קהילה
תמונת השבוע
לתמונות הקודמות
כניסה לחברים
חדש באתר
כיצד נרשמים לאתר?
רוצה לקרוא פרוטוקול של שיחת הקיבוץ האחרונה? אבל אין לך סיסמא? צפה בסרטון ולמד כיצד להירשם לאתר.
נכון לנחשון 19
קטיף הכותנה במשקי ההר, קליטת העלייה עם חגי בז, הצלחת ועוד...
אוסף לימי הקורונה
אוסף סרטים מהווי נחשון ...
חידת מגזין 6 וראיון עם ארז רכז התיירות
ענף מתפתח בשנות ה-90 בנחשון...
גידול כלבים בקיבוץ
חיי כלב ? על הימים שבהם הכלבים עשו חיים בקיבוץ...
הזמנת רכב והעוגה של גרי
קטעים ממגזין 1 של ערוץ הווידיאו של קיבוץ נחשון. גרי שהשבוע 14/2/20 מלאו לו 90, מזל טוב! מלמד אותנו להכין עוגה טעימה...
מגפת הקזזת וט"ו בשבט
קטעים ממגזין 3 2/1990
ענף חדש בנחשון 2/90
עוד ענף שהיה בנחשון ונגוז...
ביטול ההשכבות וסיור צוות המרפאה
שתי עובדות חינוך צעירות מרדו במוסכמות והביאו לשינוי גדול במערכת החינוך וצוות המרפאה שעדיין כלל את מרפאת השיניים יצא לסיור גיבוש בארצנו...
הוצאה להורג, כייסים ואולימפיאדה
סרטונים מתוך מגזין הווידיאו של נחשון בסוף שנות השמונים...
טיול באזור וייצור המימיקלים
שני סרטים שהיו חלק ממגזין הווידאו של נחשון בסוף שנות ה-80....
מלחמת ששת הימים שלנו
גילה מספרת על קרב הטרקטורים ומלחמת ששת הימים בעיניים נחשונאיות...
חנוכה 2019
הרמת כוסית במשרדי הקיבוץ, חגיגה במשלט ומסיבת חנוכה בחדר האוכל...
כיצד הוקם מגזין הווידיאו של נחשון
שמואל אלעד מספר על תהליך הקמת מגזין הווידאו בנחשון...
אנשי משלט 200 מודל 1989
לפני 30 שנה חגגו הורי חברי נחשון במועדון את חג החנוכה. סרטון מרגש בית היוצר של צוות הווידיאו של נחשון שתעד מספר שנים את בית נחשון.
מהפכה בשידור חי
מפגש עם שתי מטפלות, גנית נאור ושחר שדה, שבעברן רזומה של טיפול טלאים שהניפו את נס המרד והביאו להפסקת השיבוץ בשבת ובערבי שישי בבתי הילדים....
סליחות - איריס ישראלי
ערב יום כיפור במועדון עם איריס ישראלי...
מסיבת ראש השנה תש"פ
פתיחת אירועי שנת ה-70 לקיבוץ נחשון ו...
האם את/ה בעד תקציב כולל ?
סרט מדהים על סוגיה שהעסיקה את חברי נחשון לפני שנים רבות...
אלף כבאים
למסיבת שבועות הוזמנו חברי קיבוץ הראל שקיבוצם עלה בלהבות. במהלך הערב הם ביצעו קטע בלתי נשכח שגרם למרבית הקהל לקום על רגליו ולהצטרף בשירה ובריקוד...
חג שבועות 6/19
סרטו של סיריל הירש...
סרטוני יום העצמאות
סרטנים משנים עברו...
ליל הסדר 2019 בנחשון
השנה לאחר הפסקה של שנים רבות חזרנו לסדר הקיבוצי בחדר האוכל, וכל זאת הודות לקבוצה קטנה שסחפה אחריה כמעט קיבוץ שלם...
סרטונים קצרים 1
פתיחת בית גיל הזהב, הצצה לפעילות בחדר הקרמיקה ועוד
סרטוני פורים
קצת באיחור, שנה מעוברת, ופורים כבר בשבוע הבא...
היום הראשון של ג‘אן בנחשון
נפלאות דרכי הגורל, כיצד הגיע ג‘אן בצירוף מקרים מדהים לנחשון ועוד...
חוזרים לפשוש
לאחר שנים רבות שופץ אחד מראשוני בתי הילדים בנחשון - פשוש. לצורך השיפוץ, הועברו התינוקות למבנה שבו היה מדיקו והפשושים עלו לבית התינוקות. עתה עם סיום השיפוץ, כולם חזרו לביתם....
מאור וצוות הנוי נוטעים עץ בט"ו בשבט
בחלקה הסמוכה למרפאה, נטע מאור המצטרף מדי פעם לצוות הנוי, עץ כשהצוות הכולל את אסף, דרור, עלי ושבח מסיע בידו.
רוביניו מחפש את האוטו שהזמין
לזכר ימים עברו, פעם כשעוד לא היה לכל אחד מאתנו רכב, היינו מזמינים רכב בעזרת סידור רכב. תחילה סידור על דף שהיה תלוי בחדר האוכל ובהמשך במחשב...בסרט מסופר סיפורו של רוביניו שהזמין רכב ומה שקרה לו....
מלקטים וסועדים
בשבת שטופת שמש בחודש ינואר שנת 2019 יצאו המוני קיבוץ נחשון ללקט צמחים הגדלים לתפארת ממש ליד הקיבוץ והתוצאה לפניכם...
בזמן האחרון
סלים מבגדים משומשים, גשם בנחשון ועוד...
סרטי ט"ו בשבט
מיחזור בנחשון
ועדת סביבה משדרגת את מערך המיחזור בנחשון....
ניר עלי
ניר בן קיבוץ נחשון, הילד הראשון של הקיבוץ, מספר על ילדותו בקיבוץ...
גיורא אלדר
סיפורו המרתק של גיורא, בנם של אביטל ויוסי ז"ל.
טיול הוותיקים 2018
פגישה עם פול במנזר, אנדרטת אלכסנדרוני ועוד...
זריעת החיטה נובמבר 2018
הגשם כבר מטפטף והפלחים ממהרים לזרוע את החיטה....
אוקטובר 2018
הריסת הנשקייה, זיכרונות על משק הילדים, עשיית הפיצות ועוד...
היום הראשון שלי בנחשון
סיפוריהם של חברים על היום הראשון שלהם בנחשון...
מרוץ תנ"ך תש"ח
בכל שנה בתקופה זאת נערך בשדות נחשון וברחבי המועצה מרוץ תנ"ך תש"ח...
טיול קיבוץ 2018
טיול לדרום בהשתתפות מעל ל 200 חברים וילדים....
מחנה לטרון ופריצת הדרך לירושלים
פוגל על רקע עמדת הכניסה למחנה לטרון ב מספר על המחנה ובהמשך על פריצת הדרך לירושלים...
מאגר נחשון 8/18
לאחר שנים רבות של השקיית שדות נחשון בשטחים ליד כפר מנחם הקרויים "משקי ההר", עבר השנה המאגר שיפוץ והגדלה. יונתן המנהל העסקי מספר על המאגר ועל דברים נוספים.
אהל ראשונים
חנוכת אתר "אהל הראשונים" בנחשון
פליליסט של סרטי שושנה
אוסף של סרטים שיצרה וערכה שושנה לב במשך השנים...
ניר שחם ויקב שורק
בפאתי חצר הקיבוץ שוכן לו יקב שורק. יחודו של יקב זה הוא בהיותו בי"ס לעשיית יין. ניר מספר על היקב וקצת על עצמו...
70 לנחשון
ב 5/5/2020 יחגוג קיבוץ נחשון 70 שנה. אירועים רבים לרגל המאורע יערכו בשנה הקרובה.
חוטמית זיפנית
באחד העיתונים פורסם שנרשם שיא גינס לחוטמנית בגובה של 4.55 מטר. האם החוטמנית של גילה תשבור את השיא?
סל במקום שקית
כיצד מתגברים על האסון שמביאות לנו שקיות הניילון השקופות בחנויות המזון? רעיון מדהים קרם עור וגידים בקיבוץ נחשון. אודיה אלון הביאה את הרעיון וצוות "הקומונה" את חומר הגלם. בגדים ישנים הפכו לשקיות וניתנו לכל דורש.
מיחזור בנחשון
ביום שישי 4/1/19 נערך בנחשון אירוע השקת "פרויקט המיחזור" בעמדת-האשפה מתחת למגרש הכדורגל, וזאת בחסות וועדת סביבה.
הללויה למשה לב
משה לב, בצד ימין בשורה העליונה ומקהלת קולגיום מתל אביב יחד עם תזמורת ברוקדה והמנצח מוסטנן מאסטוניה מבצעים את הקטע "הללויה".
חנוכה - 2018
חג שמח ! לכל בית נחשון
הריסת מחסן הנשק
לאחר שהגבול נדד מזרחה, הוחלט אי שם שאין צורך יותר בנשקיה. כלי הנשק הוחזרו למשמר הגבול, והמבנה רוב הזמן עמד ריק. עם שיוך הבתים לחברים התברר שהמבנה נמצא בשטח משויך וגורלו נחרץ. למקום הגיע טרקטורון, ותוך מספר שעות הפך המבנה לגל חורבות.
קהילהטק קריירהאנשים
נפתלי אברהם
מיצ‘ו
נתן ביסט
מה באמת קרה בהפגנה 04/05/2015
ישראלים לכל דבר אבל חשים ניכור מהחברה הסובבת

בעקבות הפגנת אנשי הקהילה האתיופית בת"א, קבעתי פגישה עם שלושה מאנשי "טק קריירה". מנהל המכללה-נפתלי אברהם, בן 47, הגר במושב יודפת. מיצ‘ו וונדמגן, בת 33 הגרה ביד רמב"ם, אחראית על קורס פיתוח ועל האדמיניסטרציה. נתן ביסט-תלמיד בקורס פיתוח תוכנה, הנמשך 10 חודשים. גר ברמלה.

ההתארגנות להפגנה הייתה דרך רשתות חברתיות, כגון פייסבוק. בני הקהילה הגיעו לאזור עזריאלי בנתיבי איילון וחסמו את הנתיב הצפוני. המפגינים הגיעו מצוידים בשלטים שנכתב בהם: "די לאלימות", "די לגזענות". הם צעדו בשקט לרחוב ארלוזורוב, ודרכו לכיכר רבין.  במהלך הצעידה הם נתקלו בתגובות אוהדות של הציבור שפגשו בדרך. הצועדים כללו את בני הקהילה, ואף רבים שאינם מהקהילה. השוטרים, בשלב זה, עסקו אך ורק בהכוונת התנועה. לאנשי ההפגנה לא הייתה מנהיגות שנאמה או נווטה את המפגינים. הם התקבצו בקבוצות ברחבי הכיכר, והשמיעו את קולם. בשלב מסוים המשטרה החליטה שהגיע הזמן לסיים את האירוע, והחלה לפזר את המפגינים באמצעים של גז מדמיע, רימוני הלם וזרנוק המכונה "בואש", המתיז מים עכורים שמדיפים ריח בלתי נסבל.. המפגינים חשו הרגשת כאוס, וחלקם הגיבו בכוח על הפיזור האלים. נתן ספג מתז מים מהזרנוק, ועזב את המקום בשעה 11 בערב. בקרב המתפרעים היו רבים שלא היו מוכרים, דבר שיצר את התחושה שהמשטרה יוצרת פרובוקציות מכוונות, כדי שתוכל להגיב באלימות ולפנות את המפגינים.

נתן נפגש פעם ראשונה עם קיבוץ, ונהנה מאד ללמוד בתוך הסביבה הכפרית השקטה, בניגוד להמולת העיר שבה הוא גר. מיצ‘ו אוהבת מאד את הקיבוץ, וכאו גם הכירה את בעלה שהיה תושב בנחשון. נתן ומיצ‘ו מקווים לקשר רב יותר עם הקיבוץ. הם מציעים רעיון של התנדבות תלמידים מהמכללה לטפל במבוגרים הזקוקים לעזרה. הם ישמחו להשתתף בחגי הקיבוץ, ולהיפגש עם חברי הקיבוץ, כדי לשמוע על ההיסטוריה שלו וגם להשמיע את סיפורם.

נפתלי, מנהל המכללה, טוען שכשבאים בטענות לחברה הישראלית, זוהי בריחה מהאחריות האישית. האחריות לשינוי המצב, מוטלת על שני הצדדים. גם על הקהילה וגם על החברה הסובבת אותה. לדעתו שנים רבות הייתה התעלמות מהצרכים האמתיים של הקהילה. בני הדור שעלו לארץ היו דור כנוע ושקט, שלא התקומם על מצבו. הדור הנוכחי, הם צעירים שנולדו בארץ ומתנהגים כישראלים לכל דבר, אבל מרגישים הרגשת ניכור בשל התדמית של הוריהם. "טק קריירה" זהו פרויקט אחד, ויש צורך בעוד רבים לשם שינוי תדמית הקהילה והיטמעותה בקרב החברה הישראלית כשווה לכל דבר.אשר אליאס מייסד ומנהל "טק קריירה" הראשון.

להפוך חזון למציאות.


אשר אליאס נולד בשנת 1970 להורים יוצאי אתיופיה. בוגר תואר ראשון בניהול ושיווק ומהנדס מחשבים. בשנת 1996 החל אשר לפעול בנושא קליטת יוצאי אתיופיה. תחילה במסגרת ‘ארגון צפון אמריקה למען יהודי אתיופיה‘ ולאחר מכן ב ‘אגודה ישראלית למען יהודי אתיופיה‘, בתפקידים שונים (כספים, קשרי חוץ,מנהל יחידת קהילה, סמנכ"ל) . בעקבות פעילות התנדבותית עם נוער במצבי סיכון, פרסם את הרומן הראשון אשר נכתב ע"י בן הקהילה - "אתיופי בחצר שלך". בסוף שנת 2003 הקים מר אליאס את העמותה "טק קריירה, מרכז הכשרה טכנולוגי למען יוצאי אתיופיה", המכשירה צעירים וצעירות יוצאי אתיופיה לקריירה בתעשיית ההיי-טק ומחוייבת להשמתם. 

משה הובגן - הכדורגלן שהפך למפתח תוכנה.

משה הובגן
– תלמיד בחודש התשיעי (מתוך עשרה) בקורס פתוח תוכנה.
בן 23 גר ברחובות (שכונת דניה). בצעירותו למד בפנימייה במקווה ישראל וזאת לא בשל נטייתו לחקלאות, אלא, בגלל היותו שחקן כדורגל במחלקת הנוער של הפועל ת"א. בשנת 2008 התגייס לצבא ושרת שלש שנים כמש"ק לוגיסטיקה. אחרי הצבא למד במכינה קדם אקדמאית בחיפה ושם שיפר את הבגרויות. לפני המכינה ואחריה עבד בהתקנת מערכות סולריות לחשמל.
הרצון ללמוד ב "טק קריירה" בא אצלו בעקבות המלצות של גיסו וחברים שלמדו ב "טק קריירה". למשה זוג הורים, האימא לקראת יציאה לפנסיה והאב כבר בפנסיה. למשה ארבעה אחים ושלוש אחיות, אחות נוספת נפטרה לפני מספר שנים כתוצאה ממחלה. האחים חלקם לומדים וחלקם עובדים. חלק מהאחים נשואים וילדיהם נכדי ההורים מביאים שמחה לכל המשפחה.
הלימודים הם על בסיס יומי משעה תשע בבוקר ועד חמש אחר הצהריים. הלימודים הם אינטנסיביים מאד ואין רגע של מנוחה. לאחר שעות הלימודים מתרגלים לבד או עם מתרגלים שהם בוגרי "טק קריירה".
משה לומד פתוח תוכנה ובניית אתרים בשפות: C#, ג‘אבה סקריפט, HTML, css, פלטפורמת NET.ASP ועוד. ללימוד ב "טק קריירה" יש יתרונות רבים. ראשית הלימוד בתנאי פנימייה מנותק מהפיתויים מסביב. במסגרת יש אווירת לימודים והיחסים בין התלמידים די טובים, כל אחד עוזר לשני ונוצרת הפריה הדדית.
לפני שהגיע לנחשון הדימוי של הקיבוץ היה של קיבוץ של פעם. כלומר קיבוץ שיתופי, הכול נעשה ביחד, חדר אוכל וכד‘. משה שתחביבו הוא ריצה נהנה מאד מהנופים בקיבוץ ובסביבה. השקט בניגוד לרעש בעיר תורם לאווירת הלימודים. לדעתו לא יכול להיות מקום טוב יותר ללימוד כמו נחשון. לדעתו בחירת המקום ע"י אשר (אליאס-מקים "טק קריירה") הייתה מצוינת.
עם חברי הקיבוץ כמעט ואין כל קשר, פרט למפגש במכולת. המפגש היחידי שהוא זוכר היה באירוע של חג הסיגד. החג נערך בכ"ט בחשוון, חמישים ימים לאחר יום הכיפורים, ביום זה מציינים בני העדה האתיופית את החג הכולל צום ותפילות לבניית בית המקדש וזכות לעלות לארץ ישראל. כל זאת עד לצהרים - ואז עורכים סעודה גדולה. משה היה שמח לדעת יותר על קיבוץ נחשון ועל חבריו.
היחסים עם הצוות מצוינים, אין דיסטנס, יש הרגשה של משפחתיות והם מגלים נכונות לעזור בכל בעיה.  

החלום של משה הוא לרכוש תאר אקדמי ולעסוק בתחום פתוח תוכנה.

יצירת קשר עם משה:   טלפון: 052-8542925 דוא"ל:hovagen5@gmail.com חזרה למעלה הדפסה שלח למייל הוסף למועדפים הפוך לדף הבית