קהילה
תמונת השבוע
לתמונות הקודמות
כניסה לחברים
חדש באתר
כיצד נרשמים לאתר?
רוצה לקרוא פרוטוקול של שיחת הקיבוץ האחרונה? אבל אין לך סיסמא? צפה בסרטון ולמד כיצד להירשם לאתר.
אלף כבאים
למסיבת שבועות הוזמנו חברי קיבוץ הראל שקיבוצם עלה בלהבות. במהלך הערב הם ביצעו קטע בלתי נשכח שגרם למרבית הקהל לקום על רגליו ולהצטרף בשירה ובריקוד...
חג שבועות 6/19
סרטו של סיריל הירש...
סרטוני יום העצמאות
סרטנים משנים עברו...
ליל הסדר 2019 בנחשון
השנה לאחר הפסקה של שנים רבות חזרנו לסדר הקיבוצי בחדר האוכל, וכל זאת הודות לקבוצה קטנה שסחפה אחריה כמעט קיבוץ שלם...
סרטונים קצרים 1
פתיחת בית גיל הזהב, הצצה לפעילות בחדר הקרמיקה ועוד
סרטוני פורים
קצת באיחור, שנה מעוברת, ופורים כבר בשבוע הבא...
היום הראשון של ג‘אן בנחשון
נפלאות דרכי הגורל, כיצד הגיע ג‘אן בצירוף מקרים מדהים לנחשון ועוד...
חוזרים לפשוש
לאחר שנים רבות שופץ אחד מראשוני בתי הילדים בנחשון - פשוש. לצורך השיפוץ, הועברו התינוקות למבנה שבו היה מדיקו והפשושים עלו לבית התינוקות. עתה עם סיום השיפוץ, כולם חזרו לביתם....
מאור וצוות הנוי נוטעים עץ בט"ו בשבט
בחלקה הסמוכה למרפאה, נטע מאור המצטרף מדי פעם לצוות הנוי, עץ כשהצוות הכולל את אסף, דרור, עלי ושבח מסיע בידו.
רוביניו מחפש את האוטו שהזמין
לזכר ימים עברו, פעם כשעוד לא היה לכל אחד מאתנו רכב, היינו מזמינים רכב בעזרת סידור רכב. תחילה סידור על דף שהיה תלוי בחדר האוכל ובהמשך במחשב...בסרט מסופר סיפורו של רוביניו שהזמין רכב ומה שקרה לו....
מלקטים וסועדים
בשבת שטופת שמש בחודש ינואר שנת 2019 יצאו המוני קיבוץ נחשון ללקט צמחים הגדלים לתפארת ממש ליד הקיבוץ והתוצאה לפניכם...
בזמן האחרון
סלים מבגדים משומשים, גשם בנחשון ועוד...
סרטי ט"ו בשבט
מיחזור בנחשון
ועדת סביבה משדרגת את מערך המיחזור בנחשון....
ניר עלי
ניר בן קיבוץ נחשון, הילד הראשון של הקיבוץ, מספר על ילדותו בקיבוץ...
גיורא אלדר
סיפורו המרתק של גיורא, בנם של אביטל ויוסי ז"ל.
טיול הוותיקים 2018
פגישה עם פול במנזר, אנדרטת אלכסנדרוני ועוד...
זריעת החיטה נובמבר 2018
הגשם כבר מטפטף והפלחים ממהרים לזרוע את החיטה....
אוקטובר 2018
הריסת הנשקייה, זיכרונות על משק הילדים, עשיית הפיצות ועוד...
היום הראשון שלי בנחשון
סיפוריהם של חברים על היום הראשון שלהם בנחשון...
מרוץ תנ"ך תש"ח
בכל שנה בתקופה זאת נערך בשדות נחשון וברחבי המועצה מרוץ תנ"ך תש"ח...
טיול קיבוץ 2018
טיול לדרום בהשתתפות מעל ל 200 חברים וילדים....
התבליט של שושנה
סרטון חדש על התבליט של שושנה מראשית ימיו ועד שהגיע למנוחה ולנחלה ליד משרדי הקיבוץ...
מחנה לטרון ופריצת הדרך לירושלים
פוגל על רקע עמדת הכניסה למחנה לטרון ב מספר על המחנה ובהמשך על פריצת הדרך לירושלים...
בין חברים
ערב מרגש שנערך במועדון בהנחייתה של רותי לב ובהשתתפות קהל רב מכל שכבות הקהילה...
מאגר נחשון 8/18
לאחר שנים רבות של השקיית שדות נחשון בשטחים ליד כפר מנחם הקרויים "משקי ההר", עבר השנה המאגר שיפוץ והגדלה. יונתן המנהל העסקי מספר על המאגר ועל דברים נוספים.
פרידה מיזהר במשלט 7/18
לאחר שש שנים בתפקיד יו"ר הקיבוץ יזהר מסיים את תפקידו ומעביר את המקל לבא אחריו...
אהל ראשונים
חנוכת אתר "אהל הראשונים" בנחשון
פליליסט של סרטי שושנה
אוסף של סרטים שיצרה וערכה שושנה לב במשך השנים...
ניר שחם ויקב שורק
בפאתי חצר הקיבוץ שוכן לו יקב שורק. יחודו של יקב זה הוא בהיותו בי"ס לעשיית יין. ניר מספר על היקב וקצת על עצמו...
חוטמית זיפנית
באחד העיתונים פורסם שנרשם שיא גינס לחוטמנית בגובה של 4.55 מטר. האם החוטמנית של גילה תשבור את השיא?
סל במקום שקית
כיצד מתגברים על האסון שמביאות לנו שקיות הניילון השקופות בחנויות המזון? רעיון מדהים קרם עור וגידים בקיבוץ נחשון. אודיה אלון הביאה את הרעיון וצוות "הקומונה" את חומר הגלם. בגדים ישנים הפכו לשקיות וניתנו לכל דורש.
מיחזור בנחשון
ביום שישי 4/1/19 נערך בנחשון אירוע השקת "פרויקט המיחזור" בעמדת-האשפה מתחת למגרש הכדורגל, וזאת בחסות וועדת סביבה.
הללויה למשה לב
משה לב, בצד ימין בשורה העליונה ומקהלת קולגיום מתל אביב יחד עם תזמורת ברוקדה והמנצח מוסטנן מאסטוניה מבצעים את הקטע "הללויה".
חנוכה - 2018
חג שמח ! לכל בית נחשון
הריסת מחסן הנשק
לאחר שהגבול נדד מזרחה, הוחלט אי שם שאין צורך יותר בנשקיה. כלי הנשק הוחזרו למשמר הגבול, והמבנה רוב הזמן עמד ריק. עם שיוך הבתים לחברים התברר שהמבנה נמצא בשטח משויך וגורלו נחרץ. למקום הגיע טרקטורון, ותוך מספר שעות הפך המבנה לגל חורבות.
קהילהספורטספורט בנחשון
מאמאנט 03/17
אתר מאמאנט  מאמאנט בוויקיפדיה סרטון

באחד הימים קיבלתי מהרצל תמונה, שבה נראות מספר בנות בלבוש ספורטיבי יחד עם הרצל. שם התמונה היה "מאמאנט". עד אותו יום לא שמעתי את השם הזה. מלא בסקרנות הגעתי לביתו של הרצל כדי שיפתור לי את התעלומה.

תחילה הוא הסביר לי את מהות השם. מאמא=זה אימא, נט=רשת, כלומר אימהות מעבר לרשת. הקבוצה פרט לבת אחת מורכבת מבנות מנחשון. הילה אליאס, ג‘יין עוזרי, חני מוצ‘ניק, מאיה מנשה, רעות רוקח, אתי חובב, ורד פרידמן וענת לב.

לדברי הרצל המשחק מתבסס על חוקי הכדורעף, אלא שבמשחק זה ניתן לתפוס את הכדור. המטרה היא להעביר את הכדור תוך שלוש מסירות אל מעבר לרשת, לשטח הקבוצה השנייה. במידה והכדור נופל על המשטח הקבוצה שהעבירה את הכדור מקבלת נקודה. למרות שהמשחק הוא תחרותי, נוספו לו חוקים שנותנים למשחק צביון יותר חברתי. למשל בסוף המשחק כל קבוצה מסתדרת בשורה ליד הרשת והבנות לוחצות את ידן של הבנות מהקבוצה השנייה.

מאמן הקבוצה הוא הרצל עצמו. במסגרת עבודתו במטה יהודה הוא הכניס את המשחק. כתוצאה מפרישתו, הפעילות ברחבי המועצה פסקה. בשנים האחרונות התחום התעורר לחיים בזכות בחורה מצור הדסה. המימון לפעילות נעשה ע"י בנות הקבוצה.

נכון לעכשיו הקבוצה מנחשון די מצליחה. היא ניצחה פעמיים והפסידה פעם אחת. לפיכך היא ממוקמת במרומי הטבלה. הקבוצה משחקת בליגה הפנימית של "מטה יהודה" וקיימת גם ליגה ארצית. יש לזכור שהקבוצה הוקמה בסוף נובמבר כך שהיא מתאמנת זמן לא רב, לעומת קבוצות אחרות שבהן הבנות מתאמנות כבר שנתיים שלוש.

משחקי הקבוצה הביתיים נערכים בנווה שלום היות ושם יש אולם. בהזדמנות זאת הרצל קורא לבנות נוספות המעוניינות לבוא ולהצטרף לקבוצה. הדרישה היחידה למצטרפות היא לדעת לתפוס כדור. להרצל יש גם היבט אישי בקבוצה. אתי הנשואה לבנו רמי משחקת בקבוצה. כשהוא רוצה להזכיר לה שיש אימון הוא פונה לנכדים והם כבר דואגים שאימם תגיע בזמן.

בחג החנוכה הם עשו מפגש של הורים וילדים. אחרי שסיימו לשיר את שירי החנוכה הם ערכו משחק שכלל את הילדים. הרצל מעוניין לגרום לילדים לבוא למשחקים ולעודד את האימהות. הוא שואף לזכות באליפות המועצה ובהמשך מי יודע...

לסיום איחלתי להרצל ולבנות הצלחה בהמשך הדרך...יש ספורט בנחשון / הרצל 16/07/2016


"לא עייפי דרך אלא מפלסי נתיב"

להלן אירועי ספורט בנחשון - כדאי לדעת.
לראשונה נרשמה קבוצת שליחים למרוץ ‘תנ"ך תש"ח‘ שיערך בחודש ספטמבר ויצא מחורשת האירועים מול מחנה המעצר לטרון ויסתיים גם שם.

הקבוצה מורכבת ממשפחות ויזל, חובב, וקיש ראש הקבוצה והמארגן יובל קיש. שם הקבוצה "לא עייפי דרך אלא מפלסי נתיב"(מוכר). מתאמנים ברצינות והחברים  מוזמנים לעודד אותם בתחנה הראשונה ביקב שורק בנחשון.

ביום שלישי האחרון החלה את דרכה קבוצת נשים בכדורסל בהדרכת מורן ובארגון זוהר שני מועמדות נוספות מוזמנות למבחן קבלה.

בבריכת השחייה שוחים  ועושים גלים בימי ראשון שלישי וחמישי כעשרה שחיינים.

ללא ספק פעילות מבורכת ופתח לעידן חדש לספורט בנחשון.מרתון תל-אביב
תחושת ההצלחה בסוף המרוץ שווה את הכל

ביום שישי, ה- 21/2/16, נערך מרתון ת"א. הפעם לא נפקד ייצוגו של קיבוץ נחשון. ג‘יין עוזרי ושחר שדה השתתפו במקצה של חצי המרתון. שנה וחצי לאחר שהחלה לרוץ בשדות נחשון, יצאה ג‘יין לריצה. לדברי שחר, שליוותה אותה באימונים ובתמיכה במשך כל התקופה, זהו הישג עצום, שנבע מנחישותה של ג‘יין
ארבעה חודשים לפני הריצה, החלה ג‘יין באימונים אינטנסיביים, שכללו מספר ריצות במשך השבוע. אפילו כאשר נסעה לחו"ל הקפידה להמשיך ולהתאמן. לקראת המירוץ היא העלתה את מרחק ריצתה, ושבוע לפני המרוץ הגיעה למרחק של 19 ק"מ. לדברי ג‘יין היה לה די קשה במהלך הריצה, אבל תחושת ההצלחה בסוף הייתה שווה את הכל.  הקטעים הקשים היו לקראת הצהריים, ברחובות הרחבים, כשהשמש קופחת על ראשיהם. היא מציינת שיובל ועומר שדה ליוו אותן ב-5 ק"מ האחרונים. לקראת הסוף הצטרפה גם ענבל, והן גמאו יחדיו את שני הקילומטרים האחרונים. לגבי שנה הבאה היא עדיין אינה יודעת. יתכן שתרוץ את המקצה של עשרת הק"מ.

שחר שדה יצאה למרוץ כמדריכה וכמלווה של ג‘יין, שהתאמנה אצלה בטרם המרוץ. שחר בוגרת ווינגייט וקורס מדריכי ריצות ארוכות, לא התקשתה בריצה. היא מציינת, שספורט הריצה מחייב לימוד, המונע פציעות פיזיות, ומעניק לרצים יכולות להתגבר על משברים וכאבים במהלך הריצה. מזג האוויר קצת היקשה על הרצים, וחלקם חווה משברים בחלק האחרון, אבל בעזרת רצון חזק המשיכו עד לסיום. לדעתה, כל אחד יכול להשתתף במירוץ מסוג זה, אבל הדבר מחייב הכנה נכונה מראש.

שחר שדה, מאמנת בעיקר בנות, ונשאלת השאלה, אז מה עם הבנים? אכן נעשה ניסיון להקים קבוצת בנים, אבל משום מה זה לא הגיע לידי ביצוע. מדי פעם נראים בחורים רצים בשדות, אבל כנראה שהם מתמקדים במכשירים הביתיים. אז בינתיים ניתן לומר "כל הכבוד" לבנות המין היפה.


חזרה למעלה הדפסה שלח למייל הוסף למועדפים הפוך לדף הבית