קהילה
תמונת השבוע
לתמונות הקודמות
כניסה לחברים
חדש באתר
היום הראשון שלי
חברים מספרים על היום או הימים הראשונים שלהם בנחשון....
פסח בנחשון
לזכר ימים עברו....
לקראת פסח במשלט - 4/17
מפגש אנשי המשלט עם מנהלי הקיבוץ....
הנהלה כלכלית 02/04/17
דו"ח ביקורת הנהלת העסקים (הנהלה כלכלית) – קבלת החלטות ויישומן....
שדמי ווותיקי עין החורש
וותיקי קיבוץ עין החורש במהלך טיולם ברחבי הארץ נכנסו אל שדמי ושם שמעו....
מעוף החסידות
להקת חסידות, בדרכה דרומה, חגה מעל הקיבוץ....
קיש וגילה צועדים בשביל ישראל
חלק מהפעילויות של המועצה האזורית במרכז בנחם כולל יציאה של בני ה-60 פלוס ל"שביל ישראל". מחכים למצטרפים חדשים. דרישות: כושר הליכה, 12 עד 20 ק"מ, דרגות קושי בין קל לקשה, בממוצע "לא נורא", ומצב רוח טוב.
לטייל עם הרצל
רוצה להכיר את ארצנו? הרצל ישמח לשתף בטיוליו במקומות עם היסטוריה רחוקה וקרובה...
אתרים אישיים
אתרים של חברי הקיבוץ המעוניינים להוסיף קישור לאתרם (כולל בפייסבוק) מוזמנים לשלוח...
טיול לקניון השחור בזוויתן 9/16
טיול ילדי המתנס....
60 פלוס מינוס - התוכנית לשנה הקרובה
הרצאות, סיורים ושביל ישראל....
קובץ טלפונים
תודה לקיש ששלח לנו קובץ טלפונים מעודכן....
הצלת חיים
"מגן דוד אדום" מפרסמת סרטון ובו הנחיות לאדם חסר הידע הרפואי, שיכולות להציל חיים.
שרותי רפואה דחופה
מה עושים כשיש בעיית בריאות דחופה והמרפאה סגורה ? משה מדריך אותנו.....
אתרי מידע לשעת חרום
אתרים שבהם ניתן למצוא מידע עדכני לגבי ההתנהלות בשעת החרום.....
אדום החזה - 16
ציפור קטנה ויפה ממשפחת הקיכליים, חורף בארץ.
פורים 2017
הערב בניהולו של אמיר פרידמן והחבר׳ה הצעירים היה מאוד מוצלח. החברה עבדו וארגנו את כל החג מא׳ ועד ת׳. באמת כל הכבוד להם ! נגה.
מי יודע מה זה ?
מולי, במהלך צעידתו ברחבי הקיבוץ, נתקל במה שרואים בתמונה ומאד ישמח לדעת מה זה? ולמה שימש? ממתינים לתשובות.
סדר פסח שני 2016
המקום: חדר האוכל הישן והטוב. המשתתפים: לא מעט, כ-60 חביירות וחביירים, מהמבוגר ביותר בנחשון ועד נכד חמוד למשפחת הופ (הבן של מעיין) ועוד אורחים מי שהיו בנחשון וכאלה שרק קפצו לביקור.
איך היה?: נ ה ד ר!!! - קיש.
פסח 2015
פסח בשער. בשנים עברו יצאנו לחגוג את העומר בשדות ובערב התכנסנו בחדר האוכל עם תוכנית עמוסה והרבה אורחים. בעידן הנוכחי, איש, איש בביתו או עם משפחתו ברחבי הארץ. אצלנו, בנחשון יש הרמת כוסית, וכמיטב המסורת החדשה יש "סדר שני". חג שמח !!!
קטיף הכותנה
אחת המהפכות האדירות בעשרות השנים האחרונות אירעה בשדות הכותנה בישראל. מקטיף ביד למכונה הקוטפת, מהדקת ומייצרת בלות (חבילות). וותיקי הענף עומדים פעורי פה וגאווה שכן הקטפת הינה פרי יוזמה ופתוח ישראלי. לצפייה לחץ <כאן>
חריש בשדות נחשון
החצבים בגינתו של איתן הרימו ראש, בצפון החל לרדת גשם ואצלנו מתחיל המרוץ השנתי, להספיק להכין את השדות לחורף ולקיץ המתקרבים בצעדי ענק. החריש בסרטון מתבצע בשדה הקרוי "הבית" ונמצא מול "שכונת הצינורות" החדשה. לצפיה לחץ <כאן>
שריפה בנחשון
ביום חמישי 10/9/15 השמיים היו רוויים באובך והחום מעיק. בסביבות השעה שתיים פרצה אש בקרבת גדר הקיבוץ. הלהבות ותימרות העשן התנשאו לגובה רב ואיימו לפלוש לחצר הקיבוץ. מכוניות הכיבוי שהגיעו למזלנו, השתלטו על האש, והשאירו לנו אדמה חרוכה וריח שריפה. לסרטון של השריפה לחץ <כאן>
שדרוג מערכות
בשעה טובה, 9/15, הוחל במבצע שדרוג מערכת החשמל בקיבוץ. קווי החשמל העיליים יפנו את מקומם לקווים תת קרקעיים, כשבצמוד לכבלי החשמל יושחלו גם קווי תקשורת, שישמשו אותנו עבור טלפוניה, אינטרנט וטלוויזיה.
קטיף השקדים
מים רבים זרמו בנחל נחשון מאז שארי פאדאואר נטע ב"מופקר 3" את שתיל השקד הראשון. מגידול שולי הפך המטע לחלק ממטעי השקד המפארים את עמק איילון ואשר הוכרזו ע"י שר החקלאות שמחון בפברואר 2009 כ"עמק השקד הישראלי". לחץ על הכתוב וצפה בקטיף.
שירה בנקי ז"ל
ביום חמישי, 31/7/15 במהלך מצעד הגאווה, התפרץ למסלול הצועדים אדם, כשבידו סכין שלופה, אותה נעץ בשישה צועדים. שירה, נערה מלאת חיים, שבאה להזדהות עם הצועדים, נפצעה אנושות, ולאחר מספר ימים נפטרה. שירה הובאה לקבורה ביום שני 3/8 בבית הקברות בקיבוץ נחשון.
צעדת נחשון ה-5
לפני חמש שנים, הרצל, רכז הספורט של המועצה, יזם את "צעדת נחשון". השנה יחד עם חן נאמן הם כבר הפיקו את הצעדה החמישית, בהשתתפות של קרוב ל-150 סבים, בנים ונכדים. השנה הצעדה נערכה בחלקה הראשון של "דרך בורמה". ישר כח ! להרצל וחן, מחכים בקוצר רוח לפרויקטים הבאים.
בחירות למזכיר/ת התנועה
60 אלף מצביעים פוטנציאלים, 5 מועמדים. כולם טובים וראויים. 60 חברי נחשון שהצביעו ובחרו ברוב של 37 קולות את מרקי לוי, אבל, מי שנבחר בכלל התנועה הקיבוצית, ברוב של 45% היה ניר מאיר מקבוצת שילר. שיהיה לו ולכולנו בהצלחה !
כיבוש הקש
לאחר קציר החיטה וגיבוב הקש הגיע תור כיבוש הקש לחבילות. בעבר החבילות היו קטנות ועובדי גידולי השדה היו מעמיסים אותן על עגלות ובקיבוץ היו מאוחסנות במתבן. היום הן גדולות ומשאיות מעבירות אותן ישירות למרכזי המזון. צילם: חן נאמן ממרפסת ביתו.
חג הקיבוץ 4/15
ביום א‘ 3/5 נחוג ב"משלט 200", חג הקיבוץ בהשתתפות מרבית וותיקי הקיבוץ. אורח הכבוד של האירוע היה נחמן גלבוע, שספר על עלילותיו כחקלאי המגדל כותנה, שהפך במרוצת השנים לעיתונאי מצליח בשלל עיתוני התנועה.
קהילהשרותי הקהילה
איכות הסביבה
נושא איכות הסביבה, הפך בשנים האחרונות לנושא מרכזי בשיח הציבורי. בנחשון, לקח על עצמו יובל קיש את הטיפול בנושא חשוב זה בנחשון. 
ארכיון
הארכיון מכיל חומר רב לשמירת המורשת של הקבוץ. צוות מסור אוסף ומתעד פרוטוקולים של שיחות קיבוץ, ישיבות מזכירות, חגים, חינוך, תיק אישי לכל חבר, נפטרים ועוד. החברים מוזמנים להגיע לארכיון ולקבל חומר לעבודות שורשים, ימי הולדת וכל צורך אחר.
ניהול הארכיון: יוסי מוצ‘ניק - 4506 
בריכת שחיה
בריכת השחייה שנבנתה בשנת 1965 על פסגת משלט 200 אל נוכח משלט לטרון הירדני, עברה השנה שדרוג משמעותי ויקר ערך. יש להקפיד על הוראות הבטיחות והנהלים החדשים.
שאלות ניתן להפנות לפיני ( 050-8674686) 
הנהלת החשבונות
עוסקת בתיעוד הפעילות הפיננסית של הקיבוץ באמצעות רישום התנועות הכספיות והלא כספיות שלה. 
הקומונה
כמה פעמים עשיתם סדר בבית וזרקתם חפצים טובים, סתם כי לא היה למי לתת? האם גם לכם קרה שעברתם ליד הפחים וראיתם שקיות של בגדים, ספרים או כלי בית ממתינים למשאית הזבל? האם גם לכם מפריע הבזבוז הזה? אנחנו בוועדת סביבה החלטנו לשים לזה סוף! 
חשמל
אחריות להספקת חשמל סדירה בכל שעות היממה לענפים, למבני ציבור ולכל האוכלוסייה וכן אחזקת רשתות-חשמל - מתח גבוה ומתח נמוך.
על כל זה מנצח - דיוויד הירש 054-3988299. 
מזכירות ודאר
שרותי הדאר בקיבוץ נחשון, מנוהלים ע"י עדי כהן, מזכירת המנהלים. 
מחשוב ואינטרנט
קשה לתאר היום את עולמנו ללא מחשבים ואינטרנט. עד לפני מספר שנים אפשר היה לשמוע תגובות של אנשים מבוגרים האומרים, אני כבר איחרתי את הרכבת, כלומר איני מסוגל להתמודד עם הטכנולוגיה החדשה. הבדיחה מספרת על זקן שמלאך המוות בא לקחת אותו לעולמות העליונים, והזקן אומר למלאך שימתין היות והוא חייב לפני הסתלקותו לדווח לחבריו בפייסבוק.
מדור זה ינסה לספק מידע רלבנטי לאנשי נחשון. ניתן להפנות שאלות לדוא"ל: knn@nachshon.org.il 
מים ואינסטלציה
ענף המים בנחשון פורש חסותו על הקיבוץ ושדותיו. המים בביתנו אינם דבר מובן מאליו, אלא, פרי טיפול יום יומי של שמואל ואבנר הנכונים לכל קריאה ופיצוץ. בשנה האחרונה הוכנסו מדי מים לכל הבתים והתשלום של החברים והפעילויות נעשה עפ"י קריאת המונה.
שמואל-050-2342712 
מנהלת הבניה
מנהלת הבניה הינו הגוף שנבחר ע"י המזכירות ותפקידו לנהל את הפרויקט הנוכחי ובהמשך את תהליכי הבניה לסוגיהם..... 
מרפאה כללית
מרפאת נחשון שייכת לקופת חולים הכללית. נותנת שירותים לחברים, לתושבים וחברי הקופה. במרפאה רופא ד"ר פולק, אחות ותיקה ומסורה אילנה ליבסקינד ומזכירות רפואיות צופיה פלג וכרמלה שני. ניתן להזמין תורים ישירות במרפאה או דרך אתר קופת חולים הכללית.
צופיה - 4617 
מרפאת שיניים
מרפאת נחשון הינה מרפאה ותיקה עם ניסיון ומוניטין רב שנרכש בזכות הצוות המעולה בראשות סימה מנהלת המרפאה, צוות הרופאים: ד"ר גיא מלמד, ד"ר ישראל לוינשטיין, ד"ר אדל כצהנדלר והשיננית מיכל חפץ.
סימה - 4555 
משלט 200
בתאריך 5/2/2015 נפתח בית גיל הזהב ושמו בישראל "משלט 200" 
נוי
הנוי בנחשון ידוע בכל האזור כאחד מהיפים ביותר וזאת למרות תנאי השטח הקשים, מגבלות כח האדם, התקציב והמים. כל זאת בזכות צוות מופלא המנוהל ע"י דרור ניסן וכולל את דוד שוב, שבח אפרתי ועלי יואב. הצוות עוסק בנוסף לטיפוח הנוי גם בשמירה על הניקיון והסדר בחצר הקיבוץ.
דרור - 4556 
ספריה
למרות כניסת הטלוויזיה, המחשבים, האינטרנט והפלאפונים, עדיין אין תחליף לספר שבאמצעותו אתה יכול לברוח מטרדות היום ולשקוע בעולמות קסומים ומרתקים. הספרייה הנה מוסד ציבורי ותיק בנחשון, הכולל ספרית חברים וספרית ילדים. המקום מנוהל שנים רבות ע"י לאה בכר ונעמה ברזילי.
ספרית חברים - 8530
ספרית ילדים - 8803 
רכב
מצי ענק של עשרות כלי רכב נותרו בנחשון מספר מועט של כלי רכב המשמשים בעיקר את השמירה ומתי המעט שעדיין לא קנו רכב. 
שכול
מידע העוסק בשכול. פרטי ארגון ההלוויה ועוד. 
תקשורת
חמישים השנים האחרונות עברו עלינו בתהפוכות בתחומים רבים, למרות נטייתנו הטבעית לשמרנות למדנו להסתגל לחידושים, כל אחד בקצב שלו. אבל אולי אחד המובילים בשינויים הוא ענף התקשורת הן בעולם והן אצלנו בנחשון. מטלפון אחד הנמצא במזכירות ומחייב עמידה בתור כשכל הציבור מאזין, למערכות טלפוניה קווית, סלולארית ואינטרנטית זמינות בכל עת ובכל מקום.
על כל אלה מנצחים קיש ( טלפון וניידים), ומוטקה (אינטרנט).
קיש - 050-2343721
מוטקה - 4559 
ביטוח
מידע בנושאי ביטוח. בכל שאלה ניתן לפנות לפוגל.- 050-8674616. 
הכולבו
 
חזרה למעלה הדפסה שלח למייל הוסף למועדפים הפוך לדף הבית