קהילה
תמונת השבוע
לתמונות הקודמות
כניסה לחברים
חדש באתר
היום הראשון שלי
חברים מספרים על היום או הימים הראשונים שלהם בנחשון....
פסח בנחשון
לזכר ימים עברו....
לקראת פסח במשלט - 4/17
מפגש אנשי המשלט עם מנהלי הקיבוץ....
הנהלה כלכלית 02/04/17
דו"ח ביקורת הנהלת העסקים (הנהלה כלכלית) – קבלת החלטות ויישומן....
שדמי ווותיקי עין החורש
וותיקי קיבוץ עין החורש במהלך טיולם ברחבי הארץ נכנסו אל שדמי ושם שמעו....
מעוף החסידות
להקת חסידות, בדרכה דרומה, חגה מעל הקיבוץ....
קיש וגילה צועדים בשביל ישראל
חלק מהפעילויות של המועצה האזורית במרכז בנחם כולל יציאה של בני ה-60 פלוס ל"שביל ישראל". מחכים למצטרפים חדשים. דרישות: כושר הליכה, 12 עד 20 ק"מ, דרגות קושי בין קל לקשה, בממוצע "לא נורא", ומצב רוח טוב.
לטייל עם הרצל
רוצה להכיר את ארצנו? הרצל ישמח לשתף בטיוליו במקומות עם היסטוריה רחוקה וקרובה...
אתרים אישיים
אתרים של חברי הקיבוץ המעוניינים להוסיף קישור לאתרם (כולל בפייסבוק) מוזמנים לשלוח...
טיול לקניון השחור בזוויתן 9/16
טיול ילדי המתנס....
60 פלוס מינוס - התוכנית לשנה הקרובה
הרצאות, סיורים ושביל ישראל....
קובץ טלפונים
תודה לקיש ששלח לנו קובץ טלפונים מעודכן....
הצלת חיים
"מגן דוד אדום" מפרסמת סרטון ובו הנחיות לאדם חסר הידע הרפואי, שיכולות להציל חיים.
שרותי רפואה דחופה
מה עושים כשיש בעיית בריאות דחופה והמרפאה סגורה ? משה מדריך אותנו.....
אתרי מידע לשעת חרום
אתרים שבהם ניתן למצוא מידע עדכני לגבי ההתנהלות בשעת החרום.....
אדום החזה - 16
ציפור קטנה ויפה ממשפחת הקיכליים, חורף בארץ.
פורים 2017
הערב בניהולו של אמיר פרידמן והחבר׳ה הצעירים היה מאוד מוצלח. החברה עבדו וארגנו את כל החג מא׳ ועד ת׳. באמת כל הכבוד להם ! נגה.
מי יודע מה זה ?
מולי, במהלך צעידתו ברחבי הקיבוץ, נתקל במה שרואים בתמונה ומאד ישמח לדעת מה זה? ולמה שימש? ממתינים לתשובות.
סדר פסח שני 2016
המקום: חדר האוכל הישן והטוב. המשתתפים: לא מעט, כ-60 חביירות וחביירים, מהמבוגר ביותר בנחשון ועד נכד חמוד למשפחת הופ (הבן של מעיין) ועוד אורחים מי שהיו בנחשון וכאלה שרק קפצו לביקור.
איך היה?: נ ה ד ר!!! - קיש.
פסח 2015
פסח בשער. בשנים עברו יצאנו לחגוג את העומר בשדות ובערב התכנסנו בחדר האוכל עם תוכנית עמוסה והרבה אורחים. בעידן הנוכחי, איש, איש בביתו או עם משפחתו ברחבי הארץ. אצלנו, בנחשון יש הרמת כוסית, וכמיטב המסורת החדשה יש "סדר שני". חג שמח !!!
קטיף הכותנה
אחת המהפכות האדירות בעשרות השנים האחרונות אירעה בשדות הכותנה בישראל. מקטיף ביד למכונה הקוטפת, מהדקת ומייצרת בלות (חבילות). וותיקי הענף עומדים פעורי פה וגאווה שכן הקטפת הינה פרי יוזמה ופתוח ישראלי. לצפייה לחץ <כאן>
חריש בשדות נחשון
החצבים בגינתו של איתן הרימו ראש, בצפון החל לרדת גשם ואצלנו מתחיל המרוץ השנתי, להספיק להכין את השדות לחורף ולקיץ המתקרבים בצעדי ענק. החריש בסרטון מתבצע בשדה הקרוי "הבית" ונמצא מול "שכונת הצינורות" החדשה. לצפיה לחץ <כאן>
שריפה בנחשון
ביום חמישי 10/9/15 השמיים היו רוויים באובך והחום מעיק. בסביבות השעה שתיים פרצה אש בקרבת גדר הקיבוץ. הלהבות ותימרות העשן התנשאו לגובה רב ואיימו לפלוש לחצר הקיבוץ. מכוניות הכיבוי שהגיעו למזלנו, השתלטו על האש, והשאירו לנו אדמה חרוכה וריח שריפה. לסרטון של השריפה לחץ <כאן>
שדרוג מערכות
בשעה טובה, 9/15, הוחל במבצע שדרוג מערכת החשמל בקיבוץ. קווי החשמל העיליים יפנו את מקומם לקווים תת קרקעיים, כשבצמוד לכבלי החשמל יושחלו גם קווי תקשורת, שישמשו אותנו עבור טלפוניה, אינטרנט וטלוויזיה.
קטיף השקדים
מים רבים זרמו בנחל נחשון מאז שארי פאדאואר נטע ב"מופקר 3" את שתיל השקד הראשון. מגידול שולי הפך המטע לחלק ממטעי השקד המפארים את עמק איילון ואשר הוכרזו ע"י שר החקלאות שמחון בפברואר 2009 כ"עמק השקד הישראלי". לחץ על הכתוב וצפה בקטיף.
שירה בנקי ז"ל
ביום חמישי, 31/7/15 במהלך מצעד הגאווה, התפרץ למסלול הצועדים אדם, כשבידו סכין שלופה, אותה נעץ בשישה צועדים. שירה, נערה מלאת חיים, שבאה להזדהות עם הצועדים, נפצעה אנושות, ולאחר מספר ימים נפטרה. שירה הובאה לקבורה ביום שני 3/8 בבית הקברות בקיבוץ נחשון.
צעדת נחשון ה-5
לפני חמש שנים, הרצל, רכז הספורט של המועצה, יזם את "צעדת נחשון". השנה יחד עם חן נאמן הם כבר הפיקו את הצעדה החמישית, בהשתתפות של קרוב ל-150 סבים, בנים ונכדים. השנה הצעדה נערכה בחלקה הראשון של "דרך בורמה". ישר כח ! להרצל וחן, מחכים בקוצר רוח לפרויקטים הבאים.
בחירות למזכיר/ת התנועה
60 אלף מצביעים פוטנציאלים, 5 מועמדים. כולם טובים וראויים. 60 חברי נחשון שהצביעו ובחרו ברוב של 37 קולות את מרקי לוי, אבל, מי שנבחר בכלל התנועה הקיבוצית, ברוב של 45% היה ניר מאיר מקבוצת שילר. שיהיה לו ולכולנו בהצלחה !
כיבוש הקש
לאחר קציר החיטה וגיבוב הקש הגיע תור כיבוש הקש לחבילות. בעבר החבילות היו קטנות ועובדי גידולי השדה היו מעמיסים אותן על עגלות ובקיבוץ היו מאוחסנות במתבן. היום הן גדולות ומשאיות מעבירות אותן ישירות למרכזי המזון. צילם: חן נאמן ממרפסת ביתו.
חג הקיבוץ 4/15
ביום א‘ 3/5 נחוג ב"משלט 200", חג הקיבוץ בהשתתפות מרבית וותיקי הקיבוץ. אורח הכבוד של האירוע היה נחמן גלבוע, שספר על עלילותיו כחקלאי המגדל כותנה, שהפך במרוצת השנים לעיתונאי מצליח בשלל עיתוני התנועה.
קהילהועדות שיחות והצבעותבריאות ורווחהביטוח הבריאות של חברי נחשון 02/17
ביטוח הבריאות של חברי נחשון 02/17

בכדי להעלות המודעות ולשפר הניצול של ביטוח הבריאות הקבוצתי שיש לנו בחברת "הראל", אפרט כאן תמצית של הכיסויים ובעיקר כיסויים שהחברים אולי פחות מודעים להם.

התייעצויות עם רופאים מומחים. ניתן להתייעץ ולקבל החזר עם כל רופא שבחותמת שלו מופיעה המילה "מומחה". לרשות המבוטח עומדות שתי התייעצויות בכל שנה קלנדרית, לא כולל התייעצות שלפני ואחרי ניתוח.

התייעצות עם רופא מומחה לפני ואחרי ניתוח.

ניתוחים בארץ ללא השתתפות עצמית (ניתוחים מצילי חיים בחו"ל זאת פרשה ניפרדת). אצל רופא ומרדים שנמצאים בהסכם עם חברת-הביטוח. לברר זאת במרפאה הפרטית של הרופא. מתקיימים בבי"ח פרטי. הכרחי אישור מראש של חברת-הביטוח.

טיפולים שהם מחליפי ניתוח.

כל הבדיקות האבחנתיות כגון – רנטגן, CT MRI ממוגרפיה אקו דופלר אולטרסאונד.

בדיקות הריון. כיסוי לסוגי הבדיקות, כולל להמצאות גנים שהם נשאים למחלות גנטיות קשות. הנבדקת חייבת להיות בביטוח לפחות שנה (אכשרה).

הפריה חוץ-גופית ((I.V.F

שרותי פונדקאות שמתבצעים ע"פ החוק.

אישפוז בבי"ח ציבורי מהיום החמישי.

טיפולי פיזיוטרפיה. 12 טיפולים בשנה.

בדיקות לגילוי גנים סרטניים

דום והפרעות נשימה בזמן שינה. אביזרים וטיפולים.

רפואה משלימה: 10 טיפולים בשנה לרובם ככולם של סוגי הטיפולים האלטרנטיביים המוכרים.

אבחון רב-תחומי להערכת תיפקודי למידה של ילדים ונערים

יעוץ פסיכולוגי. 12 פגישות בשנה.

דליתי מתוך הפוליסה את הכיסויים שניראו לי יותר רלוונטיים, אך בפרוש לא את כל הכיסויים. כמו-כן, לא פרטתי יותר לעומק בכל סוג של שרות. חברים מוזמנים תמיד לפנות אלי בשאלות. יש לי מספר מוגבל של חוברות למי שמתעניין יותר לעומק בהבנת הפוליסה והתמצאות במגוון- הכיסויים.

עקרונות שכדאי לזכור:

 

-          בכל תביעה להחזר מחברת-הביטוח, יש למסור לי קבלות מקוריות. שאר המסמכים יכולים להיות צילומים. יחד עם הקבלה, יש למסור לי מסמך מהרופא אשר מסכם הביקור אצלו וכן צילום המחאה, כי ההחזר הוא תמיד לחשבון-הבנק של המבוטח.

-          יש לברר מראש שלנותן השרות יש הסכם עם "הראל". (בד"כ הסכם עם כללית-מושלם, אומר שיש לו גם עם "הראל") פרט להתייעצויות שכאמור, יכולות להתבצע עם כל רופא מומחה ואין צורך באישור חב‘-הביטוח מראש.

-          לחברים שנמצאים גם בכללית-מושלם (רובם) הביטוח שלנו הוא "רוכב" על השב"נ- כללית מושלם. כלומר, התביעה צריכה להישלח קודם אליה ואחר-כך לביטוח שלנו לקבלת שארית ההחזר=הש‘ עצמית.

-          חשיבות היותנו בביטוח הפרטי, שהוא של התנועה-הקיבוצית, היא ראשית לכל, הבטחה שבמקרה של צורך בניתוח מציל חיים בחו"ל (בד"כ השתלה) המבוטח יועלה על מטוס+מלווה ע"ח חב‘-הביטוח, ללא כל שהיות מיותרות. בכללית-מושלם זה לגמרי לא מובטח.

-          כדאי להתייעץ עם אילנה ועם ד"ר פולק על האפשרות לניצול הרפואה הפרטית – מבחינה רפואית ואז ליצור עימי קשר.

-          האינטרנט מספק מידע רב, במיוחד למציאת רופא מתאים. מומלץ להשתמש בו.

אני מבקש, לסיום, להודות למיכל גל, שהאיצה בי לבצע הפירסום הזה ובתקווה שהחשיפה הזאת תשפר את הניצול של הביטוח, ששמו: "מגן בריאות לחבר-הקיבוץ".

                                                                        משה לב

 

 
ועדות שיחות והצבעות
 
ביטוח הבריאות של חברי נחשון 02/17
ביטוח - בריאות קבוצתי/קולקטיבי 08/08/2016
ביטוח סיעודי בחברת כלל-ביטוח / משה לב 20/07/2016
שירותי בריאות / משה 1/16
על מה משלמים ? 16/08/2015
סבסוד התרופות 1/2015
סבסוד התרופות / משה לב / 11/01/2015
מרפאת שיניים
דו"ח מצב מערכת הבריאות 26/6/2013
עדכוני יולי
מגן ניתוחים וטיפולים לקיבוץ - יולי 2013
מה שנכנס לגופי, זה מה שאני...
בריאות ורווחה מאי 2013
חזרה לרשימה
חזרה למעלה הדפסה שלח למייל הוסף למועדפים הפוך לדף הבית