על סדר היום
תמונת השבוע
לתמונות הקודמות
כניסה לחברים
חדש באתר
שינויים בחוקי המיסוי 5/17
ביום ד‘ 17/5 נערך ערב הסברה לגבי השינוי במיסוי הקיבוצים, דבר שישפיע כנראה על רובנו...
תוצאות ההצבעה בקלפי 12/5/17
אח למחצה ייספר כאח לצורכי קביעת התור - 134, אח למחצה לא ייספר כאח לצורכי קביעת התור - 32 וכל שאר התוצאות...
פרוטוקול שיחת קיבוץ 3/5/17
עקרונות תקנון נהלי קליטה חברים חדשים לקביעת תור הרשמה...
הנהלה כלכלית 24.04.17
הדיר בנחשון – חלופות להמשך פעילות...
שעלבים - עצמאות 67
סרטון שהופק לרגל יום העצמאות 67 בקיבוץ שעלבים...
היום הראשון שלי
חברים מספרים על היום או הימים הראשונים שלהם בנחשון....
לקראת פסח במשלט - 4/17
מפגש אנשי המשלט עם מנהלי הקיבוץ....
הנהלה כלכלית 02/04/17
דו"ח ביקורת הנהלת העסקים (הנהלה כלכלית) – קבלת החלטות ויישומן....
שדמי ווותיקי עין החורש
וותיקי קיבוץ עין החורש במהלך טיולם ברחבי הארץ נכנסו אל שדמי ושם שמעו....
קיש וגילה צועדים בשביל ישראל
חלק מהפעילויות של המועצה האזורית במרכז בנחם כולל יציאה של בני ה-60 פלוס ל"שביל ישראל". מחכים למצטרפים חדשים. דרישות: כושר הליכה, 12 עד 20 ק"מ, דרגות קושי בין קל לקשה, בממוצע "לא נורא", ומצב רוח טוב.
לטייל עם הרצל
רוצה להכיר את ארצנו? הרצל ישמח לשתף בטיוליו במקומות עם היסטוריה רחוקה וקרובה...
אתרים אישיים
אתרים של חברי הקיבוץ המעוניינים להוסיף קישור לאתרם (כולל בפייסבוק) מוזמנים לשלוח...
טיול לקניון השחור בזוויתן 9/16
טיול ילדי המתנס....
60 פלוס מינוס - התוכנית לשנה הקרובה
הרצאות, סיורים ושביל ישראל....
קובץ טלפונים
תודה לקיש ששלח לנו קובץ טלפונים מעודכן....
הצלת חיים
"מגן דוד אדום" מפרסמת סרטון ובו הנחיות לאדם חסר הידע הרפואי, שיכולות להציל חיים.
שרותי רפואה דחופה
מה עושים כשיש בעיית בריאות דחופה והמרפאה סגורה ? משה מדריך אותנו.....
אתרי מידע לשעת חרום
אתרים שבהם ניתן למצוא מידע עדכני לגבי ההתנהלות בשעת החרום.....
אדום החזה - 16
ציפור קטנה ויפה ממשפחת הקיכליים, חורף בארץ.
פורים 2017
הערב בניהולו של אמיר פרידמן והחבר׳ה הצעירים היה מאוד מוצלח. החברה עבדו וארגנו את כל החג מא׳ ועד ת׳. באמת כל הכבוד להם ! נגה.
מי יודע מה זה ?
מולי, במהלך צעידתו ברחבי הקיבוץ, נתקל במה שרואים בתמונה ומאד ישמח לדעת מה זה? ולמה שימש? ממתינים לתשובות.
סדר פסח שני 2016
המקום: חדר האוכל הישן והטוב. המשתתפים: לא מעט, כ-60 חביירות וחביירים, מהמבוגר ביותר בנחשון ועד נכד חמוד למשפחת הופ (הבן של מעיין) ועוד אורחים מי שהיו בנחשון וכאלה שרק קפצו לביקור.
איך היה?: נ ה ד ר!!! - קיש.
פסח 2015
פסח בשער. בשנים עברו יצאנו לחגוג את העומר בשדות ובערב התכנסנו בחדר האוכל עם תוכנית עמוסה והרבה אורחים. בעידן הנוכחי, איש, איש בביתו או עם משפחתו ברחבי הארץ. אצלנו, בנחשון יש הרמת כוסית, וכמיטב המסורת החדשה יש "סדר שני". חג שמח !!!
קטיף הכותנה
אחת המהפכות האדירות בעשרות השנים האחרונות אירעה בשדות הכותנה בישראל. מקטיף ביד למכונה הקוטפת, מהדקת ומייצרת בלות (חבילות). וותיקי הענף עומדים פעורי פה וגאווה שכן הקטפת הינה פרי יוזמה ופתוח ישראלי. לצפייה לחץ <כאן>
חריש בשדות נחשון
החצבים בגינתו של איתן הרימו ראש, בצפון החל לרדת גשם ואצלנו מתחיל המרוץ השנתי, להספיק להכין את השדות לחורף ולקיץ המתקרבים בצעדי ענק. החריש בסרטון מתבצע בשדה הקרוי "הבית" ונמצא מול "שכונת הצינורות" החדשה. לצפיה לחץ <כאן>
שריפה בנחשון
ביום חמישי 10/9/15 השמיים היו רוויים באובך והחום מעיק. בסביבות השעה שתיים פרצה אש בקרבת גדר הקיבוץ. הלהבות ותימרות העשן התנשאו לגובה רב ואיימו לפלוש לחצר הקיבוץ. מכוניות הכיבוי שהגיעו למזלנו, השתלטו על האש, והשאירו לנו אדמה חרוכה וריח שריפה. לסרטון של השריפה לחץ <כאן>
שדרוג מערכות
בשעה טובה, 9/15, הוחל במבצע שדרוג מערכת החשמל בקיבוץ. קווי החשמל העיליים יפנו את מקומם לקווים תת קרקעיים, כשבצמוד לכבלי החשמל יושחלו גם קווי תקשורת, שישמשו אותנו עבור טלפוניה, אינטרנט וטלוויזיה.
קטיף השקדים
מים רבים זרמו בנחל נחשון מאז שארי פאדאואר נטע ב"מופקר 3" את שתיל השקד הראשון. מגידול שולי הפך המטע לחלק ממטעי השקד המפארים את עמק איילון ואשר הוכרזו ע"י שר החקלאות שמחון בפברואר 2009 כ"עמק השקד הישראלי". לחץ על הכתוב וצפה בקטיף.
שירה בנקי ז"ל
ביום חמישי, 31/7/15 במהלך מצעד הגאווה, התפרץ למסלול הצועדים אדם, כשבידו סכין שלופה, אותה נעץ בשישה צועדים. שירה, נערה מלאת חיים, שבאה להזדהות עם הצועדים, נפצעה אנושות, ולאחר מספר ימים נפטרה. שירה הובאה לקבורה ביום שני 3/8 בבית הקברות בקיבוץ נחשון.
צעדת נחשון ה-5
לפני חמש שנים, הרצל, רכז הספורט של המועצה, יזם את "צעדת נחשון". השנה יחד עם חן נאמן הם כבר הפיקו את הצעדה החמישית, בהשתתפות של קרוב ל-150 סבים, בנים ונכדים. השנה הצעדה נערכה בחלקה הראשון של "דרך בורמה". ישר כח ! להרצל וחן, מחכים בקוצר רוח לפרויקטים הבאים.
בחירות למזכיר/ת התנועה
60 אלף מצביעים פוטנציאלים, 5 מועמדים. כולם טובים וראויים. 60 חברי נחשון שהצביעו ובחרו ברוב של 37 קולות את מרקי לוי, אבל, מי שנבחר בכלל התנועה הקיבוצית, ברוב של 45% היה ניר מאיר מקבוצת שילר. שיהיה לו ולכולנו בהצלחה !
כיבוש הקש
לאחר קציר החיטה וגיבוב הקש הגיע תור כיבוש הקש לחבילות. בעבר החבילות היו קטנות ועובדי גידולי השדה היו מעמיסים אותן על עגלות ובקיבוץ היו מאוחסנות במתבן. היום הן גדולות ומשאיות מעבירות אותן ישירות למרכזי המזון. צילם: חן נאמן ממרפסת ביתו.
חג הקיבוץ 4/15
ביום א‘ 3/5 נחוג ב"משלט 200", חג הקיבוץ בהשתתפות מרבית וותיקי הקיבוץ. אורח הכבוד של האירוע היה נחמן גלבוע, שספר על עלילותיו כחקלאי המגדל כותנה, שהפך במרוצת השנים לעיתונאי מצליח בשלל עיתוני התנועה.
על סדר היוםעשרת המגרשים
פרויקט ה-10 9/16

קיבוץ נחשון מצוי בעיצומו של תהליך לקליטת חברים חדשים ב-18 מגרשים מבונים. 
פרויקט ה-18 יועד בראש ובראשונה לבני משק בהתאם לנהלי הקליטה וסדרי התור הנגזרים מתקנון הקליטה שאושר בקלפי בשלב זה, עקב דרישת מספר חברים המערערים על הפרשנות של ועדת הקליטה לגבי התור והזכאות. אנו נכנסים להליך של בוררות אשר יקבע באופן סופי איזו מהפרשניות תקפה. 

בנוסף ל-18 המגרשים המבונים, ישנם בשטח המחנה בקיבוץ עוד כ-10 מגרשים ריקים אשר בהתאם לתוכנית המתאר של הקיבוץ מיועדים לשיוך וקליטה. 
הבניה במגרשים אלו, המפוזרים במקומות שונים בנחשון, תהיה בניה עצמית.
על פי החלטת המזכירות יוצעו עשרת המגרשים הריקים קודם כל לבתי אב שהיו חברים ביום הקובע לאחר מכן לבני משק.

פרויקט ה-10 יבוצע בהתאם לכללים שנקבעו לגבי פרויקט קבוצת ה-18 בהתאמות המתחייבות. סדר התור הפנימי בין בתי האב הוותיקים שיצטרפו לפרויקט ה-10 יהיה בתאם לוותק של החבר בעל הוותק הגבוה בבית האב ובמקרה בו יהיה וותק זהה, תיערך הגרלה בין בתי האב הוותיקים בעלי אותו הוותק לקביעת סדר התור ביניהם. 
האפשרות להשתתף בפרויקט ה-10 פתוחה גם לבתי אב וותיקים שכבר חתמו עם הקיבוץ על הסכמי שיוך.

משפחות אלו תידרשנה לחתום בנוסף להסכם תיאום המגרש אף על הסכם להחלפת המגרש ששויך ויהיה עליהן לשאת בכל העלויות הנובעות מכך.

הסכם החלפת המגרש ששויך יכלול בין היתר פינוי המגרש ששויך וקבלת הזכויות במגרש הריק, העדר תביעות, דיווח לרשויות המס והתחייבות לשאת בכל הוצאה שתגרם לקיבוץ בגין החלפת המגרשים וביטול הסכם הזכויות הראשון.

חשוב להבהיר כי לגבי בתי אב ותיקים שכבר חתמו על הסכם העברת זכויות, קיימת סבירות גבוהה כי החלפת המגרש כבקשתם תוכר על ידי רשויות המדינה (לרבות רשות המסים) כעסקת מכר חוזר לכל דבר ועניין, על כל המשתמע על כך, ובמקרה כזה יחויב הקיבוץ במס רכישה אשר המשפחות שכבר חתמו על הסכם שיוך, ידרשו לשאת. 

לאור העלויות הגבוהות של הקמת בית חדש, כולל תשתיות, כל המשפחות המבקשות להחליף מגרש, יהיו מחויבות בבדיקת היתכנות כלכלית ביחס לתכניתם לבניית ביתם החדש.
לאחר השלמת בניית הבית החדש ופינוי הבית הישן, ימחק "חוב המשפחה" בגין הבית הישן בהתאם לשמאות שבוצעה בשעתה. 

בית המשפחה הישן יוחזר לקיבוץ אשר יעמיד אותו למכרז לבני משק בהתאם לתקנון הקליטה.  שאר המגרשים הלא מבונים אשר לא ייעודו לחברים וותיקים, יוצא למכרז עבור בני משק לצרכי קליטה בנחשון ואף זאת בהתאם לתקנון הקליטה ולהחלטות הספציפיות עליהן תחליט המזכירות בקשר לפרויקט הנ"ל.

בשלב זה אנו מבקשים ממשפחות וותיקים אשר מעוניינות לקבל מגרש ריק לבנית בית מגורים חדש, בהתאם לכתוב לעיל, לפנות בכתב עד ליום 31/10/16.

את הבקשות יש להגיש לעדי כהן במזכירות.

יזהר וג‘יימי

חזרה למעלה הדפסה שלח למייל הוסף למועדפים הפוך לדף הבית