תמונת השבוע
לתמונות הקודמות
כניסה לחברים
חדש באתר
היום הראשון שלי..
חברים מספרים על חווית היום הראשון שלהם בנחשון ועוד...
אהל ראשונים
שדמי מספר על פרויקט אהל הראשונים
פליליסט של סרטי שושנה
אוסף של סרטים שיצרה וערכה שושנה לב במשך השנים...
ניר שחם ויקב שורק
בפאתי חצר הקיבוץ שוכן לו יקב שורק. יחודו של יקב זה הוא בהיותו בי"ס לעשיית יין. ניר מספר על היקב וקצת על עצמו...
הפרלמנט בספריה
כל יום שישי מתכנסים הספרניות וחברים נוספים בספריה ודנים בהוויות העולם הספרותי ועולמות אחרים...
אפרת שוב - אוסף
צפו ותהנו...
היו זמנים
תמונות מסוף המאה העשרים ותחילת המאה הנוכחית...
יריד היקבים 2017 ביקב שורק
ארוע שהתרחש בסוף חודש מאי ביקב שורק...
תיבת קונון של תנשמות
אחת מאלפי תיבות הקינון שהוקמו במסגרת המיזם הלאומי להדברה ביולוגית באזורים חקלאיים ושנועדו לעודד נוכחות של תנשמות ובזים. צלם: מולי.
החורני האחרון
יהודה, איציק, גילה, קיש, שוש, שירלי, דוד, שלומית ופוגל.
סובב הכנרת
חיה ושדמי, שלומית, זכריה, גילה, קיש, פוגל דוד ואיציק ניב - יצאו למסע של קדושה שמים ומים סובב הכנרת עם המדריכה אסתר שמואלי....
צריף החמישייה
ישן בפני חדש תוציאו
קומביין האבטיחים
אוגוסט 2017 - החל קטיף האבטיחים בשדותינו.
לוח מודעות מי מכיר את העובדות בגין ה"קיר" ?

מי מכיר את העובדות בגין ה"קיר" ?                    (13.3.18 יום המעשים הטובים)

קרוב לשנתיים ימים חיכו דנה ושי (בתי וחתני) בסבלנות וללא טרוניה, יחד עם שמונה-עשר בני קיבוץ נוספים ומשפחותיהם, עד שסיים קיבוץ נחשון את תהליך ההחלטות/הרשומות/ ההסתייגויות/השיחות בנושא ה"מבונים". כאשר הסתיים זה סוף סוף, ויש לציין שאפילו פעם אחת לא עמד הקיבוץ ביעדי הלו"ז כפי התחייב לו (אל דאגה, בנושא התשלומים לקהילה ידע הקיבוץ לדרוש עמידה בזמנים כיאה וכנדרש). אך כל עכבה לטובה: דנה ושי מצאו עצמם ברשימות במקום שאיפשר להם לבחור בשום-שכל את ה"מבונה" אותו ירכשו. תשומת-לב רבה השקענו, הם ואנחנו, במלאכה זו, תוך חקירה ודרישה עם מגוון לא קטן של יודעי-חן ודבר מהקיבוץ, ומחוצה לו. בשום רגע נתון לא נאמר/נכתב/נלחש/הובהר כי אחד ה"מבונים" מוכרז כבניין לשימור. שני בתים התחבבו במיוחד על משפחת שרון-אביטל הצעירה, אך משום שלא הגיעו להסכמה באיזה יבחרו ומשום שכאלה הם שי ודנה, לא רצו שאחד מהם יחוש כי נפסד והאחר כפה עליו את הבחירה; ומשום כך חמש דקות לפני מועד ההכרזה החליטו לתת למטבע לקבוע מי משני הבתים יהיה ביתם המיוחל. וכך בחר להם הגורל את הבית מבלי לפגוע בזוגיותם. כי אלה הם דנה ושי אנשים טובי לב ומזג מאין כמותם כיחידם וכזוג.

שלושה ימים לאחר מכן, כאשר הגיעו החברים, המשפחה, והמתכננים להתחיל במלאכת הצעת ההצעות/ההרהורים/המחשבות, שמנו לב לקיר המדובר. ומשום שדנה ושי אנשים יקרים וטובים, כפי שציינתי למעלה, מיהרו לידע את שועי-המערכת בדבר, ולהעלות למודעותם את הנושא מרצונם וממצפונם החברתי, ועשו זאת כפי שמאותה הסיבה לא לחצו/נדנדו/תבעו מן המערכת להעביר את הדייר שגר בחלקו השני של ביתם לפני שנמצאה לו חלופה הולמת, על אף ההכבדה הכלכלית בגין תשלומי שכר דירה ומשכנתה.

מספר פעמים, בחלקם הייתי אני העדה ואף האומרת, הזכרנו והתראנו בפני בעלי-תפקידים כי הטיפול בסוגיה זאת (וכך אף הבהרתי בדברי לשושנה, כאשר פנתה אלי בנושא), אינה מעניינם של הזוג או מאחריותם. כמו כן, דאגנו, הם ואנוכי, להבהיר מעל לכל ספק סביר שבתוכנית הבית כפי שייבנה - הקיר לא יישמר בשלמותו. המערכת הקיבוצית ידעה כאמור על סוגיה זאת לפני למעלה מחודשיים ויותר, ומתפקידה היה לטפל במציאת הפתרון, ועל כך היתה הסכמה מלאה מרגע בו ידעה המערכת על הבעיה. ומכאן אף הובהר שלא היה, ולא יהיה זה מתפקידם של שי ודנה לתת מענה לעניין ה"קיר", וכי זכותם המלאה, כמו לא מעט זוגות בקהילה המבקשים להקים בה את ביתם, לעצבו לצרכיהם ועל פי טעמם ורצונם, מבלי שיצטרכו לשאת בעול מציאת הפתרון ל"קיר" - ויהיה זה מונח על מצפונם או על כיסם.

לפיכך, לכל מי שרומז/מכוון/מפנה אצבע מאשימה, במרומז או בגלוי, כלפי משפחת שרון-אביטל, אני ממליצה בחום ללמוד היטב את העובדות. יתרה מכך, לחדול מהליכה בדרך זו, משום שאם תיפתח תיבת-פנדורה זאת, לא בקלות תיסגר, בחזקת "רבים הם החלונות מסביבנו" (לדוגמא: בתים שהרחבתם פגעה בשבילים ובמדרכות ציבוריות, בוני חומות וטרסות, מחריבי טבע ונוף, מגדרי מרחבים-קהילתיים לטובת הקמת גן-שעשועים לילדיהם ועוד), אלא לקבל את יקיריי, שלא בטובתם ולא באחריותם מצאו עצמם בעין הסערה הציבורית הזאת, שאין להם אחריות עליה בשום צורה ואופן, ולקבלם כפי שראוי לאנשים מקסימים, ישרים, חכמים, וטובי-לב, כנכס רב ערך לקהילה בה בחרו לחיות, ולהקים בה את ביתם בחום ובאהבה.

ולסיום, לכול המצקצקים/הצדקנים/התככנים/האוחזים בעט ובקולמוס/והנוסטלגיים למיניהם - נותרו עוד שלושה ימים בהם ניתן לכם לגשת למזכירות קיבוץ נחשון עם הצעות לפתרון (לדוגמה: ברצוני להחליף את ביתי עם הזוג, ולעבור לחיות בבית עם ה"קיר" היקר לליבי / ברצוני לממן העברתו של ה"קיר", ברצוני לבנות "קיר" חליפי ולהדביקו לביתי, וכדומה) -  משום שבתחילת השבוע הבא יחלו עבודות השיפוצים על הבית, בשעה טובה ומצלחת .         

בברכת בריאות טובה, אהבה ושלום על כולנו - 

אורנה שרון (אורנש).   

חזרה למעלה הדפסה שלח למייל הוסף למועדפים הפוך לדף הבית