על הקיבוץ
אודות האתר ציוני דרך מנהלת הקיבוץ יו"ר הקיבוץ מבנה אירגוני איך להגיע לקיבוץ נחשון מפת הקיבוץ אגדות והגדות המקום הפנסיונרים ניבים דוברים תמונות מהארכיון על כלבים וחיות אחרות על שמו של הקיבוץ שישי בערב הפרלמנט חידת החודש מה נשמע? מה קורה? זוטות עושים טוב המלצות חברים HOT הטיפ של רן גדוד היער על כלבים וחיות אחרות ציפורי נחשון זריחה במצדה סיפורי חברת הילדים מולי בדרכים זוטות מהארכיון גן העדן של ארז צ‘פלינסקי ועליזה השבוע בקיבוץ הארצי סיפורי יזהר אגדות 2015 אגדות 2014 על אגדות המקום אזהרה לקורא המקומי לפני המבול משחקים בקבוץ מקרה גבול ריח השדה וילדע חיעס בתוך המשפחה אגדות המקום דור 2 כולם חכמים כולם איזה טיפוס ! סודות המטבח או-טו-טו שאר ירקות קפה קפה הפינה של אפרת מתכוני נחשון עצי נחשון על האתר
תמונת השבוע
לתמונות הקודמות
כניסה לחברים
חדש באתר
כיצד נרשמים לאתר?
רוצה לקרוא פרוטוקול של שיחת הקיבוץ האחרונה? אבל אין לך סיסמא? צפה בסרטון ולמד כיצד להירשם לאתר.
סליחות - איריס ישראלי
ערב יום כיפור במועדון עם איריס ישראלי...
מסיבת ראש השנה תש"פ
פתיחת אירועי שנת ה-70 לקיבוץ נחשון ו...
האם את/ה בעד תקציב כולל ?
סרט מדהים על סוגיה שהעסיקה את חברי נחשון לפני שנים רבות...
אלף כבאים
למסיבת שבועות הוזמנו חברי קיבוץ הראל שקיבוצם עלה בלהבות. במהלך הערב הם ביצעו קטע בלתי נשכח שגרם למרבית הקהל לקום על רגליו ולהצטרף בשירה ובריקוד...
חג שבועות 6/19
סרטו של סיריל הירש...
סרטוני יום העצמאות
סרטנים משנים עברו...
ליל הסדר 2019 בנחשון
השנה לאחר הפסקה של שנים רבות חזרנו לסדר הקיבוצי בחדר האוכל, וכל זאת הודות לקבוצה קטנה שסחפה אחריה כמעט קיבוץ שלם...
סרטונים קצרים 1
פתיחת בית גיל הזהב, הצצה לפעילות בחדר הקרמיקה ועוד
סרטוני פורים
קצת באיחור, שנה מעוברת, ופורים כבר בשבוע הבא...
היום הראשון של ג‘אן בנחשון
נפלאות דרכי הגורל, כיצד הגיע ג‘אן בצירוף מקרים מדהים לנחשון ועוד...
חוזרים לפשוש
לאחר שנים רבות שופץ אחד מראשוני בתי הילדים בנחשון - פשוש. לצורך השיפוץ, הועברו התינוקות למבנה שבו היה מדיקו והפשושים עלו לבית התינוקות. עתה עם סיום השיפוץ, כולם חזרו לביתם....
מאור וצוות הנוי נוטעים עץ בט"ו בשבט
בחלקה הסמוכה למרפאה, נטע מאור המצטרף מדי פעם לצוות הנוי, עץ כשהצוות הכולל את אסף, דרור, עלי ושבח מסיע בידו.
רוביניו מחפש את האוטו שהזמין
לזכר ימים עברו, פעם כשעוד לא היה לכל אחד מאתנו רכב, היינו מזמינים רכב בעזרת סידור רכב. תחילה סידור על דף שהיה תלוי בחדר האוכל ובהמשך במחשב...בסרט מסופר סיפורו של רוביניו שהזמין רכב ומה שקרה לו....
מלקטים וסועדים
בשבת שטופת שמש בחודש ינואר שנת 2019 יצאו המוני קיבוץ נחשון ללקט צמחים הגדלים לתפארת ממש ליד הקיבוץ והתוצאה לפניכם...
בזמן האחרון
סלים מבגדים משומשים, גשם בנחשון ועוד...
סרטי ט"ו בשבט
מיחזור בנחשון
ועדת סביבה משדרגת את מערך המיחזור בנחשון....
ניר עלי
ניר בן קיבוץ נחשון, הילד הראשון של הקיבוץ, מספר על ילדותו בקיבוץ...
גיורא אלדר
סיפורו המרתק של גיורא, בנם של אביטל ויוסי ז"ל.
טיול הוותיקים 2018
פגישה עם פול במנזר, אנדרטת אלכסנדרוני ועוד...
זריעת החיטה נובמבר 2018
הגשם כבר מטפטף והפלחים ממהרים לזרוע את החיטה....
אוקטובר 2018
הריסת הנשקייה, זיכרונות על משק הילדים, עשיית הפיצות ועוד...
היום הראשון שלי בנחשון
סיפוריהם של חברים על היום הראשון שלהם בנחשון...
מרוץ תנ"ך תש"ח
בכל שנה בתקופה זאת נערך בשדות נחשון וברחבי המועצה מרוץ תנ"ך תש"ח...
טיול קיבוץ 2018
טיול לדרום בהשתתפות מעל ל 200 חברים וילדים....
מחנה לטרון ופריצת הדרך לירושלים
פוגל על רקע עמדת הכניסה למחנה לטרון ב מספר על המחנה ובהמשך על פריצת הדרך לירושלים...
בין חברים
ערב מרגש שנערך במועדון בהנחייתה של רותי לב ובהשתתפות קהל רב מכל שכבות הקהילה...
מאגר נחשון 8/18
לאחר שנים רבות של השקיית שדות נחשון בשטחים ליד כפר מנחם הקרויים "משקי ההר", עבר השנה המאגר שיפוץ והגדלה. יונתן המנהל העסקי מספר על המאגר ועל דברים נוספים.
אהל ראשונים
חנוכת אתר "אהל הראשונים" בנחשון
פליליסט של סרטי שושנה
אוסף של סרטים שיצרה וערכה שושנה לב במשך השנים...
ניר שחם ויקב שורק
בפאתי חצר הקיבוץ שוכן לו יקב שורק. יחודו של יקב זה הוא בהיותו בי"ס לעשיית יין. ניר מספר על היקב וקצת על עצמו...
חוטמית זיפנית
באחד העיתונים פורסם שנרשם שיא גינס לחוטמנית בגובה של 4.55 מטר. האם החוטמנית של גילה תשבור את השיא?
סל במקום שקית
כיצד מתגברים על האסון שמביאות לנו שקיות הניילון השקופות בחנויות המזון? רעיון מדהים קרם עור וגידים בקיבוץ נחשון. אודיה אלון הביאה את הרעיון וצוות "הקומונה" את חומר הגלם. בגדים ישנים הפכו לשקיות וניתנו לכל דורש.
מיחזור בנחשון
ביום שישי 4/1/19 נערך בנחשון אירוע השקת "פרויקט המיחזור" בעמדת-האשפה מתחת למגרש הכדורגל, וזאת בחסות וועדת סביבה.
הללויה למשה לב
משה לב, בצד ימין בשורה העליונה ומקהלת קולגיום מתל אביב יחד עם תזמורת ברוקדה והמנצח מוסטנן מאסטוניה מבצעים את הקטע "הללויה".
חנוכה - 2018
חג שמח ! לכל בית נחשון
הריסת מחסן הנשק
לאחר שהגבול נדד מזרחה, הוחלט אי שם שאין צורך יותר בנשקיה. כלי הנשק הוחזרו למשמר הגבול, והמבנה רוב הזמן עמד ריק. עם שיוך הבתים לחברים התברר שהמבנה נמצא בשטח משויך וגורלו נחרץ. למקום הגיע טרקטורון, ותוך מספר שעות הפך המבנה לגל חורבות.
על הקיבוץאגדות והגדות המקוםאו-טו-טו
ממציא חוזר מאנגליה
כשחזר ממציא מאנגליה, הוא נשבע שראה שם אוטו עם גלגלים מרובעים. כששאלו אותו איך אוטו כזה יכול לנסוע, אמר בהשתוממות: "מה הבעיה? הוא מתקדם בקפיצות קלות – צ‘יפלאפ – צ‘יפלאפ – צ‘יפלאפ !..."

ממציא ישן עם הטנדר
כשהגיע הטנדר הראשון, אישרה ועדת-בריאות לממציא לישון על הטנדר את הלילה הראשון שלו.

אנקל לוקח קליפות לדיר
אנקל היה מביא קליפות-תפוזים לדיר. כיוון שלא הייתה לו סבלנות לחכות בתור, הוא פיתח שיטה. הוא היה ניגש ללוח עליו היו הנהגים נרשמים בתור, מוחק את הראשון וכותב במקומו "הנגב", כשהתחילו  לצעוק עליו למה הוא נדחף, היה מתפלא ואומר: "אבל אני רשום בתור!"

רותי רטנר רוצה להעביר עז
כשהיה דן מאיר נהג ב"הנגב", עבד בין היתר על מיכלית-דלק בקו לחיפה. יום אחד באה אליו רותי רטנר וביקשה ממנו שיעביר בשבילה עז להוריה בחיפה. "אבל אני לא יכול, אין לי מקום", התגונן דן מאיר. "אתה נוסע לחיפה ריק?" שאלה רותי, "ריק" אמר דן. "אז תכניס אותה למיכל!?"

גרי בודק דלק
יום אחד רצו החבר‘ה לנסוע לסרט במשאית של "הנגב". גרי הלך לפני הנסיעה לבדוק אם יש דלק במיכל, והודיע שהכל בסדר. נסעו, ראו סרט ומתחילים לחזור. בדרך מרמלה, ליד פתחיה, נתקעו. בדקו וגילו שאין דלק. שאלו את גרי: "מה העניינים, ככה בודקים דלק?!", גרי השתומם מאד ואמר: "מה הבעיות, לקחתי חבל, שלשלתי אותו למיכל, הוצאתי והוא היה רטוב כולו!"

איציק בלצקי נוסע להצגה
איציק בלצקי התלבט אם לנסוע להצגה "בדלתיים סגורות" של סארטר. תפס אותו שאול ואמר לו: "שמע, כדאי לך לנסוע, זאת הצגה למכונאים ולנהגים!" "מה פתאום", שאל איציק. אמר שאול: "מה, אתה לא יודע? זאת הצגה של ז‘אן פול סטארטר!" איציק השתכנע, נסע להצגה ונשאר עד הסוף.

אבידן מאבד את ה"פיאט"
אבידן נסע עם עוד 3 חבר‘ה לסרט בתל-אביב. בעיר פגש את רן אלון, שבא עם טנדר, ולשם הנוחיות הם התחלפו במכוניות. רן הסביר לאבידן איפה עומד ה"פיאט". בסוף הסרט הלכו אבידן וחבריו למקום, ולא מצאו את המכונית. מיד דיווחו למשטרה על גניבה, וחזרו הביתה במונית. אחרי שבוע גילה דן מאיר את ה"פיאט" בדיוק במקום שבו השאיר אותו רן.
כשבאו לקחת אותו, שאלו הפועלים שעבדו בבניין סמוך: "תגידו, כמה זמן אתם מתכוונים להשאיר את האוטו הזה פה?!"

ג‘ינג‘י נופל מהסמי-טריילר

פעם נסעו החבר‘ה לטייל בבית-ג‘וברין. כולם נכנסו לסמי-טריילר ונסעו בעמידה. בדרך חזרה איבד ג‘ינג‘י את שיווי-המשקל ונפל על הכביש. עד שהצליחו לעצור את הסמי-טריילר עבר זמן. קפצו ורצו לראות אם הבחור חי. הגיעו אליו, הוא קם, ניקה את הבגדים ושאל בדאגה: "מישהו ראה את המצלמה שלי?!"


ישראלי ויומלה רוכשים מונית
פעם מצאו ישראלי ויומלה בתל-אביב שלט של מונית. הרכיבו אותו על הטנדר, באו לנחשון, והודיעו שהשיגו עבור הטנדר רישיון של מונית. יהודה פרייס קפץ והודיע שהוא לא מאמין. לקחו אותו והראו לו את השלט על הטנדר. יהודה היה נרגש ומאושר, וקרא: "טוב מאד, נוכל לעשות שרות-הסעות מהסיבוב ובחזרה!"

יהודה פרייס מקבל "רפורט"
פעם ביקר בנחשון שוטר זקן מקרית-מוצקין. כמה קרייתים שהכירו אותו לקחו אותו בשקט לפינה, הראו לו מיהו יהודה פרייס, ועשו איתו עיסקה קטנה. ניגש השוטר ליהודה ואמר לו, כי ב-1947 הוא נסע בקרייה באופניים בלי אור. "מה-זאת-אומרת אני?!" הזדעק יהודה, "זה לא יכול להיות!" "אדוני, אמר השוטר הקשיש, ב-20 ביוני 1947 נסעת ברחוב זה וזה בשעה זו וזו באופניים, ובאופניים לא היה אור!" יהודה התחיל לאבד את הבטחון, "אתה בטוח?", שאל. "אני בטוח, אני זוכר את זה כאילו היה אתמול". "טוב, אם אתה אומר זה בוודאי נכון!" אמר יהודה, והשוטר הוציא את הפנקס ורשם ליהודה "רפורט".

יהודה פרייס תופס טרמפים
פעם נסע יהודה פרייס בטרמפים לתל-אביב. כשהגיעה מכונית ועצרה לו, שאל: "לאן אתה נוסע?" הנהג אמר: "לתל-אביב". "תודה רבה", אמר יהודה, סגר את הדלת, המכונית נסעה והוא נשאר בחוץ.

שמואל משוחח עם יפאני
שמואל למד אצל טדאקי כמה מילים ביפאנית. פעם, כאשר עלה ל"סקאניה" טרמפיסט יפאני, אמר לו שמואל "שלום" ביפאנית. היפאני התלהב מהרעיון שגילה מישהו ישראלי שמבין יפאנית, ולא שתק מחיפה עד חדרה.

שמואל הולך להרצאה
פעם נסע שמואל ב"סקאניה" לטיול עם המוסכניקים. בבית-ספר-שדה-אילת עשו לחבר‘ה הרצאה על האזור, והוא נכנס לשמוע. הסתכל עליו המרצה בתימהון ואמר לו: "מה אתה עושה כאן, אתה הרי רק הנהג"

נתן מארגן שמירת-מאהל
נתן קלוגמן חזר לילה אחד מביקור אצל אנשי גרעין "למה-לא" בנווה-שאנן, והרגיש שהוא עומד להרדם. באוטו מאחור ישבו חיילים טרמפיסטים. נתן הסתכל לאחור, והתברר לו שכולם נרדמו. עצר נתן את הטנדר, ניגש והרעים עליהם: "מה זה, אין פה שמירת-מאהל?!"

האמבולנס עולה לירושלים
כשהיה בנחשון אמבולנס, היו עולים איתו מדי פעם לירושלים. לאמבולנס היתה כמובן סירנה, וכדי לעשות רושם ולהגיע מהר לירושלים, היה הנהג מפעיל אותה. כל האוטובוסים היו זזים ימינה, האמבולנס היה מתאמץ, הנהג היה נותן גאז, ולא מצליח לעקוף אותם.

שמיל הופך לנהג אמבולנס
פעם באו מצלפון לחפש את נהג האמבולנס, כדי שיסיע יולדת. שמיל חיפש את הנהג, לא מצא, לקח אחריות ונסע עם האמבולנס לצלפון. מגיעים לקחת את היולדת, מסתבר שהיא כבר באמצע הלידה. גמרה ללדת, לקח אותה ואת הילד. מתחילים לנסוע, ואחריהם רצים
וצועקים: "שכחתם את השלייה!" שמיל לא עצר, הסתובב וצעק: "את זה תכניסו למקרר!"

יוסף מנתק את הטבור
פעם נסע יוסף באמבולנס עם יולדת. באמצע הדרך לירושלים התחילה הלידה. יוסף עצר, גמר את הלידה, אבל זכר שצריך גם לנתק את הטבור. יצא מן האמבולנס, עצר אוטובוס, ושאל את הנהג באדיבות אם יש לו אולר. הנהג נתן לו מחזיק-מפתחות עם אולר קטן. ירד יוסף, ניתק בשלווה את הטבור, ניקה בקפדנות רבה את האולר, קיפל, החזיר לנהג ונסע לבית-החולים.

עמיקם מרבך נהג בינלאומי
עמיקם מרבך היה נהג אמבולנס, וגם צנוע מאד. תמיד היה אומר: "אני נהג בינלאומי, אני נהג בינלאומי!" יום אחד הביא מישהו ל"קפלן". כשרצה לחזור הכניס ל"רוורס", עלה על עמוד ועיקם אותו לגמרי. כשחזר הביתה שאלו אותו: "עמיקם, מה זה"? אמר: "אני נהג בינלאומי, אבל רק בקדימה!"

בני אומר אמבולנס בקיצור
בני (בן 4): אמ-בו-לנס – זה קשה להגיד. אבל "אוטו-מגן-דוד-אדום" – זה קל.

בובי יושבת על ספסל
רובקה נסע יום אחד עם בובי הכלבה לטיול. כשעלו לאוטובוס, התעקש הנהג שגם בובי צריכה לשלם בשביל הכרטיס. רובקה נכנע, שילם, לקח את בובי והושיב אותה לידו על הספסל. כשבאו אליו בטענות אמר בפסקנות: "היא שילמה – היא תשב על ספסל!"

חזרה למעלה הדפסה שלח למייל הוסף למועדפים הפוך לדף הבית