על הקיבוץ
אודות האתר 3/2013 ציוני דרך מנהלת הקיבוץ מבנה אירגוני איך להגיע לקיבוץ נחשון מפת הקיבוץ אגדות והגדות המקום זוטות 23/3/17 עושים טוב המלצות חברים HOT הטיפ של רן גדוד היער על כלבים וחיות אחרות ציפורי נחשון זריחה במצדה סיפורי חברת הילדים מולי בדרכים גן העדן של ארז צ‘פלינסקי ועליזה השבוע בקיבוץ הארצי סיפורי יזהר ניבים דוברים זוטות מהארכיון אגדות 2015 אגדות 2014 על אגדות המקום אזהרה לקורא המקומי לפני המבול משחקים בקבוץ מקרה גבול ריח השדה וילדע חיעס בתוך המשפחה אגדות המקום דור 2 כולם חכמים כולם איזה טיפוס ! סודות המטבח או-טו-טו שאר ירקות על האתר
תמונת השבוע
לתמונות הקודמות
כניסה לחברים
חדש באתר
היום הראשון שלי
חברים מספרים על היום או הימים הראשונים שלהם בנחשון....
פסח בנחשון
לזכר ימים עברו....
לקראת פסח במשלט - 4/17
מפגש אנשי המשלט עם מנהלי הקיבוץ....
הנהלה כלכלית 02/04/17
דו"ח ביקורת הנהלת העסקים (הנהלה כלכלית) – קבלת החלטות ויישומן....
שדמי ווותיקי עין החורש
וותיקי קיבוץ עין החורש במהלך טיולם ברחבי הארץ נכנסו אל שדמי ושם שמעו....
מעוף החסידות
להקת חסידות, בדרכה דרומה, חגה מעל הקיבוץ....
קיש וגילה צועדים בשביל ישראל
חלק מהפעילויות של המועצה האזורית במרכז בנחם כולל יציאה של בני ה-60 פלוס ל"שביל ישראל". מחכים למצטרפים חדשים. דרישות: כושר הליכה, 12 עד 20 ק"מ, דרגות קושי בין קל לקשה, בממוצע "לא נורא", ומצב רוח טוב.
לטייל עם הרצל
רוצה להכיר את ארצנו? הרצל ישמח לשתף בטיוליו במקומות עם היסטוריה רחוקה וקרובה...
אתרים אישיים
אתרים של חברי הקיבוץ המעוניינים להוסיף קישור לאתרם (כולל בפייסבוק) מוזמנים לשלוח...
טיול לקניון השחור בזוויתן 9/16
טיול ילדי המתנס....
60 פלוס מינוס - התוכנית לשנה הקרובה
הרצאות, סיורים ושביל ישראל....
קובץ טלפונים
תודה לקיש ששלח לנו קובץ טלפונים מעודכן....
הצלת חיים
"מגן דוד אדום" מפרסמת סרטון ובו הנחיות לאדם חסר הידע הרפואי, שיכולות להציל חיים.
שרותי רפואה דחופה
מה עושים כשיש בעיית בריאות דחופה והמרפאה סגורה ? משה מדריך אותנו.....
אתרי מידע לשעת חרום
אתרים שבהם ניתן למצוא מידע עדכני לגבי ההתנהלות בשעת החרום.....
אדום החזה - 16
ציפור קטנה ויפה ממשפחת הקיכליים, חורף בארץ.
פורים 2017
הערב בניהולו של אמיר פרידמן והחבר׳ה הצעירים היה מאוד מוצלח. החברה עבדו וארגנו את כל החג מא׳ ועד ת׳. באמת כל הכבוד להם ! נגה.
מי יודע מה זה ?
מולי, במהלך צעידתו ברחבי הקיבוץ, נתקל במה שרואים בתמונה ומאד ישמח לדעת מה זה? ולמה שימש? ממתינים לתשובות.
סדר פסח שני 2016
המקום: חדר האוכל הישן והטוב. המשתתפים: לא מעט, כ-60 חביירות וחביירים, מהמבוגר ביותר בנחשון ועד נכד חמוד למשפחת הופ (הבן של מעיין) ועוד אורחים מי שהיו בנחשון וכאלה שרק קפצו לביקור.
איך היה?: נ ה ד ר!!! - קיש.
פסח 2015
פסח בשער. בשנים עברו יצאנו לחגוג את העומר בשדות ובערב התכנסנו בחדר האוכל עם תוכנית עמוסה והרבה אורחים. בעידן הנוכחי, איש, איש בביתו או עם משפחתו ברחבי הארץ. אצלנו, בנחשון יש הרמת כוסית, וכמיטב המסורת החדשה יש "סדר שני". חג שמח !!!
קטיף הכותנה
אחת המהפכות האדירות בעשרות השנים האחרונות אירעה בשדות הכותנה בישראל. מקטיף ביד למכונה הקוטפת, מהדקת ומייצרת בלות (חבילות). וותיקי הענף עומדים פעורי פה וגאווה שכן הקטפת הינה פרי יוזמה ופתוח ישראלי. לצפייה לחץ <כאן>
חריש בשדות נחשון
החצבים בגינתו של איתן הרימו ראש, בצפון החל לרדת גשם ואצלנו מתחיל המרוץ השנתי, להספיק להכין את השדות לחורף ולקיץ המתקרבים בצעדי ענק. החריש בסרטון מתבצע בשדה הקרוי "הבית" ונמצא מול "שכונת הצינורות" החדשה. לצפיה לחץ <כאן>
שריפה בנחשון
ביום חמישי 10/9/15 השמיים היו רוויים באובך והחום מעיק. בסביבות השעה שתיים פרצה אש בקרבת גדר הקיבוץ. הלהבות ותימרות העשן התנשאו לגובה רב ואיימו לפלוש לחצר הקיבוץ. מכוניות הכיבוי שהגיעו למזלנו, השתלטו על האש, והשאירו לנו אדמה חרוכה וריח שריפה. לסרטון של השריפה לחץ <כאן>
שדרוג מערכות
בשעה טובה, 9/15, הוחל במבצע שדרוג מערכת החשמל בקיבוץ. קווי החשמל העיליים יפנו את מקומם לקווים תת קרקעיים, כשבצמוד לכבלי החשמל יושחלו גם קווי תקשורת, שישמשו אותנו עבור טלפוניה, אינטרנט וטלוויזיה.
קטיף השקדים
מים רבים זרמו בנחל נחשון מאז שארי פאדאואר נטע ב"מופקר 3" את שתיל השקד הראשון. מגידול שולי הפך המטע לחלק ממטעי השקד המפארים את עמק איילון ואשר הוכרזו ע"י שר החקלאות שמחון בפברואר 2009 כ"עמק השקד הישראלי". לחץ על הכתוב וצפה בקטיף.
שירה בנקי ז"ל
ביום חמישי, 31/7/15 במהלך מצעד הגאווה, התפרץ למסלול הצועדים אדם, כשבידו סכין שלופה, אותה נעץ בשישה צועדים. שירה, נערה מלאת חיים, שבאה להזדהות עם הצועדים, נפצעה אנושות, ולאחר מספר ימים נפטרה. שירה הובאה לקבורה ביום שני 3/8 בבית הקברות בקיבוץ נחשון.
צעדת נחשון ה-5
לפני חמש שנים, הרצל, רכז הספורט של המועצה, יזם את "צעדת נחשון". השנה יחד עם חן נאמן הם כבר הפיקו את הצעדה החמישית, בהשתתפות של קרוב ל-150 סבים, בנים ונכדים. השנה הצעדה נערכה בחלקה הראשון של "דרך בורמה". ישר כח ! להרצל וחן, מחכים בקוצר רוח לפרויקטים הבאים.
בחירות למזכיר/ת התנועה
60 אלף מצביעים פוטנציאלים, 5 מועמדים. כולם טובים וראויים. 60 חברי נחשון שהצביעו ובחרו ברוב של 37 קולות את מרקי לוי, אבל, מי שנבחר בכלל התנועה הקיבוצית, ברוב של 45% היה ניר מאיר מקבוצת שילר. שיהיה לו ולכולנו בהצלחה !
כיבוש הקש
לאחר קציר החיטה וגיבוב הקש הגיע תור כיבוש הקש לחבילות. בעבר החבילות היו קטנות ועובדי גידולי השדה היו מעמיסים אותן על עגלות ובקיבוץ היו מאוחסנות במתבן. היום הן גדולות ומשאיות מעבירות אותן ישירות למרכזי המזון. צילם: חן נאמן ממרפסת ביתו.
חג הקיבוץ 4/15
ביום א‘ 3/5 נחוג ב"משלט 200", חג הקיבוץ בהשתתפות מרבית וותיקי הקיבוץ. אורח הכבוד של האירוע היה נחמן גלבוע, שספר על עלילותיו כחקלאי המגדל כותנה, שהפך במרוצת השנים לעיתונאי מצליח בשלל עיתוני התנועה.
על הקיבוץאגדות והגדות המקוםגדוד היער
פתח דבר

גם וותיקינו היו פעם נערים ונערות צעירים. היה זה בשנות הארבעים של המאה הקודמת. בארץ שלטו הבריטים, עולים רבים הגיעו לארץ בדרך לא דרך, ומדי פעם ערכו הבריטים עוצר, כדי לאתר אנשי מחתרת ונשק לא ליגלי . במקביל, באירופה התחוללה מלחמת העולם השנייה, שגרמה לצעירים להתלבט בין פעילות מחתרתית, להתגייסות לצבא הבריטי ולצאת לאירופה. וותיקינו, שחוו את התקופה, היו צעירים מדי כדי לקחת חלק בפעילויות הללו, אבל, היו שקועים בפעילות תנועתית ענפה. לגדוד אליו השתייכו קראו "גדוד היער", שעם הקמתו צירף לשורותיו ילדים בני עשר, ובהמשך הפך לשכבה דו שנתית. בגדוד היו קבוצות רבות. בשנים הראשונות הן היו דו-מיניות, אח"כ חד מיניות, ובשלבים האחרונים לקראת היציאה לקיבוץ אילון הפכו הקבוצות לדו-מיניות. הן הצטיינו בפעילות חברתית ענפה, ובין השאר השאירו אוסף גדול של כתובים, המאפשר לכולנו לחוות את התקופה. ארכיון נחשון, בניצוחה של גילה, התלבש על שלל החומר, והוא מדפיס וסורק אותו למען ישמר לשנים רבות. במדור זה נביא קטעים נבחרים, שכתבו חברי הקבוצות שהיו ב"גדוד היער".הקומזיץ מתקרב וצריך מאמר

גדוד היער קבוצת אשל

13362 -  הקומזיץ מתקרב וצריך מאמר – יהודה.   25.11.46.

 (הקומזיץ) מתקרב. כל חבר חייב לכתוב מאמר לעיתון הקבוצה. אחרת לא ישתתף בקומזיץ ובפעולה. ואלי גם פנו: "כתוב לעיתון הקבוצה, אחרת לא תשתתף ב(קומזיץ)". ובאין ברירה, (להפסיד את הקומזיץ לא כדאי), חשבתי מה לכתוב ולאט לאט התחלתי לכתוב. ראשית כל דעתי היא שכתיבה לעיתון הקבוצה לא צריכה להיות בהכרח, אלא, רצון פרטי של כל חבר וחבר, הכתיבה [...] לא כתיבה בשיקול, אלא, סתם לצאת לידי חובה. יכתבו משהו מהר ובלי מחשבה והרצון לכתיבה צריך לבוא מעצמו. אמנם יש חברים שתמיד יכולים לכתוב ומביעים את מחשבתם בכתיבה כמו בדיבור, אבל, לא כל החברים כך. לכן לפי דעתי צריכה להיות עזרה בכתיבה ולחברים שקשה להם להתבטאות בכתב, המערכת, או כל חבר קבוצה אחר צריך לעזור, ולמצוא להם נושאים לכתיבה, לא נושא חופשי, שזה נושא יותר מידי מופשט, ולא יכולים למצוא מה לכתוב, אלא, נושא כגון: טיול קבוצה, או, מצב קבוצתי בגדוד.

יכולים להיות גם נושאים שאין להם שייכות ישירה עם הקבוצה, כגון: נושאים פוליטיים או נושא אמנותי וכו‘. חוץ מזה דעתי שבעיתון צריכים להיות כל מיני מדורים כגון מדור אמנות. מה נעשה בארץ ובעולם, ספורט חידות מתמטיקה ומדע. או שגם אפשר לחלק כל מדור ומדור לעיתון מיוחד שיצא שבועי או חודשי. ניסיון יפה היה אצלנו להוציא עיתון רק ספרותי. כל חבר קבוצה בחר לו איזה ספר ועיבד אותו במשך זמן רב, את תוכנו של הספר ודעתו עליו כתב במאמר. עיתון זה הצליח מאד גם מבחינה זאת שכל חברי הקבוצה השתתפו וקראו את כל הספר בעיון רב, (יש כאלה שלא קראו בכלל ספרות). חוץ מזה כל חבר היה באפשרותו  להכיר הרבה ספרים. עשינו גם משפט על ספר "אויב העם" ולכל חבר היה תפקיד מיוחד מהספר. בגמר המשפט, את כל תוכן המשפט מסרנו לעיתון. ניסיון זה גם הצליח מיד. התבלטה גם יוזמה עצמאית, שגם כדאי, שזה יהיה אצלנו. כל חבר או שניים הוציאו איזה עיתון היתולי, שהיה מבקר את החברה בצורה היתולית וגם מלחמות [...] מעל דפי העיתונים. ויכוחים ומלחמות אלה נמשכו עד אשר החליטו לחסל את בית [המתונים], והשאירו את המוצלחים מהם בגדוד. יהיה טוב ויפה שמידי פעם בפעם יופיע עיתון חדש.

יהודה.


 

 


חזרה למעלה הדפסה שלח למייל הוסף למועדפים הפוך לדף הבית