על סדר היום
תמונת השבוע
לתמונות הקודמות
כניסה לחברים
חדש באתר
שינויים בחוקי המיסוי 5/17
ביום ד‘ 17/5 נערך ערב הסברה לגבי השינוי במיסוי הקיבוצים, דבר שישפיע כנראה על רובנו...
תוצאות ההצבעה בקלפי 12/5/17
אח למחצה ייספר כאח לצורכי קביעת התור - 134, אח למחצה לא ייספר כאח לצורכי קביעת התור - 32 וכל שאר התוצאות...
פרוטוקול שיחת קיבוץ 3/5/17
עקרונות תקנון נהלי קליטה חברים חדשים לקביעת תור הרשמה...
הנהלה כלכלית 24.04.17
הדיר בנחשון – חלופות להמשך פעילות...
שעלבים - עצמאות 67
סרטון שהופק לרגל יום העצמאות 67 בקיבוץ שעלבים...
היום הראשון שלי
חברים מספרים על היום או הימים הראשונים שלהם בנחשון....
לקראת פסח במשלט - 4/17
מפגש אנשי המשלט עם מנהלי הקיבוץ....
הנהלה כלכלית 02/04/17
דו"ח ביקורת הנהלת העסקים (הנהלה כלכלית) – קבלת החלטות ויישומן....
שדמי ווותיקי עין החורש
וותיקי קיבוץ עין החורש במהלך טיולם ברחבי הארץ נכנסו אל שדמי ושם שמעו....
קיש וגילה צועדים בשביל ישראל
חלק מהפעילויות של המועצה האזורית במרכז בנחם כולל יציאה של בני ה-60 פלוס ל"שביל ישראל". מחכים למצטרפים חדשים. דרישות: כושר הליכה, 12 עד 20 ק"מ, דרגות קושי בין קל לקשה, בממוצע "לא נורא", ומצב רוח טוב.
לטייל עם הרצל
רוצה להכיר את ארצנו? הרצל ישמח לשתף בטיוליו במקומות עם היסטוריה רחוקה וקרובה...
אתרים אישיים
אתרים של חברי הקיבוץ המעוניינים להוסיף קישור לאתרם (כולל בפייסבוק) מוזמנים לשלוח...
טיול לקניון השחור בזוויתן 9/16
טיול ילדי המתנס....
60 פלוס מינוס - התוכנית לשנה הקרובה
הרצאות, סיורים ושביל ישראל....
קובץ טלפונים
תודה לקיש ששלח לנו קובץ טלפונים מעודכן....
הצלת חיים
"מגן דוד אדום" מפרסמת סרטון ובו הנחיות לאדם חסר הידע הרפואי, שיכולות להציל חיים.
שרותי רפואה דחופה
מה עושים כשיש בעיית בריאות דחופה והמרפאה סגורה ? משה מדריך אותנו.....
אתרי מידע לשעת חרום
אתרים שבהם ניתן למצוא מידע עדכני לגבי ההתנהלות בשעת החרום.....
אדום החזה - 16
ציפור קטנה ויפה ממשפחת הקיכליים, חורף בארץ.
פורים 2017
הערב בניהולו של אמיר פרידמן והחבר׳ה הצעירים היה מאוד מוצלח. החברה עבדו וארגנו את כל החג מא׳ ועד ת׳. באמת כל הכבוד להם ! נגה.
מי יודע מה זה ?
מולי, במהלך צעידתו ברחבי הקיבוץ, נתקל במה שרואים בתמונה ומאד ישמח לדעת מה זה? ולמה שימש? ממתינים לתשובות.
סדר פסח שני 2016
המקום: חדר האוכל הישן והטוב. המשתתפים: לא מעט, כ-60 חביירות וחביירים, מהמבוגר ביותר בנחשון ועד נכד חמוד למשפחת הופ (הבן של מעיין) ועוד אורחים מי שהיו בנחשון וכאלה שרק קפצו לביקור.
איך היה?: נ ה ד ר!!! - קיש.
פסח 2015
פסח בשער. בשנים עברו יצאנו לחגוג את העומר בשדות ובערב התכנסנו בחדר האוכל עם תוכנית עמוסה והרבה אורחים. בעידן הנוכחי, איש, איש בביתו או עם משפחתו ברחבי הארץ. אצלנו, בנחשון יש הרמת כוסית, וכמיטב המסורת החדשה יש "סדר שני". חג שמח !!!
קטיף הכותנה
אחת המהפכות האדירות בעשרות השנים האחרונות אירעה בשדות הכותנה בישראל. מקטיף ביד למכונה הקוטפת, מהדקת ומייצרת בלות (חבילות). וותיקי הענף עומדים פעורי פה וגאווה שכן הקטפת הינה פרי יוזמה ופתוח ישראלי. לצפייה לחץ <כאן>
חריש בשדות נחשון
החצבים בגינתו של איתן הרימו ראש, בצפון החל לרדת גשם ואצלנו מתחיל המרוץ השנתי, להספיק להכין את השדות לחורף ולקיץ המתקרבים בצעדי ענק. החריש בסרטון מתבצע בשדה הקרוי "הבית" ונמצא מול "שכונת הצינורות" החדשה. לצפיה לחץ <כאן>
שריפה בנחשון
ביום חמישי 10/9/15 השמיים היו רוויים באובך והחום מעיק. בסביבות השעה שתיים פרצה אש בקרבת גדר הקיבוץ. הלהבות ותימרות העשן התנשאו לגובה רב ואיימו לפלוש לחצר הקיבוץ. מכוניות הכיבוי שהגיעו למזלנו, השתלטו על האש, והשאירו לנו אדמה חרוכה וריח שריפה. לסרטון של השריפה לחץ <כאן>
שדרוג מערכות
בשעה טובה, 9/15, הוחל במבצע שדרוג מערכת החשמל בקיבוץ. קווי החשמל העיליים יפנו את מקומם לקווים תת קרקעיים, כשבצמוד לכבלי החשמל יושחלו גם קווי תקשורת, שישמשו אותנו עבור טלפוניה, אינטרנט וטלוויזיה.
קטיף השקדים
מים רבים זרמו בנחל נחשון מאז שארי פאדאואר נטע ב"מופקר 3" את שתיל השקד הראשון. מגידול שולי הפך המטע לחלק ממטעי השקד המפארים את עמק איילון ואשר הוכרזו ע"י שר החקלאות שמחון בפברואר 2009 כ"עמק השקד הישראלי". לחץ על הכתוב וצפה בקטיף.
שירה בנקי ז"ל
ביום חמישי, 31/7/15 במהלך מצעד הגאווה, התפרץ למסלול הצועדים אדם, כשבידו סכין שלופה, אותה נעץ בשישה צועדים. שירה, נערה מלאת חיים, שבאה להזדהות עם הצועדים, נפצעה אנושות, ולאחר מספר ימים נפטרה. שירה הובאה לקבורה ביום שני 3/8 בבית הקברות בקיבוץ נחשון.
צעדת נחשון ה-5
לפני חמש שנים, הרצל, רכז הספורט של המועצה, יזם את "צעדת נחשון". השנה יחד עם חן נאמן הם כבר הפיקו את הצעדה החמישית, בהשתתפות של קרוב ל-150 סבים, בנים ונכדים. השנה הצעדה נערכה בחלקה הראשון של "דרך בורמה". ישר כח ! להרצל וחן, מחכים בקוצר רוח לפרויקטים הבאים.
בחירות למזכיר/ת התנועה
60 אלף מצביעים פוטנציאלים, 5 מועמדים. כולם טובים וראויים. 60 חברי נחשון שהצביעו ובחרו ברוב של 37 קולות את מרקי לוי, אבל, מי שנבחר בכלל התנועה הקיבוצית, ברוב של 45% היה ניר מאיר מקבוצת שילר. שיהיה לו ולכולנו בהצלחה !
כיבוש הקש
לאחר קציר החיטה וגיבוב הקש הגיע תור כיבוש הקש לחבילות. בעבר החבילות היו קטנות ועובדי גידולי השדה היו מעמיסים אותן על עגלות ובקיבוץ היו מאוחסנות במתבן. היום הן גדולות ומשאיות מעבירות אותן ישירות למרכזי המזון. צילם: חן נאמן ממרפסת ביתו.
חג הקיבוץ 4/15
ביום א‘ 3/5 נחוג ב"משלט 200", חג הקיבוץ בהשתתפות מרבית וותיקי הקיבוץ. אורח הכבוד של האירוע היה נחמן גלבוע, שספר על עלילותיו כחקלאי המגדל כותנה, שהפך במרוצת השנים לעיתונאי מצליח בשלל עיתוני התנועה.
על סדר היוםביטול המס הפרוגרסיבי
קריאת השכמה לחברי נחשון 9/16

נכחתי אמש 22/9 בישיבת המזכירות ויצאתי ממנה בהרגשה קשה מאוד.  עלתה שם הצעה של הועדה לטיפול בנושא המיסוי בנחשון. הם מציעים לבטל אד-הוק את המס הפרוגרסיבי, שמשמעותו היא ביטול כל מערכת הסיבסודים, כאשר לגמרי לא ברור מה יקרה עם אותם חברים שזקוקים לעזרה מהמערכת. לא ברור מה יקרה למייסדים של המקום הזה, שהשקיעו כאן את כל חייהם ועכשיו צריכים לבקש גמ"ח מאלה שבאו אחריהם.

טענתם היא שעומס המס הפרוגרסיבי "נופל" על מעט חברים שהם בעלי הכנסה גבוהה וזה לא "פייר".  אז אני טוען שזה הכי "פייר", שזאת בדיוק מטרת המס הפרוגרסיבי, לקחת מבעלי ההכנסה הגבוהה ע"מ לעזור לבעלי ההכנסה הנמוכה.  אהיה קצת יותר ספציפי, לדוגמא: אדם שמתקיים על הכנסה של 26א.ש. ומשלם 2000ש‘ מס, עדיין הכנסתו היא פי ארבע לעומת אדם שהכנסתו 6000ש‘.

לדעתי, תמיד יהיה צורך לגבות מיסים מחברי-הקיבוץ. כשתגמרנה כל ההשקעות הגדולות, אשר נובעות מהעובדה שלא היה לנו כסף בעבר, עדיין יהיה צורך לבצע השקעות ציבוריות בשיפור רמת-החיים באופן שוטף. כמובן שהרבה פחות מהקף ההשקעות המבורכות שמתבצעות כעת. כשנגיע לשלב הזה, נשמח כולנו להקטין את היקף המיסוי. 

אני חושב שנכון יהיה להשאיר מס מוניציפלי בלבד, אך להפעילו בשיטה פרוגרסיבית. שיטה זו, היא אחד הכלים העיקריים להגשמת צדק חברתי וערבות הדדית.

אני מודאג מאוד מהמגמה שמובילה קבוצת חברים, אשר בסופה נישאר עם "שאריות של עצמות" שנזרקות לחברים בעלי ההכנסה הנמוכה, ע"מ לצאת ידי חובה. העיקר שירד מהם, רחמנא ליצלן, החובה לעזור לחבריהם, לעיתים אפילו הוריהם.

אני מזהיר את עצמנו מפני העבדות ל"עגל-הזהב" ע"ח ערכי היסוד ההומניים כאשר את המצפון, יש מי שכבר הכניסו ל"הקפאה עמוקה". לעיתים, גם מגייסים חוקים קפיטליסטיים ע"מ להוכיח שאסור לבנות מנגנון של עזרה הדדית כזה או אחר. מעמידים את הערכים בשרות החוקים, במקום ההפך- שהחוקים ישרתו את הערכים.

אז אם אין הסכמה על ערכי-הבסיס של חברתנו, בואו סוף סוף נשב ונשוחח על הבעיה הזאת. מבחינה זאת, אני מברך את יזהר שקבע דיון במזכירות, בלי חברי הועדה, אשר לא מספק אותם התהליך המתוכנן והמובנה של ירידה הדרגתית ברמת המיסוי לאורך מספר שנים, הם רוצים "לאכול את העוגה" מיד, כאן ועכשיו.

מגמת ההתנגדות לאיחוד החברים לסטטוס אחיד, לשיתוף בנינו בקרן-הסיעודית, לביטול המיסוי הפרוגרסיבי ועוד כהנה, מובילה ליצירת מציאות של משטר קפיטליסטי חזירי בתוך כפר קטן של כמה מאות אנשים אשר חיים בקרבה אינטימית  זה לזה, כשבמקום זהות אינטרסים בין החברים, אנשים "יאכלו אחד את השני בלי מלח".  אפשר בפרוש, גם בקיבוץ מופרט, כשזה כבר לא מובן מאליו, לקיים מדיניות של שמירה על פערים שפויים בין החברים ושל עזרה הדדית!

חברים יקרים, צאו מהאדישות!  לאחר שתקופה מסוימת בטעות לא התפרסמו מראש ההודעות על דיוני המזכירות, אשר קובעים את אורחות חיינו, עכשיו הן מתפרסמות,לרבות ב"מקומי".  אל תשאירו את חברי-המזכירות בבדידותם...אל תשאירו להם לנהל את הקהילה לבד.

                                                                   משה לבתגובה של יזהר בנושא המס הפרוגרסיבי 9/16

הדיון במזכירות היה קריאה ראשונה והכוונה הייתה לקיים דיון עקרוני על מקומו של המס הפרוגרסיבי בחיי קהילת נחשון, מיקומה ותפקידה של הערבות ההדדית בקיבוץ המתחדש בכלל וקיבוץ נחשון בפרט.

הנוהג בנחשון הוא לפתוח את ישיבות הנהלת הקהילה בפני הציבור, למעט נושאים אישיים.

צר לי כי משה, שהיה נוכח בדיון, יוצא לציבור לפני שהמזכירות השלימה את דיוניה בנושא.

החלטת המזכירות הייתה להמשיך את הדיון בישיבה נוספת, אליה יוזמנו המציעים לביטול המס הפרוגרסיבי ורק לאחר מכן המזכירות תקבל החלטה אשר תקבל את ביטויה בתקציב 2017 והיא תובא לדיון ציבורי.

ולכן, עדיין מוקדם להתיחס עניינית לטענות משה. עלינו לחכות עד שהדיון במזכירות יושלם ויפורסם לציבור חברי נחשון.

יזהרחזרה למעלה הדפסה שלח למייל הוסף למועדפים הפוך לדף הבית