קהילה
תמונת השבוע
לתמונות הקודמות
כניסה לחברים
חדש באתר
תמונות ממסיבת חנוכה
תמונות שצילמה גילה אלעד במהלך מסיבת חנוכה 2018...
גיורא אלדר
סיפורו המרתק של גיורא, בנם של אביטל ויוסי ז"ל.
טיול הוותיקים 2018
פגישה עם פול במנזר, אנדרטת אלכסנדרוני ועוד...
זריעת החיטה נובמבר 2018
הגשם כבר מטפטף והפלחים ממהרים לזרוע את החיטה....
אוקטובר 2018
הריסת הנשקייה, זיכרונות על משק הילדים, עשיית הפיצות ועוד...
היום הראשון שלי בנחשון
סיפוריהם של חברים על היום הראשון שלהם בנחשון...
מרוץ תנ"ך תש"ח
בכל שנה בתקופה זאת נערך בשדות נחשון וברחבי המועצה מרוץ תנ"ך תש"ח...
טיול קיבוץ 2018
טיול לדרום בהשתתפות מעל ל 200 חברים וילדים....
התבליט של שושנה
סרטון חדש על התבליט של שושנה מראשית ימיו ועד שהגיע למנוחה ולנחלה ליד משרדי הקיבוץ...
מחנה לטרון ופריצת הדרך לירושלים
פוגל על רקע עמדת הכניסה למחנה לטרון ב מספר על המחנה ובהמשך על פריצת הדרך לירושלים...
בין חברים
ערב מרגש שנערך במועדון בהנחייתה של רותי לב ובהשתתפות קהל רב מכל שכבות הקהילה...
פתיחה מפתיעה
במהלך מסיבת ראש השנה שנערכה ביום שני 10/8/18 נפתחו הממטרות, שכן זה היום שלהן, לצורך השקיית הדשא. למזלם של הנוכחים - דוד שוב שהיה במקום סגר את ברז המים והציל את המצב.
קבלת ראש השנה במשלט 9/18
ביום ד‘ 5/9 נערכה במשלט קבלת חג מלאת הפתעות גם למארגנים....
מאגר נחשון 8/18
לאחר שנים רבות של השקיית שדות נחשון בשטחים ליד כפר מנחם הקרויים "משקי ההר", עבר השנה המאגר שיפוץ והגדלה. יונתן המנהל העסקי מספר על המאגר ועל דברים נוספים.
פרידה מיזהר במשלט 7/18
לאחר שש שנים בתפקיד יו"ר הקיבוץ יזהר מסיים את תפקידו ומעביר את המקל לבא אחריו...
אהל ראשונים
חנוכת אתר "אהל הראשונים" בנחשון
היום הראשון שלי..
חברים מספרים על חווית היום הראשון שלהם בנחשון ועוד...
פליליסט של סרטי שושנה
אוסף של סרטים שיצרה וערכה שושנה לב במשך השנים...
ניר שחם ויקב שורק
בפאתי חצר הקיבוץ שוכן לו יקב שורק. יחודו של יקב זה הוא בהיותו בי"ס לעשיית יין. ניר מספר על היקב וקצת על עצמו...
הפרלמנט בספריה
כל יום שישי מתכנסים הספרניות וחברים נוספים בספריה ודנים בהוויות העולם הספרותי ועולמות אחרים...
חנוכה - 2018
חג שמח ! לכל בית נחשון
מאגר איילון 8.12.18 צילם הרצל
לאחר יומיים של גשם רציני בעמק איילון , המאגר "שלנו" - מאגר איילון התמלא ואולי הוא מבשר על שנה גשומה ביותר בנחשון ובארץ בכלל.
הריסת מחסן הנשק
לאחר שהגבול נדד מזרחה, הוחלט אי שם שאין צורך יותר בנשקיה. כלי הנשק הוחזרו למשמר הגבול, והמבנה רוב הזמן עמד ריק. עם שיוך הבתים לחברים התברר שהמבנה נמצא בשטח משויך וגורלו נחרץ. למקום הגיע טרקטורון, ותוך מספר שעות הפך המבנה לגל חורבות.
תיבת קינון של תנשמות
אחת מאלפי תיבות הקינון שהוקמו במסגרת המיזם הלאומי להדברה ביולוגית באזורים חקלאיים ושנועדו לעודד נוכחות של תנשמות ובזים. צלם: מולי.
סובב הכנרת
חיה ושדמי, שלומית, זכריה, גילה, קיש, פוגל דוד ואיציק ניב - יצאו למסע של קדושה שמים ומים סובב הכנרת עם המדריכה אסתר שמואלי....
צריף החמישייה
ישן בפני חדש תוציאו
קהילהשרותי הקהילהמנהלת הבניה
קליטה בנחשון


לכל המתעניינים בבניה בנחשון:

פרויקט הבניה הבא בנחשון מתוכנן לעוד כשנתיים – שנתיים וחצי. הפרויקט יפתח קודם לבנים בלבד ואם ישארו יחידות דיור לא מאוכלסות – תיפתח ההרשמה גם לשאינם בנים.

אין הרשמה מוקדמת לפרויקט והמעוניינים מוזמנים לעקוב אחרי המידע באתר הקבוץ.

 דן נאמן

 


אינפורמציה שוטפת – לטרון ד‘ 23/08/2015

התחלת הבניה - אפריל 2016
ביום ג‘,  11.8, הוגשה רשימת 14 המשפחות למזכירות נחשון – 26 מבוגרים בתוספת 18 ילדים. המזכירות אישרה בברכה ובשמחה את הרשימה ובקרוב היא תובא לשיחת הקיבוץ ולהצבעה בקלפי.

הוצאנו חוברת עם דפי המשפחה של כולם ונראה איך להפיץ אותה בצורה הטובה ביותר. החוברת מובאת גם באתר הקבוץ. אני מזמין את כל החברים להיכנס ולראות מי הן המשפחות החדשות וכמובן להגיע הן לשיחת הקבוץ והן להצבעה בקלפי. יש חשיבות גדולה להשתתפות של כמה שיותר חברים בפרויקט קליטה גדול וראשון מסוגו בנחשון.

בשטח נעשו חפירות גישוש של רשות העתיקות ואנחנו נערכים להתחיל בקרוב מאד בכריתת העצים וריסוקם. מדובר על כ- 120 עצים, עבודה לא פשוטה. מכיוון שאין אפשרות להעביר את הגזם למטמנה כלשהי, עלינו להביא מרסקת ולאחר מכן להיפטר מהרסק.

בישיבת המנהלת האחרונה הוגשו הנתונים של מכרז קבלני התשתיות. המנהלת בחנה את ההצעות ואחרי דיון באיכות העבודה ובהצעות המחיר סוכם שהקבלן המועדף הוא ציון עופר. עם הקבלן הזה ימשכו המגעים לסיכום חוזה העבודה.

בהמשך נתחיל לדון בנושאי הבניה עצמה. נארגן מפגשים לדון בפרטים ולהגיע להסכמות רחבות ככל הניתן. רוב המשפחות כבר היו בפגישה ראשונה עם האדריכליות והתכנון המפורט של כל יחידה מתקדם בהתאם. באם הכל ילך על פי המתוכנן נתחיל את הבניה עצמה באפריל 2016.

בהצלחה לכולנו בהמשך הדרך,

דןמשתכני לטרון ד‘ 22/08/2015

סיפורן של המשפחות
אחרי
 תהליך רישום ומיון ארוך הושלמה רשימת המשפחות שיאכלסו את לטרון דובקרוב יגיעו כולם לשיחת הקבוץ לקראת קבלתם לחברות בנחשון.
הרשימה כוללת אחת עשרה משפחות בנים ונכדים ועוד שלוש משפחות חיצוניות-עשרים ושישה חברים עם שמונה עשר ילדים.  
בחוברת זאת מספרת כל משפחה קצת על עצמה, לרוב בתוספת תמונה,  וזאת כדי להכיר את המועמדים לקראת השיחה.
אנחנו מקווים שהחוברת תעזור לקרב את המועמדים לחברי הקיבוץ ותסייע בקליטתם בהמשך.

ברוכים המצטרפים ותודה לכל מי שעזר בתהליך.

ועדת קליטה

מצגת משפחות לטרון ד‘ מתחילים לבנות 16/07/2015
מי יבנה יבנה בית בנחשון ?

הושלמה הרשימה למשתכנים בשכונת לטרון ד‘. 11 בני ובנות הקיבוץ, 3 חיצונים: זוג מכרמי יוסף, זוג מת"א, וזוג שלאחרונה גר ברבדים.

  1. בן סלור, (בן של אייל). 2. נטע ואיתי אלעד. 3. חמוטל ותומר אלעד. 4. דרור פרידמן. 5. רז ןטלי גורן. 6. טליה (נוטלס) ומני טובול. 7. עדי וזהר גורן. 8. עירית ויובל טל. 9. דנה וטל נאמן. 10. נעמה הרלב וליאור בן-אליהו. 11. אלמה (קיני) ואייל משולם. 12. יעל ליטמנוביץ‘ ויונתן פז. 13. ענת ומיכאל תורג‘מן. 14. אפרת אריאלי ואייל להב.

קבלה לחברות: כל המשתכנים בחרו מגרשים. לקראת סוף יולי, תחילת אוגוסט, הם יגיעו למזכירות לשיחת קיבוץ, ולאחר מכן לקלפי, לשם קבלה לחברות. בשלב זה התקבלו כל האישורים הנדרשים. המנהל, קרן קיימת ורשות העתיקות. מתחילים החודש בכריתת העצים במתחם השכונה, פרט לאלה שנשארים לשימור. במהלך חודש אוגוסט, תתחלנה עבודות התשתית.

איפה חונים בינתיים? לדברי דן, השנתיים הקרובות תהיינה בעיתיות לחונים באזור השכונה החדשה. משתדלים למצוא פתרונות חלופיים. העבודה תערך כשנתיים, והכוונה היא שבתחילת קיץ 2017 הדיירים יקבלו את המפתחות. מתוך 3 אפשרויות בניה, הדיירים בחרו בשתיים. אופציה של קומה אחת ואופציה של שתי קומות.

מה בהמשך ? כיוון הבניה הבאה  הוא של המבונים. סדר גודל של 15 דירות הפזורות ברחבי הקיבוץ. בידי המשתכנים תהיינה מספר אפשרויות. כניסה מיידית, שיפוץ וכניסה או בניית הבית מחדש. בתכנון העתידי-שכונות נוספות.

אז שיהיה בהצלחה למשתכנים החדשים !פרויקט לטרון ד‘ – אינפורמציה עדכנית 04/05/2015 / דן נאמן


הפרויקט תוכנן ל- 14 יחידות דיור, 7 מבנים דו-משפחתיים. המטרה היא לתת אפשרות  לבני הקיבוץ  לבנות בנחשון כאשר משתכנים חיצוניים יתקבלו רק במקרה שהבנים לא ימלאו את כל היחידות.

אחרי הרשמה ראשונה והרשמה נוספת אשר באה אחריה נרשמו 11 משפחות של בני קיבוץ ונכדים. נשארו 3 יחידות למשתכנים חיצוניים. נרשמו 20 זוגות חיצוניים ומתוכם נצטרך למיין ולסכם על 3 בלבד.

קצת אינפורמציה על הפרויקט ועלויותיו:

הקיבוץ העמיד 14 מגרשים של 400 מ"ר למגרש. התכנון צפוף בהרבה ממה שהיה נהוג בנחשון עד עתה וזאת כדי לאכלס כמה שיותר מגרשים בתוך שטח הקיבוץ.

אומדני העלויות (דגש על אומדנים):

מתוכננים 2 סוגי מבנים:

-        126 מ"ר בקומה אחת, בעלות בסדר גודל 1,117,000 ש"ח

-        160 מ"ר בשתי קומות, בעלות 1,316,000 ש"ח.

-        הבהרה: על פי ההוראות בנחשון אין אפשרות לבנות 160 מ"ר בקומה אחת (אחוזי תכסית).

אל שני האומדנים צריך להוסיף מקדמה של 200,000 ש"ח למינהל (אשר תושלם במועד כלשהו ל- 33% מערך המיגרש) ועוד 65,000 ש"ח תשלום איזון לנחשון.

סיכום אומדן עלויות לבן קיבוץ:

-        הקטן  – 1,382,000 ש"ח

-        הגדול – 1,580,700 ש"ח.

 לאומדנים אלה צריך להוסיף בטחונות שונות של 10-15%.

משתכנים חיצוניים מחויבים בנוסף על כך גם בהשתתפות בהון האגודה ע"ס 300,000 ש"ח.

השתתפות בהון האגודה: השתתפות בעלויות החברתיות הקיימות היום בנחשון לשימוש הציבור – מבני תרבות, בריכת שחיה, תשתיות וכו‘.


לטרון ד‘ 01/04/2015

שכונת לטרון ד‘ תוכננה ל-14 יחידות דיור. השכונה נמצאת מדרום לבריכת השחייה, בין הבתים של אבי חיון במזרח ושושנה במערב. ההרשמה החלה באפריל 2014 ונסגרה ביוני 2014. אחרי 60 יום נרשמו 28 זוגות. השבוע הסתיים החלק הראשון שבו עשרה זוגות חתמו על מסמכים ראשונים, שלמו מקדמה, ואחרי הגרלה של מיקום בתור, כל אחד בחר המגרש שלו. נכון להיום נשארו 4 מגרשים פנויים לאחר ש-18 זוגות החליטו לפרוש. ביום ד‘ 1/4/15 נפתחת הרשמת השלמה למשך 10 ימים. בשלב הראשון לבני קיבוץ, כאלה שגרים בקיבוץ וכאלה שגרים מחוצה לו. במידה והמכסה לא תתמלא, תפתח ההרשמה גם לאנשים חיצוניים. ההצטרפות מחייבת לאחר הבניה, מגורים בנחשון. התוכנית היא להגיש בסוף אפריל את הבקשות להיתרי בניה למנהל. ברגע שיתקבלו ההיתרים תחל הבניה.

מנהלת הבניה / דן נאמן 13/05/2014

מנהלת הבניה הינו גוף שנבחר ע"י המזכירות ותפקידו לנהל את הפרויקט הנוכחי ובהמשך את תהליכי הבניה לסוגיהם.
המנהלת מורכבת מחברי נחשון: דן נאמן-מנהל, דפני וייזל, עופר נאור, ודרור ניסן – נציג ועדת תכנון. כמו כן אנשי חברת "בית בקיבוץ", החברה שנבחרה לבצע את הפרויקט. הם מבצעים את תכנון הבניה, הם מנהלים את הקשר עם המנהל, עם הועדה המחוזית ונמצאים בקשר עם האדריכליות שנבחרה ע"י ועדת תכנון. שתי האדריכליות הן ממשרד "עצמון אדריכלים". ועדת תכנון בדקה מספר הצעות של חברות תכנון ובחרה בחברה שהיא בעלת ניסיון בבניה בקיבוצים. בנוסף במנהלת יש עו"ד מהמשרד של צפריר בן אור ושמו דגן סלע.
עפ"י התוכנית, יינתנו מפתחות לדיירים באוגוסט 2016.  המנהלת מבצעת שני מהלכים במקביל.
1. מתייחסים לכל הפרויקט כאילו אין בעיה עם המנהל. מבצעים מדידה ותכנון כל הדרוש לפני תחילת הבניה.
2. נפתחה הרשמה, לפי הכללים של תקנון הקליטה שהתקבל בנחשון. הכוונה לשכן 14 משפחות המעוניינות בבניה חדשה. הרוצה להצטרף לרשימה חייב לחתום על מסמך בו מוסברים לו כל המהלכים והדרישות.
הבדיקות שתעשינה לגבי המועמדים הן בתחום הכלכלי והחברתי. לאחר 60 יום הרשימה תיסגר. הרשימה תובא לאישור הקיבוץ.
כרגע יש כ-15 פניות לבניה בשכונה החדשה. על פי ההחלטות צריכים להיות לפחות 70% בני קיבוץ. במידה והאחוז לא יושג הנושא יחזור למזכירות.
נכון לעכשיו יש הרבה בני קיבוץ שרוצים לבוא לנחשון. לחלקם יש בעיה כספית. דן חושב שתפקיד המערכת למצוא פתרון לכל בני הקיבוץ שרוצים לבוא לנחשון.חזרה למעלה הדפסה שלח למייל הוסף למועדפים הפוך לדף הבית