מידע
תמונת השבוע
לתמונות הקודמות
כניסה לחברים
חדש באתר
היום הראשון שלי
חברים מספרים על היום או הימים הראשונים שלהם בנחשון....
פסח בנחשון
לזכר ימים עברו....
לקראת פסח במשלט - 4/17
מפגש אנשי המשלט עם מנהלי הקיבוץ....
הנהלה כלכלית 02/04/17
דו"ח ביקורת הנהלת העסקים (הנהלה כלכלית) – קבלת החלטות ויישומן....
שדמי ווותיקי עין החורש
וותיקי קיבוץ עין החורש במהלך טיולם ברחבי הארץ נכנסו אל שדמי ושם שמעו....
מעוף החסידות
להקת חסידות, בדרכה דרומה, חגה מעל הקיבוץ....
קיש וגילה צועדים בשביל ישראל
חלק מהפעילויות של המועצה האזורית במרכז בנחם כולל יציאה של בני ה-60 פלוס ל"שביל ישראל". מחכים למצטרפים חדשים. דרישות: כושר הליכה, 12 עד 20 ק"מ, דרגות קושי בין קל לקשה, בממוצע "לא נורא", ומצב רוח טוב.
לטייל עם הרצל
רוצה להכיר את ארצנו? הרצל ישמח לשתף בטיוליו במקומות עם היסטוריה רחוקה וקרובה...
אתרים אישיים
אתרים של חברי הקיבוץ המעוניינים להוסיף קישור לאתרם (כולל בפייסבוק) מוזמנים לשלוח...
טיול לקניון השחור בזוויתן 9/16
טיול ילדי המתנס....
60 פלוס מינוס - התוכנית לשנה הקרובה
הרצאות, סיורים ושביל ישראל....
קובץ טלפונים
תודה לקיש ששלח לנו קובץ טלפונים מעודכן....
הצלת חיים
"מגן דוד אדום" מפרסמת סרטון ובו הנחיות לאדם חסר הידע הרפואי, שיכולות להציל חיים.
שרותי רפואה דחופה
מה עושים כשיש בעיית בריאות דחופה והמרפאה סגורה ? משה מדריך אותנו.....
אתרי מידע לשעת חרום
אתרים שבהם ניתן למצוא מידע עדכני לגבי ההתנהלות בשעת החרום.....
אדום החזה - 16
ציפור קטנה ויפה ממשפחת הקיכליים, חורף בארץ.
פורים 2017
הערב בניהולו של אמיר פרידמן והחבר׳ה הצעירים היה מאוד מוצלח. החברה עבדו וארגנו את כל החג מא׳ ועד ת׳. באמת כל הכבוד להם ! נגה.
מי יודע מה זה ?
מולי, במהלך צעידתו ברחבי הקיבוץ, נתקל במה שרואים בתמונה ומאד ישמח לדעת מה זה? ולמה שימש? ממתינים לתשובות.
סדר פסח שני 2016
המקום: חדר האוכל הישן והטוב. המשתתפים: לא מעט, כ-60 חביירות וחביירים, מהמבוגר ביותר בנחשון ועד נכד חמוד למשפחת הופ (הבן של מעיין) ועוד אורחים מי שהיו בנחשון וכאלה שרק קפצו לביקור.
איך היה?: נ ה ד ר!!! - קיש.
פסח 2015
פסח בשער. בשנים עברו יצאנו לחגוג את העומר בשדות ובערב התכנסנו בחדר האוכל עם תוכנית עמוסה והרבה אורחים. בעידן הנוכחי, איש, איש בביתו או עם משפחתו ברחבי הארץ. אצלנו, בנחשון יש הרמת כוסית, וכמיטב המסורת החדשה יש "סדר שני". חג שמח !!!
קטיף הכותנה
אחת המהפכות האדירות בעשרות השנים האחרונות אירעה בשדות הכותנה בישראל. מקטיף ביד למכונה הקוטפת, מהדקת ומייצרת בלות (חבילות). וותיקי הענף עומדים פעורי פה וגאווה שכן הקטפת הינה פרי יוזמה ופתוח ישראלי. לצפייה לחץ <כאן>
חריש בשדות נחשון
החצבים בגינתו של איתן הרימו ראש, בצפון החל לרדת גשם ואצלנו מתחיל המרוץ השנתי, להספיק להכין את השדות לחורף ולקיץ המתקרבים בצעדי ענק. החריש בסרטון מתבצע בשדה הקרוי "הבית" ונמצא מול "שכונת הצינורות" החדשה. לצפיה לחץ <כאן>
שריפה בנחשון
ביום חמישי 10/9/15 השמיים היו רוויים באובך והחום מעיק. בסביבות השעה שתיים פרצה אש בקרבת גדר הקיבוץ. הלהבות ותימרות העשן התנשאו לגובה רב ואיימו לפלוש לחצר הקיבוץ. מכוניות הכיבוי שהגיעו למזלנו, השתלטו על האש, והשאירו לנו אדמה חרוכה וריח שריפה. לסרטון של השריפה לחץ <כאן>
שדרוג מערכות
בשעה טובה, 9/15, הוחל במבצע שדרוג מערכת החשמל בקיבוץ. קווי החשמל העיליים יפנו את מקומם לקווים תת קרקעיים, כשבצמוד לכבלי החשמל יושחלו גם קווי תקשורת, שישמשו אותנו עבור טלפוניה, אינטרנט וטלוויזיה.
קטיף השקדים
מים רבים זרמו בנחל נחשון מאז שארי פאדאואר נטע ב"מופקר 3" את שתיל השקד הראשון. מגידול שולי הפך המטע לחלק ממטעי השקד המפארים את עמק איילון ואשר הוכרזו ע"י שר החקלאות שמחון בפברואר 2009 כ"עמק השקד הישראלי". לחץ על הכתוב וצפה בקטיף.
שירה בנקי ז"ל
ביום חמישי, 31/7/15 במהלך מצעד הגאווה, התפרץ למסלול הצועדים אדם, כשבידו סכין שלופה, אותה נעץ בשישה צועדים. שירה, נערה מלאת חיים, שבאה להזדהות עם הצועדים, נפצעה אנושות, ולאחר מספר ימים נפטרה. שירה הובאה לקבורה ביום שני 3/8 בבית הקברות בקיבוץ נחשון.
צעדת נחשון ה-5
לפני חמש שנים, הרצל, רכז הספורט של המועצה, יזם את "צעדת נחשון". השנה יחד עם חן נאמן הם כבר הפיקו את הצעדה החמישית, בהשתתפות של קרוב ל-150 סבים, בנים ונכדים. השנה הצעדה נערכה בחלקה הראשון של "דרך בורמה". ישר כח ! להרצל וחן, מחכים בקוצר רוח לפרויקטים הבאים.
בחירות למזכיר/ת התנועה
60 אלף מצביעים פוטנציאלים, 5 מועמדים. כולם טובים וראויים. 60 חברי נחשון שהצביעו ובחרו ברוב של 37 קולות את מרקי לוי, אבל, מי שנבחר בכלל התנועה הקיבוצית, ברוב של 45% היה ניר מאיר מקבוצת שילר. שיהיה לו ולכולנו בהצלחה !
כיבוש הקש
לאחר קציר החיטה וגיבוב הקש הגיע תור כיבוש הקש לחבילות. בעבר החבילות היו קטנות ועובדי גידולי השדה היו מעמיסים אותן על עגלות ובקיבוץ היו מאוחסנות במתבן. היום הן גדולות ומשאיות מעבירות אותן ישירות למרכזי המזון. צילם: חן נאמן ממרפסת ביתו.
חג הקיבוץ 4/15
ביום א‘ 3/5 נחוג ב"משלט 200", חג הקיבוץ בהשתתפות מרבית וותיקי הקיבוץ. אורח הכבוד של האירוע היה נחמן גלבוע, שספר על עלילותיו כחקלאי המגדל כותנה, שהפך במרוצת השנים לעיתונאי מצליח בשלל עיתוני התנועה.
מידע כללי
מהפך בנחשון 11/08/2016
חזרה לשלטון ע"י אלטרנטיבה לשלטון...  מיכאל מנקין על הערב בנחשון

ביום חמישי 11/8/16 נערכה במועדון פגישה עם שלושה נציגים של קבוצת "מהפך", קבוצה המורכבת מפעילים פוליטיים וחברתיים המעוניינים לחזק את מפלגות השמאל ואת חברי הכנסת השמאלנים שהפועלים מתוך תפיסה אידיאולוגית ברורה ועקבית. הם מאמינים כי אין פתרונות מהירים וקלים, ושרק על ידי פעילות עקבית ומתוך ערכים ברורים ובלתי מתפשרים ניתן יהיה להציג אלטרנטיבה לשלטון הימין ולחזור בכך לשלטון. על חזונם ניתן לקרוא באתר מהפך.

בשלב זה הם רוצים ליצור מערך מתפקדים גדול למפלגת העבודה. ברצונם להגיע למספר רב ככל הניתן של חברי מפלגה עד ליום בו תיסגר הרשימה לוועידה של מפלגת העבודה. חברים אלו יהוו גוף המונע מתוך תפיסת עולם ולא מתוך רצון לזכות בהטבות, וידאג לדרבן את חברי הכנסת בשמאל להילחם עבורו ועבור מחנה השמאל כולו.

השלושה שהיו בנחשון היו:

מיכאל מנקין: מנכ"ל מכון מולד – המרכז להתחדשות הדמוקרטיה.

פקדה אבבה: סטודנט ללימודים הומניסטיים בחוג לפילוסופיה והגות יהודית של מכללת שלם. פעיל בארגון חברתי ישראל 2050 ובמשמר החברתי בכנסת

אורי קידר: יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת בן-גוריון לשעבר. יו"ר המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה היוצא.

הערב נערך ביוזמתם של חמוטל ותומר אלעד שהזמינו אותם להשמיע ולדון בתוכנית שלהם. השיחה הייתה מרתקת ונמשכה כשעתיים. חמוטל מציינת שאחד הנושאים החשובים שעלו היה הדילמה האם להתפקד לעבודה ולחזק את מפלגת העבודה, או לשמור אמונים למר"צ, שהיא ה"בית הפוליטי" של רבים מחברי נחשון.החצר האחורית / דיירים מהשכונה התחתונה 25/07/2016
איפה הגבול בין האחריות הציבורית לאחריות הפרטית?

לאחר מספר פניות לכל הגורמים האחראים בקיבוץ ומאחר והמצב נשאר כפי שהוא ואף החמיר, החלטנו - אנו - תושבי השכונה התחתונה - לפנות אליכם בבקשה לדאוג לניקוי וגיזום אזור המגורים שלנו. אזור מגורי המשפחות וגם אזור הצעירים.

ההזנחה היא מעבר לכל ביקורת. שיחים ועצים שגדלו ומכסים את השבילים. שאריות גיזום שנשארו זרוקים בכל האזור.

אזור החניה ליד מגרש הכדורסל מוזנח ביותר. המעבר לעגלות (הזמני ) שקיים שם נחסם על ידי העץ הגודל ומתפרס לעבר השביל, והירידה הסבוכה לחניה המוזנחת.

לכלוך, קוצים, נחשים ועוד...

לאחרונה, בוטל השביל הראשי העולה לאזור הגנים, אנו נאלצים ללכת יום יום בדרך לא דרך עם קוצים, נחשים אבק ועוד. כפי שפורסם לאחרונה במידעון של נחשון, השביל החלופי של שכונתנו מתוכנן להיסלל רק באוקטובר! מהלך זה כנראה יביא אותנו לתחילת חורף עם הרבה בוץ כמובן!

בחלקים רבים מהשכונה עדיין אין אור.

כמו כן וכפי שהתרענו בעבר, לתושבי השכונה התחתונה אין גישה נוחה לאזור האמפי לעגלות/קלנועיות/אופניים וכו׳.

חמור מכך הוא העדר מוחלט של גישה לעגלות וכו׳ מהשכונה לאזור חדר האוכל, משרדי הקיבוץ, הכולבו, הדואר, תחנת האוטובוס וגן השעשועים הסמוך (והמרפאה בעתיד?). לשם ניתן להגיע רק אם עולים לאזור בתי הילדים ומקיפים את האמפי מלמעלה או אם יורדים לכביש המכוניות העוקף התחתון.

אנו מבינים כי בחלקים מסוימים בשכונה ישנו קושי להפריד בין הפרטי לציבורי וכי בחלקים מסוימים השטחים הפרטיים צפופים מאוד, אך זו לא יכולה להוות אמתלה להזנחה.

השכונה התחתונה היא אחת הוותיקות בקיבוץ וסובלת מהזנחה מתמשכת. הקיבוץ לא יכול להתנער מכך ומאחריותו להביאה למצב תקין, לפחות כמו ביתר השכונות בקיבוץ, ודאי כאשר מדובר על תשתיות בסיסיות (אך לא רק).

השכונה עברה ועודנה עוברת שינוי מאוד רציני בשנים האחרונות משכונה שעיקר תושביה הם דיירים ארעיים לשכונת קבע של משפחות אולם נראה שהשינוי והשלכותיו לא הופנמו.

כמו כן, משרתת השכונה ובפרט הדשא שמול ״המתנדבים״ לשעבר, את כלל הקיבוץ. אם בחגים ובאירועים של הגיל הרך ואם באירועים של צעירי הקיבוץ ואף מסיבה זו ראוי לדאוג לתיקון הליקויים ולטיפוח המקום.

אנו מבקשים כי עניינים דחופים אלו יקודמו בסדר העדיפויות של ענף הנוי ושל יתר הגופים הרלוונטיים (מבחינת תכנון ויעוד תקציב לשם כך), ושהליקויים יתוקנו עוד לפני החורף הקרוב.

כמו כן, אנו מבקשים כי תזמינו לדיונים שיתקיימו בנדון את נציגי השכונה (ליאור שניר ורועי אלוני) על מנת שיוכלו להסביר את הטענות ולהשיב על שאלות בעניין וכי תעדכנו אותנו אודות החלטותיכם וקצב התקדמות הטיפול בליקויים.

בברכה תושבי השכונה  " התחתונה ".נחשים 5/16


הפסלים של חגי 14/12/2015

 כותבת לכם שירה בז, בתו של חגי בז ממשמר העמק.
בימים אלו אני עמלה, יחד עם בני משפחתי ועזרה של מישהי ממשמר העמק, ביצירת אלבום של פסלים של אבא.
אנחנו מנסים לאסוף מידע ומיקומים של הפסלים של אבא.
הפסלים מצולמים ויערכו לאלבום מכובד.
צילמנו את הפסלים בקיבוץ נחשון, בכניסה לקיבוץ בכיכר וליד המקום בו אבא עבד ופיסל במהלך השנים אבל, אשמח לדעת, האם יש חברי קיבוץ נחשון שבמקרה יש אצלם פסל שקיבלו באופן פרטי מאבא שאולי עומד אצלם בבית או בגינה.
במידה ויש כזה, נשמח מאוד לקבל תמונה באיכות גבוהה של הפסל וכמובן את אישורכם להוסיף את תמונת הפסל לאלבום.

בתודה רבה מראש,

שירה

משמר העמק
052-3744392שירה בנקי ז"ל 04/08/2015

מוות מיותר של נערה צעירה, חפה מרוע, ומלאה בכוונות ומעשים טובים.
ביום חמישי, במהלך מצעד הגאווה, התפרץ למסלול הצועדים אדם, כשבידו סכין שלופה, אותה נעץ בשישה צועדים. שירה, נערה מלאת חיים, שבאה להזדהות עם הצועדים, נפצעה אנושות, ולאחר מספר ימים נפטרה.

הוריה, שהעדיפו קבורה חילונית, פנו למספר קיבוצים, ולאחר שהיו"ר ומנהל הקהילה נתנו אישור, הוחלט על קיום ההלוויה בנחשון. ההתארגנות להלוויה החלה יום קודם, ביום א‘ בערב. כוחות המשטרה, שחששו מפיגוע והתפרצויות התפרשו על פני כל האזור. המגיעים להלוויה הוכוונו לדרך עפר, שיצאה מהכביש הישן לבקוע, וחנו מאחורי בית הקברות.

ענת יואב, האחראית על בית הקברות, נפגשה בבוקר ההלוויה עם שניים מנציגי המשפחה, כדי לתכנן את סידורי ההלוויה בנחשון. בשעה חמש נערכה ההלוויה, בנוכחות המשפחה בלבד, סדר גודל של כ - 150 איש. אמה של שירה התרגשה מאד מהמחווה של הקיבוץ, שהסכים לקבורה. קברה של שירה נכרה בסמוך לעץ זית, ובמהרה נעטף ע"י עשרות הזרים שנערמו עליו, לאחר הטכס ודברי הפרדה של המשפחה.

בשעה שש וחצי בערב נערך טכס נוסף, אליו הגיעו קרוב ל-1000 איש, שרובם לא הכירו אותה. רבים מאלה שבאו להזדהות, המשיכו לשבת סביב קברה עד שעת ערב מאוחרת, ממאנים להאמין, שדבר כזה יכול לקרות, ממאנים להשלים עם רוע הגזרה... 
                   
המידע נמסר ע"י ענת יואב.תוצאות הבחירות למזכיר התנועה בנחשון 24/06/2015

מזכיר חדש לתנועה הקיבוצית-ניר מאיר שנבחר ברוב של 45% מהקולות...
ביום שלישי 23/6 נערכו בנחשון ובכלל התנועה הקיבוצית, הבחירות למזכיר/ת התנועה. 
60 חברים מתוך 213 בעלי זכות בחירה באו להצביע. 
בצוות הקלפי היו: יוסי מ. יו"ר, ציונה ומוטקה
לאחר כ-8 שעות בהן הקלפי הייתה פתוחה, נספרו הקולות. 
מרקי לוי
מזיקים קיבל 37 קולות. 
ניר מאיר מקבוצת שילר קיבל 12 קולות, 
נגה בוטינסקי מבית השיטה קבלה – 8 קולות  
ויונה פריטל ממעלה החמישה קבלה – 3 קולות.
 ועתה נותר לנו לחכות לתוצאות בתנועה כולה. 
במידה ואף אחד מהמועמדים לא יצבור 40 אחוז מקולות המצביעים, 
נצטרך לחזור בעוד שבועיים להצבעה נוספת.
במי תבחר למזכיר התנועה ? 6/15

האם גם הפעם יבחר המועמד שרובנו לא בחרנו בו ?
ביום שלישי 23/6 תערכנה בחירות למזכיר התנועה הקיבוצית. מועמד שיקבל את מירב הקולות ויהיו לו יותר מ – 40% מהקולות, יבחר למזכיר התנועה. במידה ולא יושג הרוב המיוחל, יערך סיבוב שני בין שני המועמדים שקיבלו את מירב הקולות. המועמדים הם: מרקי לוי מקיבוץ זיקים, שהגיע לנחשון לפני מספר שבועות ופרס ב"משלט 200" את משנתו. מועמד נוסף הוא ניר מאיר מקבוצת שילר, נגה בוטינסקי מבית השיטה, יונה פריטל ממעלה החמישה ונמרוד מדר מניר אליהו. בכל קיבוץ תועמד קלפי ולכל חבר וחבר יש זכות הצבעה. למתלבטים, יש חומר רב בעיתוני התנועה "הזמן הירוק" ו"ידיעות הקיבוץ". חברים המעוניינים להשתתף במשאל האתר, מוזמנים לשלוח את המידע ל
knn@nachsho.org.il או לטלפון 050-8674559.

להלן עמדות חברים והתוצאות בנחשון.

1. יקיר טל – יצביע למרקי לוי. למה? נראה לו הכי מתאים.

2. קיש – יצביע לניר מאיר. ניר פעיל שנים רבות במערכות התנועתיות. השתכנע בשל רשימת תומכיו שהוא מכיר אותם ומעריך את דעתם.

3. יוסי מוצ‘ניק – יצביע למרקי לוי. יוסי מכיר אותו מפעילותו במזכירות התנועה והוא נראה לו מתאים. מבחינה חברתית הכי מתאים.

4. מירי – תצביע למרקי. איש מקסים ! מקסים ! איש עם יכולות,

5. משה לב – יצביע לנגה בוטינסקי או למרקי. אין לו עדיין כלים לקבלת החלטה.

6. דורית פרידמן – עדיין לא החליטה. לקראת ההצבעה תלמד את הנושא ותחליט.

7. ג‘יימי – יצביע למרקי. מכיר אותו מהתקופה שהיה מזכיר תנועת השומר הצעיר. יש לו ניסיון היות והיה מנכ"ל התנועה הקיבוצית כאשר ג‘יימי היה מזכ"ל התנועה העולמית. למרקי יש גישה ערכית לנושאים התנועתיים.

8. מרים תמיר – תצביע למרקי.  החליטה על סמך העיתונות התנועתית ותגובות מהופעתו בנחשון.

9. איתן ולדמן – יצביע למרקי. מרקי היה חניך של אביו בברזיל והיה הבוס של איתן בתנועה כשהיה מנהל פרויקטים של מבצעי קיץ.  מרקי לדעתו אדם משכמו ומעלה. התפקיד תפור עליו. ייקח את התנועה קדימה.

10. חנוך – יצביע לנגה בוטינסקי. ההחלטה באה בעקבות עיון בחומר שפורסם בעיתונות התנועתית.

11. יזהר – יצביע לנגה בוטינסקי. נראית לו המתאימה ביותר לתפקיד.

הצבעה למזכיר התנועה

מועמד

כמות

אחוזים

מרקי

6

55%

ניר

1

9%

נגה

2

18%

מתלבטים

2

18%

סה"כ

11

100%

 מה אמרו חברינו על התוצאות 3/15

ביום רביעי בבוקר, אי אפשר היה, שלא להבחין בפרצופים החמוצים של רבים מחברי קיבוץ נחשון, וזאת בעקבות תוצאות הבחירות לכנסת ה-20. עשינו שאלון קצר ולהלן התגובות.

החברה נ. אמרה: "מה אני יכולה להגיד? מדינה פשיסטית, מזכיר את העלייה של הפשיזם".

החבר א. אמר: "למה לזרות מלח על הפצעים, עצוב מאד, צריך להחליף את העם, לא יעזור שום דבר, כנראה".

החבר י. אמר: "נחיה ונראה, נלמד לחיות עם זה."

החברה מ. אמרה:"מה יש להגיד? קטסטרופה, מהתוצאות בנחשון אני מרוצה. אבל כל השאר ח-ה. ביבי עשה מהלך של מתאבד וירד מהצהרתו על שתי מדינות. בסה"כ יש אמרה שלפני שיהיה טוב צריך להיות רע."

החבר א. אמר: "תגובתי עגומה, המצב מבאס, לא יודע מה יש להגיד לגבי המצב, העתיד נראה פסימי, אם לא יכריחו אותנו מבחוץ, לא יקרה כלום. למרות התחושות העגומות, מדי פעם מתגנבת תקווה שיהיה טוב".

החבר א. אומר:"תוצאות הבחירות זאת הבחירה של העם, רובו של העם ימני. נתניהו התעלה על רבו בגין, שהבין שאנשים מגיבים טוב להפחדה. המצב מדכא ברמות מטורפות. פעם ניסיתי לשנות, אבל ראיתי שלא שומעים אותנו,".

החבר מ. אומר:"עדיין בהלם מהתוצאות, אבל לא מדוכדך, התוצאה מצדיקה את מה שאני חושב על העם. אני פסימיסט ומתמקד בבועה היפה שלי בנחשון. נתניהו הוא ח—ה ושמים מולו נחנח, למרות שבוז‘י הוא אדם ראוי, אלו התוצאות. ההצבעה היא רגשית ולא עניינית."

החבר ח. אמר: אני לא עצוב, אני ימני בדעותיי ומאסתי בנתניהו, ולכן בחרתי במפלגת "יש עתיד". הערבים לא יעשו אתנו שלום, אירופה לא רוצה להרגיז את הערבים והחזרת השטחים לא תפתור את הבעיה". ח. מגדיר את עצמו כריאליסט ולכן אינו מופתע מהתוצאה.

החבר מ. אמר: "יש דמוקרטיה וזה מה שהרוב רצה. אין סיבה להיות מדוכא. מה שצריך לקרות יקרה."

החברה ל. אמרה: "את הדיכאון שלי עברתי, החיים נמשכים. הלכתי לישון עם המדגם. קמתי בבוקר ראיתי את התוצאות בטלוויזיה, ומיד סגרתי אותה.".

לסיכום, התגובות לא בהכרח משקפות את עמדת כלל החברים בנחשון, מרבית החברים הופתעו מהתוצאה ולפיכך חשים מפח נפש. המיעוט שמגדיר את עצמו כריאלי לא הופתע ולפיכך לא שקע בדיכאון.

 


חזרה למעלה הדפסה שלח למייל הוסף למועדפים הפוך לדף הבית