קהילה
תמונת השבוע
לתמונות הקודמות
כניסה לחברים
חדש באתר
קיש וגילה צועדים בשביל ישראל
חלק מהפעילויות של המועצה האזורית במרכז בנחם כולל יציאה של בני ה-60 פלוס ל"שביל ישראל". מחכים למצטרפים חדשים. דרישות: כושר הליכה, 12 עד 20 ק"מ, דרגות קושי בין קל לקשה, בממוצע "לא נורא", ומצב רוח טוב.
טיול לקניון השחור בזוויתן 9/16
טיול ילדי המתנס....
הצלת חיים
"מגן דוד אדום" מפרסמת סרטון ובו הנחיות לאדם חסר הידע הרפואי, שיכולות להציל חיים.
שרותי רפואה דחופה
מה עושים כשיש בעיית בריאות דחופה והמרפאה סגורה ? משה מדריך אותנו.....
אדום החזה - 16
ציפור קטנה ויפה ממשפחת הקיכליים, חורף בארץ.
פורים 2017
הערב בניהולו של אמיר פרידמן והחבר׳ה הצעירים היה מאוד מוצלח. החברה עבדו וארגנו את כל החג מא׳ ועד ת׳. באמת כל הכבוד להם ! נגה.
מי יודע מה זה ?
מולי, במהלך צעידתו ברחבי הקיבוץ, נתקל במה שרואים בתמונה ומאד ישמח לדעת מה זה? ולמה שימש? ממתינים לתשובות.
סדר פסח שני 2016
המקום: חדר האוכל הישן והטוב. המשתתפים: לא מעט, כ-60 חביירות וחביירים, מהמבוגר ביותר בנחשון ועד נכד חמוד למשפחת הופ (הבן של מעיין) ועוד אורחים מי שהיו בנחשון וכאלה שרק קפצו לביקור.
איך היה?: נ ה ד ר!!! - קיש.
קהילהכבר לא
נקודת חן
ענף זה היה שילוב של מקום מפגש ומקום תעסוקה לוותיקי הקיבוץ. בראשית דרכו הוא היה במתפרה ומשם עבר למקלחת הציבורית. הקמת בית גיל הזהב - "משלט 200", ושיפוץ המקלחת כדי שתשמש בית למשפחות צעירות, הביאו לסגירת "נקודת חן". התופרות עברו לבית החדש. הקרמיקה עברה למבנה הקיטור, ומקום המפגש עבר למשלט 200. 
ענף הבגד
ענף הבגד בשמו הקודם הקומונה, מהווה תמונת ראי לתהליכים שעברו על הקיבוץ בשישים שנותיו הראשונות. תחילה הייתה קומונה א‘ בה כל חבר מקבל את זוג מכנסי העבודה וזוג בגדי שבת וצריך להסתדר איתם כל השבוע ועד ימינו כשהבגדים הם עניינם הפרטי של כל חבר וחברה. בפועל כיום משמש המקום כקן השומר הצעיר. 
חדר האוכל
פעם היה זה הלב הפועם של הקיבוץ. כאן התקבלו ההחלטות הגורליות בשיחת הקיבוץ, כאן נערכו המסיבות והחגים. היום, משמש כחדר אכילה לעובדי המפעל, לפנסיונרים פעם בשבוע, ולפעמים גם ארוע כגון מסיבת חנוכה לילדים. 
מוסך נחשון
אחד הענפים ששימשו את הקיבוץ כמעט מראשיתו היה המוסך. החקלאות הייתה מוקד הפרנסה העיקרי והדבר חייב מקום שבו ניתן יהיה לתקן את הטרקטורים, לתקן ולעתים גם לבנות את הכלים החקלאים. חברים רבים בילו במוסד מכובד זה כעובדים או כצרכני שרותיו. המקום שימש גם כמרכז חברתי בהפסקות הקפה ובעיקר בימי הגשם. 
חממה לזרעים
 
משק ילדים
המשק היה מרכז הפעילות של הילדים אחר הצהריים ובחופשות. הפעילות במקום הייתה רב גילית. הילדים מאד נהנו לעבוד שם ורכשו הרבה מיומנויות לחיים: לקיחת אחריות, בניה, יחס לבעלי חיים, חמלה, התמודדות עם שכול. 
ענף השירותים
undefined 
חזרה למעלה הדפסה שלח למייל הוסף למועדפים הפוך לדף הבית