על סדר היום
תמונת השבוע
לתמונות הקודמות
כניסה לחברים
חדש באתר
תמונות ממסיבת חנוכה
תמונות שצילמה גילה אלעד במהלך מסיבת חנוכה 2018...
גיורא אלדר
סיפורו המרתק של גיורא, בנם של אביטל ויוסי ז"ל.
טיול הוותיקים 2018
פגישה עם פול במנזר, אנדרטת אלכסנדרוני ועוד...
זריעת החיטה נובמבר 2018
הגשם כבר מטפטף והפלחים ממהרים לזרוע את החיטה....
אוקטובר 2018
הריסת הנשקייה, זיכרונות על משק הילדים, עשיית הפיצות ועוד...
היום הראשון שלי בנחשון
סיפוריהם של חברים על היום הראשון שלהם בנחשון...
מרוץ תנ"ך תש"ח
בכל שנה בתקופה זאת נערך בשדות נחשון וברחבי המועצה מרוץ תנ"ך תש"ח...
טיול קיבוץ 2018
טיול לדרום בהשתתפות מעל ל 200 חברים וילדים....
התבליט של שושנה
סרטון חדש על התבליט של שושנה מראשית ימיו ועד שהגיע למנוחה ולנחלה ליד משרדי הקיבוץ...
מחנה לטרון ופריצת הדרך לירושלים
פוגל על רקע עמדת הכניסה למחנה לטרון ב מספר על המחנה ובהמשך על פריצת הדרך לירושלים...
בין חברים
ערב מרגש שנערך במועדון בהנחייתה של רותי לב ובהשתתפות קהל רב מכל שכבות הקהילה...
פתיחה מפתיעה
במהלך מסיבת ראש השנה שנערכה ביום שני 10/8/18 נפתחו הממטרות, שכן זה היום שלהן, לצורך השקיית הדשא. למזלם של הנוכחים - דוד שוב שהיה במקום סגר את ברז המים והציל את המצב.
קבלת ראש השנה במשלט 9/18
ביום ד‘ 5/9 נערכה במשלט קבלת חג מלאת הפתעות גם למארגנים....
מאגר נחשון 8/18
לאחר שנים רבות של השקיית שדות נחשון בשטחים ליד כפר מנחם הקרויים "משקי ההר", עבר השנה המאגר שיפוץ והגדלה. יונתן המנהל העסקי מספר על המאגר ועל דברים נוספים.
פרידה מיזהר במשלט 7/18
לאחר שש שנים בתפקיד יו"ר הקיבוץ יזהר מסיים את תפקידו ומעביר את המקל לבא אחריו...
אהל ראשונים
חנוכת אתר "אהל הראשונים" בנחשון
היום הראשון שלי..
חברים מספרים על חווית היום הראשון שלהם בנחשון ועוד...
פליליסט של סרטי שושנה
אוסף של סרטים שיצרה וערכה שושנה לב במשך השנים...
ניר שחם ויקב שורק
בפאתי חצר הקיבוץ שוכן לו יקב שורק. יחודו של יקב זה הוא בהיותו בי"ס לעשיית יין. ניר מספר על היקב וקצת על עצמו...
הפרלמנט בספריה
כל יום שישי מתכנסים הספרניות וחברים נוספים בספריה ודנים בהוויות העולם הספרותי ועולמות אחרים...
חנוכה - 2018
חג שמח ! לכל בית נחשון
מאגר איילון 8.12.18 צילם הרצל
לאחר יומיים של גשם רציני בעמק איילון , המאגר "שלנו" - מאגר איילון התמלא ואולי הוא מבשר על שנה גשומה ביותר בנחשון ובארץ בכלל.
הריסת מחסן הנשק
לאחר שהגבול נדד מזרחה, הוחלט אי שם שאין צורך יותר בנשקיה. כלי הנשק הוחזרו למשמר הגבול, והמבנה רוב הזמן עמד ריק. עם שיוך הבתים לחברים התברר שהמבנה נמצא בשטח משויך וגורלו נחרץ. למקום הגיע טרקטורון, ותוך מספר שעות הפך המבנה לגל חורבות.
תיבת קינון של תנשמות
אחת מאלפי תיבות הקינון שהוקמו במסגרת המיזם הלאומי להדברה ביולוגית באזורים חקלאיים ושנועדו לעודד נוכחות של תנשמות ובזים. צלם: מולי.
סובב הכנרת
חיה ושדמי, שלומית, זכריה, גילה, קיש, פוגל דוד ואיציק ניב - יצאו למסע של קדושה שמים ומים סובב הכנרת עם המדריכה אסתר שמואלי....
צריף החמישייה
ישן בפני חדש תוציאו
על סדר היוםלטרון ד‘
סיכומו של פרויקט לטרון ד‘ / איציק ניב 12/17
ראיון עם דן נאמן לעלון הקיבוץ - "מהנעשה 11" טכס הנחת אבן הפינה

לפני ארבע שנים וחצי פנה ג‘יימי אל דן וביקש ממנו לעמוד בראש "המנהלת להקמת שכונת לטרון ד‘", בנוסף לריכוז ועדת-קליטה. אחרי שנתיים של דיונים, תכנונים והתארגנויות, עלו הטרקטורים הראשונים על השטח, החורשה, והחלו בהכנת מערכות-התשתית.

התכנון-הכללי הראשוני, וההיקף של 14 דיירים, נקבע בוועדת-תכנון של נחשון, והנהלת-הקיבוץ סירבה לעשות בו כל שינוי. ועדת-קליטה, באישור המזכירות, ובהסתמך על תקנון-קליטה, קבעה כי 70 אחוזים - 11 דיירים - יהיו בני-קיבוץ, ו-30 אחוזים - 3 דיירים - יהיו "חוצנים" (מחוץ לקיבוץ).

אחרי ה"באז" וההתלהבות הראשונית נשארו בסוף 11 בני-קיבוץ נלהבים, ואז פנתה ה"מינהלת" לבחון ולמיין את 20 הבקשות מבחוץ, הן בדיקות חברתיות והן בדיקות כלכליות, ולבחור ב-3 הדיירים המתאימים.

הנהלת-הקיבוץ ועורך-הדין שלה למדו והפנימו את תהליך-ההקמה הארוך-מדי והיקר-מאד של "שכונת הצינורות", ובחרו - מתוך מספר חברות שהתמחו בכך - בזאת שתנהל את כל הפרויקט - חברת "בית בקיבוץ".

התכנון האדריכלי נמסר למשרד "עצמון אדריכלים" - שתי אדריכליות נחמדות - והופצו שני מכרזים: לעבודות-התשתית, שהן כ-20% מהפרוייקט, ולעבודות-הבנייה, שהן כ-80% ממנו. הדיירים היו שותפים מלאים בכל ההחלטות בנושאי התכנונים והמכרזים. כך, למשל, קבלן-תשתיות היה מקצועי ואמין, ואילו קבלן-בנייה - שנבחר בגלל מחירו הנמוך - היה סביר בלבד.

אז מה היה לנו כאן?

שטחו של כל מגרש הוא 400 מ"ר; 9 בתים הם חד-קומתיים ושטחם 124 מ"ר (עם הכנות לתוספת קומה שניה); 5 בתים הם דו-קומתיים ושטחם 160 מ"ר; השכונה מוקפת מ-3 צדדיה ב-70(!!) מקומות-חנייה; כל הבתים מקורים - לפי הכתבת ועדת-תכנון - בגגות-רעפים; הצורה-הכללית והגימור-החיצוני בבתים הם כמעט-זהים, ולדיירים ניתנה אפשרות לשינויים-פנימיים לא-רבים.

הדיירים קיבלו בתים גמורים ו"עירומים", וכל אחד דואג להשלים את החסר - ארונות, מטבחים, מזגנים, רצפות-פארקט וכו‘. אגב, חמישה מטבחים סופקו ע"י עידן אדרי, בעלה של אילת (אלעד), ושניים ע"י שי פרייס.

בשכונה הוכנס חידוש מעניין: לדודי-השמש לחימום המים, עם הגיבוי החשמלי, התווספו מחממי-גאז, וכך מתקבל חסכון ניכר בצריכת החשמל.     

בתחילת הפרויקט דן היה טירון גמור בנושאי הבנייה, וכל ניסיונותיו המעטים להכניס מספר שינויים בתכנון-הסביבתי - כן או לא מדרגות, קירות-אבן גבוהים או נמוכים - נדחו ע"י כל "המבינים והמומחים והמקצוענים"...

הדעות באשר לתוצאות הסופיות, גם של הדיירים ומשפחותיהם וגם של יודעי- דבר, הן כמעט-זהות: מערכות-התשתיות טובות מאד, איכות הבנייה לא טובה, מערכת-הפיקוח מטעם "בית בקיבוץ" גרועה וגררה ביקורות קשות. זה מסביר את העובדה שכמעט כל הדיירים הביאו בסיום הבנייה מהנדסי-פיקוח פרטיים, ושילמו להם לא-מעט כספים, משום שמפקחי "בית בקיבוץ" התרשלו בתפקידם.

בסוף דצמבר 2017 יסתיים פרויקט "לטרון ד", ובכך יגיעו לקיצן שנתיים-וחצי של עבודה מאומצת. יציקת היסודות לשכונת לטרון ד‘ / דן נאמן 12/07/2016


באתר הבניה של לטרון ד‘ התחילו עבודות הבניה: קידוח ויציקת הכלונסאות. בשלב הבא, במקביל לשלב הנוכחי, יתחילו בבנית הרצפות. בינתיים העבודה מתקדמת בהתאם לתכנית אחרי עיכוב קטן בגלל צום הרמדאן.
הנחת אבן הפינה לשכונת לטרון ד‘ 07/07/2016

סרטון מטכס הנחת אבן הפינה
ביום שישי 24/6/2016, בשעת הצהריים החמה והלוהטת, התאספו המשפחות המיועדות לגור בשכונה החדשה – לטרון ד‘, בפינה הצפונית מערבית. באירוע נכחו מלבד קרובי משפחה, גם אנשי הקיבוץ, שהיו מעורבים בתהליך: דרור, יזהר, ג‘יימי ויונתן. כמו כן אנשי "בית בקיבוץ" - ניב המנכ"ל, איתן, דני המפקח ומחמוד, הקבלן שיבנה את הבתים.

דן נאמן, מנהל הפרויקט פתח את האירוע באומרו: "היום אנחנו סוגרים את הפרק של התשתיות... ואנו ערוכים לבניה". דן ניצל את ההזדמנות להודות לקבלן, שעשה את עבודת התשתיות באופן מקצועי מעולה, לכל המתכננים, לאנשי "בית בקיבוץ", שהשקיעו רבות וישקיעו אף יותר בעתיד. דן מקווה, שהמשך התהליך יעבור ברגיעה, כפי שהיה עד כה.  לאחר מכן נישאו דבריהם של ניב, יזהר – היו"ר, וג‘יימי מנהל הקהילה.

וכפי שכתוב בתהילים, ק"ח כ"ב: "אבן מאסו הבונים הייתה לראש פנה", פתח דן וקרא את הפסוק ששובץ במגילת היסוד של השכונה. הוא סיים ב"יהיה בית זה למשכן של אהבה ורעות". בשלב זה פרש דן את המגילה, שעוצבה ע"י ראובן נוטלס, על השולחן, ודיירי השכונה חתמו עליה. עם סיום שלב החתימות, נמזג היין לכוסות, ובברכת "לחיים", צלל המשקה לגרונות הניחרים.

בשלב זה, דני המפקח נטל את הפיקוד, טמן את המגילה בקרקע, כשתומר אלעד יצק את החול והמלט שבעזרת מים ועירוב הפכו לבטון המכסה את מגילת היסוד. לסיום הודה זוהר, בנם של מירי ורזי, והודה לכולם ובעיקר לצוות "בית בקיבוץ"ולדן נאמן.מה קורה ?

פרויקט בנית 14 יחידות הדיור בלטרון ד‘ מתקדם על פי המתוכנן. התשתיות בתוך המתחם ברובן הושלמו וכרגע עובדים על הכבישים והחניות סביב הבתים. בעוד כשבוע יסיים קבלן התשתיות את עבודתו בשלב זה ויחזור להשלמות בעוד כשנה בגמר עבודות הבניה.

ביום א‘ הראשון של יוני יכנס קבלן הבניה לעבודה. בשלב הראשון הוא יגדר את כל המתחם כדי למנוע סיכון. הבניה אמורה להמשך כשנה.

אני יודע שהגרים באזור הבניה סובלים לא מעט – רעש, אבק, בעיית חניה ועוד. אני מבקש מכולם לגלות אורך רוח וסובלנות.

בכל מקרה של בעיה, תלונה או כל בקשה אחרת – נא לפנות אלי ולא ישירות אל הקבלן ובוודאי לא אל הפועלים.

תודה,

 דןחזרה למעלה הדפסה שלח למייל הוסף למועדפים הפוך לדף הבית