קהילה
תמונת השבוע
לתמונות הקודמות
כניסה לחברים
חדש באתר
היום הראשון שלי
חברים מספרים על היום או הימים הראשונים שלהם בנחשון....
פסח בנחשון
לזכר ימים עברו....
לקראת פסח במשלט - 4/17
מפגש אנשי המשלט עם מנהלי הקיבוץ....
הנהלה כלכלית 02/04/17
דו"ח ביקורת הנהלת העסקים (הנהלה כלכלית) – קבלת החלטות ויישומן....
שדמי ווותיקי עין החורש
וותיקי קיבוץ עין החורש במהלך טיולם ברחבי הארץ נכנסו אל שדמי ושם שמעו....
מעוף החסידות
להקת חסידות, בדרכה דרומה, חגה מעל הקיבוץ....
קיש וגילה צועדים בשביל ישראל
חלק מהפעילויות של המועצה האזורית במרכז בנחם כולל יציאה של בני ה-60 פלוס ל"שביל ישראל". מחכים למצטרפים חדשים. דרישות: כושר הליכה, 12 עד 20 ק"מ, דרגות קושי בין קל לקשה, בממוצע "לא נורא", ומצב רוח טוב.
לטייל עם הרצל
רוצה להכיר את ארצנו? הרצל ישמח לשתף בטיוליו במקומות עם היסטוריה רחוקה וקרובה...
אתרים אישיים
אתרים של חברי הקיבוץ המעוניינים להוסיף קישור לאתרם (כולל בפייסבוק) מוזמנים לשלוח...
טיול לקניון השחור בזוויתן 9/16
טיול ילדי המתנס....
60 פלוס מינוס - התוכנית לשנה הקרובה
הרצאות, סיורים ושביל ישראל....
קובץ טלפונים
תודה לקיש ששלח לנו קובץ טלפונים מעודכן....
הצלת חיים
"מגן דוד אדום" מפרסמת סרטון ובו הנחיות לאדם חסר הידע הרפואי, שיכולות להציל חיים.
שרותי רפואה דחופה
מה עושים כשיש בעיית בריאות דחופה והמרפאה סגורה ? משה מדריך אותנו.....
אתרי מידע לשעת חרום
אתרים שבהם ניתן למצוא מידע עדכני לגבי ההתנהלות בשעת החרום.....
אדום החזה - 16
ציפור קטנה ויפה ממשפחת הקיכליים, חורף בארץ.
פורים 2017
הערב בניהולו של אמיר פרידמן והחבר׳ה הצעירים היה מאוד מוצלח. החברה עבדו וארגנו את כל החג מא׳ ועד ת׳. באמת כל הכבוד להם ! נגה.
מי יודע מה זה ?
מולי, במהלך צעידתו ברחבי הקיבוץ, נתקל במה שרואים בתמונה ומאד ישמח לדעת מה זה? ולמה שימש? ממתינים לתשובות.
סדר פסח שני 2016
המקום: חדר האוכל הישן והטוב. המשתתפים: לא מעט, כ-60 חביירות וחביירים, מהמבוגר ביותר בנחשון ועד נכד חמוד למשפחת הופ (הבן של מעיין) ועוד אורחים מי שהיו בנחשון וכאלה שרק קפצו לביקור.
איך היה?: נ ה ד ר!!! - קיש.
פסח 2015
פסח בשער. בשנים עברו יצאנו לחגוג את העומר בשדות ובערב התכנסנו בחדר האוכל עם תוכנית עמוסה והרבה אורחים. בעידן הנוכחי, איש, איש בביתו או עם משפחתו ברחבי הארץ. אצלנו, בנחשון יש הרמת כוסית, וכמיטב המסורת החדשה יש "סדר שני". חג שמח !!!
קטיף הכותנה
אחת המהפכות האדירות בעשרות השנים האחרונות אירעה בשדות הכותנה בישראל. מקטיף ביד למכונה הקוטפת, מהדקת ומייצרת בלות (חבילות). וותיקי הענף עומדים פעורי פה וגאווה שכן הקטפת הינה פרי יוזמה ופתוח ישראלי. לצפייה לחץ <כאן>
חריש בשדות נחשון
החצבים בגינתו של איתן הרימו ראש, בצפון החל לרדת גשם ואצלנו מתחיל המרוץ השנתי, להספיק להכין את השדות לחורף ולקיץ המתקרבים בצעדי ענק. החריש בסרטון מתבצע בשדה הקרוי "הבית" ונמצא מול "שכונת הצינורות" החדשה. לצפיה לחץ <כאן>
שריפה בנחשון
ביום חמישי 10/9/15 השמיים היו רוויים באובך והחום מעיק. בסביבות השעה שתיים פרצה אש בקרבת גדר הקיבוץ. הלהבות ותימרות העשן התנשאו לגובה רב ואיימו לפלוש לחצר הקיבוץ. מכוניות הכיבוי שהגיעו למזלנו, השתלטו על האש, והשאירו לנו אדמה חרוכה וריח שריפה. לסרטון של השריפה לחץ <כאן>
שדרוג מערכות
בשעה טובה, 9/15, הוחל במבצע שדרוג מערכת החשמל בקיבוץ. קווי החשמל העיליים יפנו את מקומם לקווים תת קרקעיים, כשבצמוד לכבלי החשמל יושחלו גם קווי תקשורת, שישמשו אותנו עבור טלפוניה, אינטרנט וטלוויזיה.
קטיף השקדים
מים רבים זרמו בנחל נחשון מאז שארי פאדאואר נטע ב"מופקר 3" את שתיל השקד הראשון. מגידול שולי הפך המטע לחלק ממטעי השקד המפארים את עמק איילון ואשר הוכרזו ע"י שר החקלאות שמחון בפברואר 2009 כ"עמק השקד הישראלי". לחץ על הכתוב וצפה בקטיף.
שירה בנקי ז"ל
ביום חמישי, 31/7/15 במהלך מצעד הגאווה, התפרץ למסלול הצועדים אדם, כשבידו סכין שלופה, אותה נעץ בשישה צועדים. שירה, נערה מלאת חיים, שבאה להזדהות עם הצועדים, נפצעה אנושות, ולאחר מספר ימים נפטרה. שירה הובאה לקבורה ביום שני 3/8 בבית הקברות בקיבוץ נחשון.
צעדת נחשון ה-5
לפני חמש שנים, הרצל, רכז הספורט של המועצה, יזם את "צעדת נחשון". השנה יחד עם חן נאמן הם כבר הפיקו את הצעדה החמישית, בהשתתפות של קרוב ל-150 סבים, בנים ונכדים. השנה הצעדה נערכה בחלקה הראשון של "דרך בורמה". ישר כח ! להרצל וחן, מחכים בקוצר רוח לפרויקטים הבאים.
בחירות למזכיר/ת התנועה
60 אלף מצביעים פוטנציאלים, 5 מועמדים. כולם טובים וראויים. 60 חברי נחשון שהצביעו ובחרו ברוב של 37 קולות את מרקי לוי, אבל, מי שנבחר בכלל התנועה הקיבוצית, ברוב של 45% היה ניר מאיר מקבוצת שילר. שיהיה לו ולכולנו בהצלחה !
כיבוש הקש
לאחר קציר החיטה וגיבוב הקש הגיע תור כיבוש הקש לחבילות. בעבר החבילות היו קטנות ועובדי גידולי השדה היו מעמיסים אותן על עגלות ובקיבוץ היו מאוחסנות במתבן. היום הן גדולות ומשאיות מעבירות אותן ישירות למרכזי המזון. צילם: חן נאמן ממרפסת ביתו.
חג הקיבוץ 4/15
ביום א‘ 3/5 נחוג ב"משלט 200", חג הקיבוץ בהשתתפות מרבית וותיקי הקיבוץ. אורח הכבוד של האירוע היה נחמן גלבוע, שספר על עלילותיו כחקלאי המגדל כותנה, שהפך במרוצת השנים לעיתונאי מצליח בשלל עיתוני התנועה.
קהילהספורטספורט בנחשון
מאמאנט 03/17
אתר מאמאנט  מאמאנט בוויקיפדיה סרטון

באחד הימים קיבלתי מהרצל תמונה, שבה נראות מספר בנות בלבוש ספורטיבי יחד עם הרצל. שם התמונה היה "מאמאנט". עד אותו יום לא שמעתי את השם הזה. מלא בסקרנות הגעתי לביתו של הרצל כדי שיפתור לי את התעלומה.

תחילה הוא הסביר לי את מהות השם. מאמא=זה אימא, נט=רשת, כלומר אימהות מעבר לרשת. הקבוצה פרט לבת אחת מורכבת מבנות מנחשון. הילה אליאס, ג‘יין עוזרי, חני מוצ‘ניק, מאיה מנשה, רעות רוקח, אתי חובב, ורד פרידמן וענת לב.

לדברי הרצל המשחק מתבסס על חוקי הכדורעף, אלא שבמשחק זה ניתן לתפוס את הכדור. המטרה היא להעביר את הכדור תוך שלוש מסירות אל מעבר לרשת, לשטח הקבוצה השנייה. במידה והכדור נופל על המשטח הקבוצה שהעבירה את הכדור מקבלת נקודה. למרות שהמשחק הוא תחרותי, נוספו לו חוקים שנותנים למשחק צביון יותר חברתי. למשל בסוף המשחק כל קבוצה מסתדרת בשורה ליד הרשת והבנות לוחצות את ידן של הבנות מהקבוצה השנייה.

מאמן הקבוצה הוא הרצל עצמו. במסגרת עבודתו במטה יהודה הוא הכניס את המשחק. כתוצאה מפרישתו, הפעילות ברחבי המועצה פסקה. בשנים האחרונות התחום התעורר לחיים בזכות בחורה מצור הדסה. המימון לפעילות נעשה ע"י בנות הקבוצה.

נכון לעכשיו הקבוצה מנחשון די מצליחה. היא ניצחה פעמיים והפסידה פעם אחת. לפיכך היא ממוקמת במרומי הטבלה. הקבוצה משחקת בליגה הפנימית של "מטה יהודה" וקיימת גם ליגה ארצית. יש לזכור שהקבוצה הוקמה בסוף נובמבר כך שהיא מתאמנת זמן לא רב, לעומת קבוצות אחרות שבהן הבנות מתאמנות כבר שנתיים שלוש.

משחקי הקבוצה הביתיים נערכים בנווה שלום היות ושם יש אולם. בהזדמנות זאת הרצל קורא לבנות נוספות המעוניינות לבוא ולהצטרף לקבוצה. הדרישה היחידה למצטרפות היא לדעת לתפוס כדור. להרצל יש גם היבט אישי בקבוצה. אתי הנשואה לבנו רמי משחקת בקבוצה. כשהוא רוצה להזכיר לה שיש אימון הוא פונה לנכדים והם כבר דואגים שאימם תגיע בזמן.

בחג החנוכה הם עשו מפגש של הורים וילדים. אחרי שסיימו לשיר את שירי החנוכה הם ערכו משחק שכלל את הילדים. הרצל מעוניין לגרום לילדים לבוא למשחקים ולעודד את האימהות. הוא שואף לזכות באליפות המועצה ובהמשך מי יודע...

לסיום איחלתי להרצל ולבנות הצלחה בהמשך הדרך...יש ספורט בנחשון / הרצל 16/07/2016


"לא עייפי דרך אלא מפלסי נתיב"

להלן אירועי ספורט בנחשון - כדאי לדעת.
לראשונה נרשמה קבוצת שליחים למרוץ ‘תנ"ך תש"ח‘ שיערך בחודש ספטמבר ויצא מחורשת האירועים מול מחנה המעצר לטרון ויסתיים גם שם.

הקבוצה מורכבת ממשפחות ויזל, חובב, וקיש ראש הקבוצה והמארגן יובל קיש. שם הקבוצה "לא עייפי דרך אלא מפלסי נתיב"(מוכר). מתאמנים ברצינות והחברים  מוזמנים לעודד אותם בתחנה הראשונה ביקב שורק בנחשון.

ביום שלישי האחרון החלה את דרכה קבוצת נשים בכדורסל בהדרכת מורן ובארגון זוהר שני מועמדות נוספות מוזמנות למבחן קבלה.

בבריכת השחייה שוחים  ועושים גלים בימי ראשון שלישי וחמישי כעשרה שחיינים.

ללא ספק פעילות מבורכת ופתח לעידן חדש לספורט בנחשון.מרתון תל-אביב
תחושת ההצלחה בסוף המרוץ שווה את הכל

ביום שישי, ה- 21/2/16, נערך מרתון ת"א. הפעם לא נפקד ייצוגו של קיבוץ נחשון. ג‘יין עוזרי ושחר שדה השתתפו במקצה של חצי המרתון. שנה וחצי לאחר שהחלה לרוץ בשדות נחשון, יצאה ג‘יין לריצה. לדברי שחר, שליוותה אותה באימונים ובתמיכה במשך כל התקופה, זהו הישג עצום, שנבע מנחישותה של ג‘יין
ארבעה חודשים לפני הריצה, החלה ג‘יין באימונים אינטנסיביים, שכללו מספר ריצות במשך השבוע. אפילו כאשר נסעה לחו"ל הקפידה להמשיך ולהתאמן. לקראת המירוץ היא העלתה את מרחק ריצתה, ושבוע לפני המרוץ הגיעה למרחק של 19 ק"מ. לדברי ג‘יין היה לה די קשה במהלך הריצה, אבל תחושת ההצלחה בסוף הייתה שווה את הכל.  הקטעים הקשים היו לקראת הצהריים, ברחובות הרחבים, כשהשמש קופחת על ראשיהם. היא מציינת שיובל ועומר שדה ליוו אותן ב-5 ק"מ האחרונים. לקראת הסוף הצטרפה גם ענבל, והן גמאו יחדיו את שני הקילומטרים האחרונים. לגבי שנה הבאה היא עדיין אינה יודעת. יתכן שתרוץ את המקצה של עשרת הק"מ.

שחר שדה יצאה למרוץ כמדריכה וכמלווה של ג‘יין, שהתאמנה אצלה בטרם המרוץ. שחר בוגרת ווינגייט וקורס מדריכי ריצות ארוכות, לא התקשתה בריצה. היא מציינת, שספורט הריצה מחייב לימוד, המונע פציעות פיזיות, ומעניק לרצים יכולות להתגבר על משברים וכאבים במהלך הריצה. מזג האוויר קצת היקשה על הרצים, וחלקם חווה משברים בחלק האחרון, אבל בעזרת רצון חזק המשיכו עד לסיום. לדעתה, כל אחד יכול להשתתף במירוץ מסוג זה, אבל הדבר מחייב הכנה נכונה מראש.

שחר שדה, מאמנת בעיקר בנות, ונשאלת השאלה, אז מה עם הבנים? אכן נעשה ניסיון להקים קבוצת בנים, אבל משום מה זה לא הגיע לידי ביצוע. מדי פעם נראים בחורים רצים בשדות, אבל כנראה שהם מתמקדים במכשירים הביתיים. אז בינתיים ניתן לומר "כל הכבוד" לבנות המין היפה.


חזרה למעלה הדפסה שלח למייל הוסף למועדפים הפוך לדף הבית