוץ בהשתתפות מרבית וותיקי הקיבוץ. אורח הכבוד של האירוע היה נחמן גלבוע, שספר על עלילותיו כחקלאי המגדל כותנה, שהפך במרוצת השנים לעיתונאי מצליח בשלל עיתוני התנועה.
חינוךהשומר הצעיר
הגיל הרך
בלתי פורמאלי
השומר הצעיר
ספרית ילדים
צפית
כללי
.

מפעלי התנועה פסח 2017 יפעת שפטס ויצמן


בחופשת הפסח השתתפו עשרות מחניכי נחשון במפעלי התנועה. 

חניכי ד-ו
יצאו למחנה של יומיים ביער להב. שם התנסו בבניה צופית, בישולי שדה וחוויות שונות בשטח. את החניכים שלנו מדריכות שירי מוראד, גאיה דוק, עפרי מודריק, שירז סבטובסקי וענבר חג׳בי, אשר עושות במשך השנה כולה עבודה קשה ורגישה מול קבוצות החניכים בנחשון ובמחנה התעלו על עצמן והחזירו את החניכים מאושרים, מלאי חוויות והתנסויות. 

במחנה ביער להב התנדבו חניכי שכבה ט׳ אשר אמורים לצאת בקיץ למחנה צופי לקראת שנת הדרכה (לירון ואלה ראובינוף, עידו שפטס, ירין נאור-שניר, עידו נאמן, גיל ששון, דויד ליף ונאור אשכנזי) להדריך את קן מודיעין, גם כחוויה לצורך צבירת ניסיון, וגם כעזרה גדולה לקן מודיעין אשר חסרים בו מד״צים. גם הם חזרו מלאי חוויות. אם כי לא כולן קלות.

בהמשך החופשה חניכי ז-ח יצאו למסע "מים אל ים" שהתקצר לשלושה ימים בשל מזג האוויר. הם צעדו מהר מירון לכנרת, דרך נחל עמוד עליון ותחתון. ישנו בשטח ובישלו לעצמם. החוויה הייתה יוצאת מן הכלל והם מחכים בקוצר רוח למסע הבא. 

 חניכי ט׳ יצאו למסע סיירים עם כל הציוד על הגב, הם נווטו באזור רמות מנשה וכנגד כל הסיכויים (מזג אוויר גשום ולא צפוי, ואסון שנפל על בוגרי התנועה יום לפני המסע) המסע יצא לדרך והתקיים כמתוכנן. 

 הם חזרו גאים ומאושרים עם סיכה נוספת של המסע השלישי והאחרון על החולצה. בטוחים שנראה אותם בשנה הבאה משתלבים במערך ההדרכה.שלוש שנים מלאו לקן נחשון / יפעת וויצמם שפטס 27/08/2016
חניכים
על המפעל הנפלא הזה יש להודות לאחד והיחיד - אלעד לוטרבך
השנה - בתחילת הקיץ, חגגנו את חג הקן השלישי שלנו. אחרי שנים רבות של בצורת תנועתית היה מרגש מאד לראות כל-כך הרבה חניכים, מדריכים ופעילים בחג הקן.
רק אחרי שהכל נגמר הבנו שהשלישייה שפתחה את הפעילות בקן, מסיימת י"ב באותם רגעים ממש ובאופן טבעי וישיר יוצאים לשנת שרות בתנועה.

לכן, אנצל את המקום להודות לנעה מוראד, מתן דוק וגל בן-יצחק על שלוש שנים נפלאות של פעולות, מפעלים, פרויקטים, הדרכות ועשייה אין סופית עבור התנועה ועבור ילדינו.
מאחלים לכם דרך צלחה והגשמה עצמית בשנת השירות. וכפי שנהוג לומר - חזק ואמץ.
וכדי לסגור מעגל, המדריכות החדשות של השנה, הן החניכות הראשונות מלפני 3 שנים. שירי מוראד, גאיה דוק, שירז סבטובסקי, עפרי מודריק וענבר חג׳בי.
זוהי השנה הראשונה שאין לנו צורך לייבא מדריכים מישובים בסביבה. ופרט להם ידריכו בקן גם שינשינים חדשים. נכונה לנו שנת פעילות תוססת ומרגשת. 

על המפעל הנפלא הזה יש להודות לאחד והיחיד - אלעד לוטרבך. אשר באמונה רבה, עבודה קשה, סבלנות אין קץ והרבה אהבה יצר את המפעל הנפלא הזה. ולצערנו הרב, בחודש אוקטובר יפרוש מאתנו וימשיך בדרכו הערכית בפרויקט נוסף בתנועת הבוגרים. 

אך לא נקדים את המאוחר. וביחד נפתח את השנה בברכת חזק ואמץ והצלחה לכל העוסקים. ביניהם הרכזת החדשה - קורל דנה.


שנה טובה לכולםהורה מלווה / יפעת 7/16
סרטון מהמחנה

יפעת וייצמן שפטס שבצעירותה הייתה ראש מעוז (קן) של תנועת בית"ר, ומי שהייתה בין היוזמים להקמת קן של השומר הצעיר בנחשון, יצאה כהורה מלווה, למחנה הקיץ של השומר הצעיר ולהלן חוויותיה.

"הייתי במחנה כהורה מלווה. קצת לעזור במפקדה וקצת לעזור בקן של הילדים שלי. אפשר ללמוד המון מהשומר הצעיר ולאו דווקא במחנאות. מחנה מתוקתק ונקי. צוות מפקדה שבנוי על עשרות מתנדבים, שחותך ומגיש ומנקה. והכל מתנהל על ידי חבר‘ה בתחילת שנות ה-20 שלהם, שהם חברים בתנועה הבוגרת בסדר מופתי, בנחת ובסבר פנים יפות. וכך גם החניכים. סייעתי להגיש ארוחת ערב ל-1400 חניכים. והכל נעשה בצורה מסודרת. לא דחפו, לא צעקו, לא התבכיינו, לא עקפו. פשוט לא להאמין. אכן - חזק ואמץ!!טיול השומר הצעיר / יפעת ויצמן שפטס 4/16

בתחילת חופשת הפסח ארזו תיקים, חניכי קבוצת קלקר (ד) עם המדריכים גל בן-יצחק ואביב מקיבוץ הראל וחניכי קבוצת תיק תק (ה-ו) עם המדריכות נעמה נאור ועליה סנדר, ויצאו למחנה פסח בנושא פלמ״ח באזור לכיש.
ביום הראשון צעדה הפלוגה עשרה קילומטרים מתל לכיש ליער שחרית. שם התמקמו בשקי השינה ויצאו לא"ש לילה. בדרך איתגרו המדריכות את בנות תיק תק במשימות מהנות ומצחיקות. והמורל זרם כמים.
בסוף המסלול רחצו האמיצים בבריכת בוץ.
בסוף היום השני פלוגת פלמ״ח של נחשון זכתה בדגל ושיחררה אותנו מעול הבריטים (שוב).

בנימה אישית - זאת הייתה הפעם הראשונה שצעיר ילדיי, רועי, ישן מחוץ לבית. שלחתי אותו מלאת חששות וקיבלתי אותו מאושר וגאה.
נעם - יצאה בצעדי איילה וחזרה כשהיא הולכת על עננים.

כל זה לא היה קורה ללא הליווי הצמוד האיכפתי והרגיש של רכז הקן אלעד. בליווי צמוד זאת השנה השלישית של רכזת הגו״צ נעה מוראד, הרכז הטכני מתן דוק ומדריכי הקבוצות.
תודה רבה לכולכם וכמו שאלעד נוהג לומר - חזק ואמץ!!פתיחת שנת הפעילות תשע"ו 09/2015
כתבה: יפעת שפטס, כתבת האתר.

שנת הפעילות בשומר הצעיר החלה בתופים ובמחולות ובמצעד הכחול לבן המסורתי עם הטרקטור ברחבי הקיבוץ.
לצערנו לא הצליחו לאייש את שורות המדריכים מכוחות פנימיים, אך הדבר לא מנע מאלעד, רכז הקן, לגייס כוחות מדהימים מבחוץ ולפתוח את השנה עם:

קבוצת פיטנגו (ט) והמדריכים שי אביב מטל שחר ומעיין פררה מכרמי יוסף.               
קבוצת טיק טק (ה-ו) והמדריכות עליה סנדר ונעמה נאור מנחשון.
קבוצת טילון (ז-ח) והמדריכים  יהל מאירוביץ‘ מנגבה ונוגה עומר נגב מכרמי יוסף.
קבוצת קלקר-הקבוצה החדשה שאך זה נולדה והמדריכים גל בן יצחק שלנו ואביב כהן מהראל שכבר הדריך פה בעבר.
כמו כן נעה מוראד המדהימה קודמה לתפקיד רכזת הגו״ץ אחרי שנתיים של הדרכת קבוצת טילון.

חזק ואמץ
חזרהפתיחת שנה חדשה 28/08/2015

 פתיחת שנה בשומר הצעיר- קן נחשון

צוות ההדרכה המחודש של קן נחשון כבר מתכונן לפתיחת השנה. אנחנו גאים ומתרגשים לפתוח את שנה הפעילות תשע"ו עם המון הפתעות, טיולים, משחקים והרבה כיף!

ביום שלישי- 1.9-בשעה 17:30- תהלוכת רונדו בקיבוץ. כולם מוזמנים להצטרף לחגיגה כחולה ושומרית במיוחד.

ביום חמישי 3/9 זה קורה! יום פעולות ראשון!!

שעות הפעולות השנה: 
17:00-18:30 ד‘-ח‘.
19:00-20:30 ט‘.

וכמובן טיול פתיחת השנה המסורתי בתאריכים 25-26.9 לכלל חניכי הקן (ד‘ ומעלה).

מצפה לנו עוד שנת פעילות פוריה,
חזקו ואמצו!
צוות ההדרכה של קן נחשון.חנוכת קן השומר הצעיר 28/11/2014
כתב: אלעד לוטרך - ראש הקן

ביום שישי28.11 ציינו את חנוכת קן נחשון המתחדש. במהלך החודש האחרון, אשר נקרא בתנועה "חודש ארגון", עמלו חניכי הקן ביצירה משותפת למען הקמת הבית החדש!

צבענו, קדחנו, קישטנו, גזרנו, הדבקנו והשקענו המון מחשבה שהמקום יברא בדמותם ובצלמם של החניכים שאחראים לחשיבה והביצוע של נראות הקן.

את חנוכת הקן ציינו בטקס קצר בנוכחות ההורים וילדי המרכז הצעירים.
בטקס קיבלו לראשונה חניכי ד‘ את החולצה השומרית הראשונה שלהם! ברכות לחניכים והחניכות המצרפים והמצטרפות:


גיא הירש, מיקה כהן, נעם ששון, אורי שמע, שירה דוק

תודה להורים, לג‘יימי, לאביגיל וכל מי שסייע בתהליך המרגש!

אסיים במשפט בסימן חודש הארגון:
"כאן בית היוצר לדור של מגשימים ומגשימות"

חזקו ואמצו!טיול פתיחת השנה 21/10/2014

ב 17-18/10 יצאו חניכי קן נחשון לטיול פתיחת השנה המסורתי של אזור ירושלים. 
לטיול יצאו קבוצת "תיק- תק" (ד‘-ה‘), "טילון" (ו‘-ז‘) ו"פיטנגו" (ח‘-ט‘) יחד עם המדריכים והמדריכות הנהדרים: נועה מוראד, ענבר זק, עילי נאור, מתן דוק, טל סעדה, צוות הרש"צים: יסמין בר שלום אגמון ואוהד כ"ץ וצוות מעגל היוצרים: נעמה נאור ותם מוזס.

התחלנו את הטיול באזור בר גיורא וסיימנו בזנוח. הייתה לנו חוויה יוצאת דופן וכייפית במיוחד. לחלק מהחניכים הייתה זו הפעם הראשונה בלינת שטח והחניכים התמודדו בגבורה רבה.

שרנו בקולי קולות, אכלנו ארוחת ערב בהכנת קבוצת "פיטנגו", ערכנו קבלת השבת סביב המדורה, עברנו פעילויות, שיחקנו משחקים ובקיצור היה כיף חיים!

תודה להורים היקרים על האמונה והאמון בתנועה ובצוות ההדרכה.
אני רוצה להודות מקרב לב לצוות הנהדר והמסור שנתן את כל כולו והיווה גאווה אזורית למופת!

חזקו ואמצו! אלעד לוטרבך, רכז קן נחשון, השומר הצעיר.פתיחת שנת הפעילות בקן נחשון 9/2014
הקומונה הפכה לקן

בשבוע שחלף פתחנו במרץ את שנת הפעילות בקן נחשון וההתרגשות מרובה. אם כן, מה היה לנו?
-ערב פתיחת שנה לחניכים הבוגרים מח‘-יא‘ בו פתחנו את שנת הפעילות לחניכי הגוף הבוגר של הקן. 

רונדו בקיבוץ אף אחד לא היה יכול לפספס את תהלוכת הרונדו המרשימה של חניכי ומדריכי הקן שנערכה ביום רביעי 3.9. עשינו הרבה רעש, שרנו מוואלים, "צבענו" את השבילים בכחול והזכרנו לכווווולם שיום הפעולות הראשון מתחיל!
תודה לאופיר מוראד שנהג בטרקטור. 

יום פעולות ראשון, יום חמישי 4.9 פתיחה רשמית לחניכים הצעירים ד‘-ז‘ ביום פעולות "חיפוש אחר האוצר" באמפי. כמובן שהחניכים מצאו את האוצר וקיבלו את צמידי החבר של השומר הצעיר.
אנחנו ממשיכים בכל הכוח ומקיימים את ימי הפעולות בכל יום חמישי ב16:30!

תודה והערכה רבה לרש"צים הנפלאים אוהד כ"ץ ויסמין בר שלום אגמון שתפקידם ללוות את המדריכים ולהוביל את יום הפעולות.
 
למדריכים המעולים- עילי נאור, מתן דוק, נועה מוראד, ענבר זק, טל סעדה ואביתר אשל.

מעגל היוצרים האדיר שמשדרגים את הקן- נעמה נאור, דביר אשכנזי, תם מוזס וגל בן יצחק

ולא נשכח- קיבלנו קן!!! מעתה הקומונה, מכבסה, תשמש כקן לחניכים והמעון הרשמי של קן נחשון. תודה רבה לג‘יימי על הובלת המהלך ולאימהות הקן יפעת שפטס וגנית שניר
בחודשים הקרובים נשפץ, נדאג לחשמל ומים ובחג החנוכה צפו להזמנה ל"חנוכת הקן" החדש.

כל מי שמעוניין לעזור בשיפוץ או לתרום רהיטים, צבע, מכשירי חשמל וכו‘ מוזמן ביותר.
חזקו ואמצו!

אלעד לוטרבך
רכז קן נחשון
השומר הצעיר
052-3188787 
חזרה למעלה הדפסה שלח למייל הוסף למועדפים הפוך לדף הבית