על סדר היום
תמונת השבוע
לתמונות הקודמות
כניסה לחברים
חדש באתר
פליליסט של סרטי שושנה
אוסף של סרטים שיצרה וערכה שושנה לב במשך השנים...
ניר שחם ויקב שורק
בפאתי חצר הקיבוץ שוכן לו יקב שורק. יחודו של יקב זה הוא בהיותו בי"ס לעשיית יין. ניר מספר על היקב וקצת על עצמו...
הרפת שהפכה לענף המים והאינסטלציה
פעם הייתה רפת שם חלבו פרות וגידלו עגלים. אח"כ הפך המקום לסככה של ענף המים. כאן תיקנו צינורות בימי גשם וכאן ישב הפרלמנט של שמואל. כעת השכן ממזרח לוטש את עיניו .
הפרלמנט בספריה
כל יום שישי מתכנסים הספרניות וחברים נוספים בספריה ודנים בהוויות העולם הספרותי ועולמות אחרים...
חנוכה 2017
הדלקת נרות, מופע מדהים של כלילה והרצל ומשחק חנוכה בעזרת אפליקציה במכשירי הניידים....
אפרת שוב - אוסף
צפו ותהנו...
היו זמנים
תמונות מסוף המאה העשרים ותחילת המאה הנוכחית...
יריד היקבים 2017 ביקב שורק
ארוע שהתרחש בסוף חודש מאי ביקב שורק...
תור הכלניות
שלל הפתעות מחכות לנו ב"דרך הלבנה". אחרי שעוברים את "המצבות" ושדות החיטה לכיוון כפר בן-נון הן מחכות לנו במלוא הדרן ויופיין כלניות לבנות ואדומות.
נביטת החיטה
סוף סוף החיטה הרימה ראש בשדות נחשון.
צריף החמישייה
ישן בפני חדש תוציאו
קומביין האבטיחים
אוגוסט 2017 - החל קטיף האבטיחים בשדותינו.
אדום החזה - 16
ציפור קטנה ויפה ממשפחת הקיכליים, חורף בארץ.
על סדר היוםתשתיות
סערת חיוב התשתית 19/06/2017

השבוע לאחר ההודעה על שינוי החיובים עבור התקשורת והאינטרנט החל מיוני ( עבור השימוש במאי ) הגיעו לידי פניות רבות  על כך שבאופן שרירותי החלטנו לחייב  סך של 75 ש‘‘ח עבור התשתית ו-75 ש‘‘ח עבור האינטרנט. ברצוננו להבהיר מספר נקודות.

  1. ההחלטה בדבר עלות התשתית התקבלה בישיבת המזכירות שנערכה בתאריך  9.3.2016.

  2. ההחלטה הייתה חלק ממהלך כולל להכניס סיבים אופטיים שיאפשרו תשתית חזקה ומודרנית והורדת התשלום  הכבד עבור טלוויזיה ערוצית של יס מ 230-240  ש"ח למנוי  לסכום סביר .כך שחבר שצורך את כל מרכיבי התקשורת ישלם כ 100 ש‘‘ח פחות כל חודש .

  3. הודעה נוספת על כך יצאה לציבור ב 12-2016 רק עיכוב של ביצע בפועל של חיבור הבתים לסיב האופטי גרם לדחייה עד למאי 2017

  4. הייתה פנייה של הציבור לוועדת הביקורת לבדוק החלטה זו במרץ 2017 הביקורת מצאה כי ההחלטה בדבר העלאת התשלום בגין התשתיות התקבלה כנדרש בפורומים המקובלים והובאה לידיעת הציבור כנדרש. גם המחיר של 75 ש‘‘ח לאחזקת תשתית התקשרות, עדיין הינה עלות סבירה בהתחשב בתמורה. יש לזכור כי שדרוג התשתיות הינו מהלך מתבקש והכרחי לטווח הארוך, כך שהפגיעה בחברים קטנה לעומת התועלת העתידית על כל פנים יש לבחון שנית את התשלום בגין ההיטל בעוד שנה, ובהתאם לממצאים להחליט האם להשאירו על כנו או שמא לשנות את מודל הגבייה וכך נעשה.

וקצת לגבי הפרטים עצמם:

  1. בעבר שילמנו 75 ש‘‘ח עבור האינטרנט ו-25 ש‘‘ח עבור כל קו טלפון שהיה בביתנו. כלומר 100 ש‘‘ח למרבית החברים ו 125 ש‘‘ח לחלק אחר של החברים. יש לציין שבתקופת האינטרנט שסופק בשיטת  -ADSL  רוחב הפס נע בין 5/1 בתחילת התקופה ל18/1 בסוף התקופה. נכון לעכשיו החברים מקבלים 40/40 ובהמשך רוחב הפס יעלה. ההבדל בין שתי השיטות הוא גדול הן מבחינת הביצועים והן מבחינת נושא התקלות.

  2. אנשים המחוברים ל YES ובעתיד ל HOT  ומשתמשים ב VOD  ירגישו שיפור עצום בביצוע.

  3. תשתית הטלפוניה בת למעלה מ-30 שנה הינה בשלבי קריסה וחברים רבים נותקו מהטלפוניה ללא יכולת מענה, כולל חברים שזקוקים למערכת מצוקה. המערכת החדשה נותנת פתרון לכל אותם חברים.

  4. במידה והיינו מפרידים את ביצוע שדרוג התקשורת משדרוג מערכות החשמל הדבר היה כרוך בעלויות גבוהות נוספות וחפירת הקיבוץ פעם נוספת.

  5. לאורך השנים חברים התלוננו שעלויות התקשורת הכוללות טלוויזיה אינטרנט וטלפוניה בנחשון גבוהות ממקומות וקיבוצים אחרים. בבדיקה שעשינו התברר שחברים רבים משלמים על כל החבילה (הכוללת טלפון אינטרנט וטלויזיה) בין 300 ל-500 ש‘‘ח. במידה ואותם חברים יקנו את אותם שירותים: אינטרנט טלפוניה וטלוויזיה – העלות תוזל בלפחות 100 ש‘‘ח למרות תוספת ה 50 ש‘‘ח עבור התשתית החדשה כאשר היכולות משתפרות בצורה משמעותית.

  6. יש לציין שבמהלך המשא ומתן עם  YES ו HOT העדפנו להישאר עם חברת YES שכבר פועלת בנחשון, אלא, ש YES לא היו מוכנים לתת מחירים שפויים.

עפר נאור – מנהל הקהילה ,  יונתן לביא – מנהל אחזקות


חזרה למעלה הדפסה שלח למייל הוסף למועדפים הפוך לדף הבית