על סדר היום
תמונת השבוע
לתמונות הקודמות
כניסה לחברים
חדש באתר
היום הראשון שלי
חברים מספרים על היום או הימים הראשונים שלהם בנחשון....
פסח בנחשון
לזכר ימים עברו....
לקראת פסח במשלט - 4/17
מפגש אנשי המשלט עם מנהלי הקיבוץ....
הנהלה כלכלית 02/04/17
דו"ח ביקורת הנהלת העסקים (הנהלה כלכלית) – קבלת החלטות ויישומן....
שדמי ווותיקי עין החורש
וותיקי קיבוץ עין החורש במהלך טיולם ברחבי הארץ נכנסו אל שדמי ושם שמעו....
מעוף החסידות
להקת חסידות, בדרכה דרומה, חגה מעל הקיבוץ....
קיש וגילה צועדים בשביל ישראל
חלק מהפעילויות של המועצה האזורית במרכז בנחם כולל יציאה של בני ה-60 פלוס ל"שביל ישראל". מחכים למצטרפים חדשים. דרישות: כושר הליכה, 12 עד 20 ק"מ, דרגות קושי בין קל לקשה, בממוצע "לא נורא", ומצב רוח טוב.
לטייל עם הרצל
רוצה להכיר את ארצנו? הרצל ישמח לשתף בטיוליו במקומות עם היסטוריה רחוקה וקרובה...
אתרים אישיים
אתרים של חברי הקיבוץ המעוניינים להוסיף קישור לאתרם (כולל בפייסבוק) מוזמנים לשלוח...
טיול לקניון השחור בזוויתן 9/16
טיול ילדי המתנס....
60 פלוס מינוס - התוכנית לשנה הקרובה
הרצאות, סיורים ושביל ישראל....
קובץ טלפונים
תודה לקיש ששלח לנו קובץ טלפונים מעודכן....
הצלת חיים
"מגן דוד אדום" מפרסמת סרטון ובו הנחיות לאדם חסר הידע הרפואי, שיכולות להציל חיים.
שרותי רפואה דחופה
מה עושים כשיש בעיית בריאות דחופה והמרפאה סגורה ? משה מדריך אותנו.....
אתרי מידע לשעת חרום
אתרים שבהם ניתן למצוא מידע עדכני לגבי ההתנהלות בשעת החרום.....
אדום החזה - 16
ציפור קטנה ויפה ממשפחת הקיכליים, חורף בארץ.
פורים 2017
הערב בניהולו של אמיר פרידמן והחבר׳ה הצעירים היה מאוד מוצלח. החברה עבדו וארגנו את כל החג מא׳ ועד ת׳. באמת כל הכבוד להם ! נגה.
מי יודע מה זה ?
מולי, במהלך צעידתו ברחבי הקיבוץ, נתקל במה שרואים בתמונה ומאד ישמח לדעת מה זה? ולמה שימש? ממתינים לתשובות.
סדר פסח שני 2016
המקום: חדר האוכל הישן והטוב. המשתתפים: לא מעט, כ-60 חביירות וחביירים, מהמבוגר ביותר בנחשון ועד נכד חמוד למשפחת הופ (הבן של מעיין) ועוד אורחים מי שהיו בנחשון וכאלה שרק קפצו לביקור.
איך היה?: נ ה ד ר!!! - קיש.
פסח 2015
פסח בשער. בשנים עברו יצאנו לחגוג את העומר בשדות ובערב התכנסנו בחדר האוכל עם תוכנית עמוסה והרבה אורחים. בעידן הנוכחי, איש, איש בביתו או עם משפחתו ברחבי הארץ. אצלנו, בנחשון יש הרמת כוסית, וכמיטב המסורת החדשה יש "סדר שני". חג שמח !!!
קטיף הכותנה
אחת המהפכות האדירות בעשרות השנים האחרונות אירעה בשדות הכותנה בישראל. מקטיף ביד למכונה הקוטפת, מהדקת ומייצרת בלות (חבילות). וותיקי הענף עומדים פעורי פה וגאווה שכן הקטפת הינה פרי יוזמה ופתוח ישראלי. לצפייה לחץ <כאן>
חריש בשדות נחשון
החצבים בגינתו של איתן הרימו ראש, בצפון החל לרדת גשם ואצלנו מתחיל המרוץ השנתי, להספיק להכין את השדות לחורף ולקיץ המתקרבים בצעדי ענק. החריש בסרטון מתבצע בשדה הקרוי "הבית" ונמצא מול "שכונת הצינורות" החדשה. לצפיה לחץ <כאן>
שריפה בנחשון
ביום חמישי 10/9/15 השמיים היו רוויים באובך והחום מעיק. בסביבות השעה שתיים פרצה אש בקרבת גדר הקיבוץ. הלהבות ותימרות העשן התנשאו לגובה רב ואיימו לפלוש לחצר הקיבוץ. מכוניות הכיבוי שהגיעו למזלנו, השתלטו על האש, והשאירו לנו אדמה חרוכה וריח שריפה. לסרטון של השריפה לחץ <כאן>
שדרוג מערכות
בשעה טובה, 9/15, הוחל במבצע שדרוג מערכת החשמל בקיבוץ. קווי החשמל העיליים יפנו את מקומם לקווים תת קרקעיים, כשבצמוד לכבלי החשמל יושחלו גם קווי תקשורת, שישמשו אותנו עבור טלפוניה, אינטרנט וטלוויזיה.
קטיף השקדים
מים רבים זרמו בנחל נחשון מאז שארי פאדאואר נטע ב"מופקר 3" את שתיל השקד הראשון. מגידול שולי הפך המטע לחלק ממטעי השקד המפארים את עמק איילון ואשר הוכרזו ע"י שר החקלאות שמחון בפברואר 2009 כ"עמק השקד הישראלי". לחץ על הכתוב וצפה בקטיף.
שירה בנקי ז"ל
ביום חמישי, 31/7/15 במהלך מצעד הגאווה, התפרץ למסלול הצועדים אדם, כשבידו סכין שלופה, אותה נעץ בשישה צועדים. שירה, נערה מלאת חיים, שבאה להזדהות עם הצועדים, נפצעה אנושות, ולאחר מספר ימים נפטרה. שירה הובאה לקבורה ביום שני 3/8 בבית הקברות בקיבוץ נחשון.
צעדת נחשון ה-5
לפני חמש שנים, הרצל, רכז הספורט של המועצה, יזם את "צעדת נחשון". השנה יחד עם חן נאמן הם כבר הפיקו את הצעדה החמישית, בהשתתפות של קרוב ל-150 סבים, בנים ונכדים. השנה הצעדה נערכה בחלקה הראשון של "דרך בורמה". ישר כח ! להרצל וחן, מחכים בקוצר רוח לפרויקטים הבאים.
בחירות למזכיר/ת התנועה
60 אלף מצביעים פוטנציאלים, 5 מועמדים. כולם טובים וראויים. 60 חברי נחשון שהצביעו ובחרו ברוב של 37 קולות את מרקי לוי, אבל, מי שנבחר בכלל התנועה הקיבוצית, ברוב של 45% היה ניר מאיר מקבוצת שילר. שיהיה לו ולכולנו בהצלחה !
כיבוש הקש
לאחר קציר החיטה וגיבוב הקש הגיע תור כיבוש הקש לחבילות. בעבר החבילות היו קטנות ועובדי גידולי השדה היו מעמיסים אותן על עגלות ובקיבוץ היו מאוחסנות במתבן. היום הן גדולות ומשאיות מעבירות אותן ישירות למרכזי המזון. צילם: חן נאמן ממרפסת ביתו.
חג הקיבוץ 4/15
ביום א‘ 3/5 נחוג ב"משלט 200", חג הקיבוץ בהשתתפות מרבית וותיקי הקיבוץ. אורח הכבוד של האירוע היה נחמן גלבוע, שספר על עלילותיו כחקלאי המגדל כותנה, שהפך במרוצת השנים לעיתונאי מצליח בשלל עיתוני התנועה.
על סדר היוםפרויקט ה-18 המבונים

ערב הסברה פתוח 03/17

‏יום חמישי 02 מרץ 2017

לחברי נחשון שלום,

ביום שלישי 7/03/2017 בשעה 20:00 נקיים ערב הסברה פתוח בנושא עדכון תקנון הקליטה.

כזכור ביום 14/3/14 אישר הקיבוץ את נוהל קליטת חברים חדשים.

נוהל הקליטה נועד לקבוע את אופן ביצוע הליך הקליטה, לקבוע קריטריונים וסדרי תור ובכך ליצור אחידות ובהירות כלפי כל המועמדים.

לאחר עריכת ההרשמה עבור פרויקט הקליטה והבנייה של 18 המגרשים וקביעת תור הזכאות של המועמדים, ערערו מספר חברים על אופן יישום הקיבוץ את נוהל הקליטה והצדדים פנו להליך של בוררות.

ההליך נוהל בפני עו"ד אורי זליגמן, לשעבר רשם האגודות השיתופיות.

עיקר המחלוקות נסובו סביב השאלות הבאות: (1) מהי משפחה גרעינית, (2) האם אח למחיצה יחשב אח לעניין סדר התור (3) כמה פעמים ניתן להשתמש בוותק של אותו ההורה.

ביום 12/01/17 ניתן פסק בוררות הקובע כי: "לאור כל האמור ולנוכח ריבוי הפרשנויות לסעיפים דנן בנוהל הקליטה, אני רואה לנכון להחזיר סעיפים אלו להצבעה נוספת באסיפה הכללית של הקיבוץ..."

הנהלת הקיבוץ החליטה כי הדבר הנכון הוא להתמודד עם החלטת הבורר ולהציג לחברים שתי חלופות אפשריות ברורות לכל סוגיה.

החלופה שתבחר תהיה חלק מנוהל הקליטה ותחול על כל הנקלטים החדשים ממועד אישור השינויים בתקנון ואילך, לרבות על נרשמי פרויקט הקליטה והבנייה "קבוצת ה-18" וטבלת תור הזכאות תעודכן בהתאם. 

ברצוננו להזמין את כלל חברי נחשון, בניהם ובנותיהם אשר עשויים לראות עצמם בונים את ביתם בנחשון וכן כל מי שמרגיש מעורב בהליך לערב ההסברה הפתוח.

התהליך של תיקון התקנון החל בשתי ישיבות מזכירות וההצעה המוצגת היא תוצאה של אותם דיונים, בהם השתתפו גם נציגים מאותן משפחות אשר לקחו חלק בהליך הבוררות.

לאחר ערב ההסברה מוזמנים החברים להגיש הערות / הסתייגויות / הצעות בכתב וזאת בתוך שבועיים ימים. המזכירות תיפגש עם כל אחד ממגישי ההצעות. במקרה בו הצעת החבר תתקבל, היא תוטמע בתקנון. במקרה בו המזכירות לא תקבל ההצעה, יוכל החבר לדרוש כי הצעתו תוצג כהסתייגות בדף ההצבעה לקלפי.

לאחר הליך זה, תתקיים ישיבת מזכירות מסכמת ובעקבותיה שיחת קיבוץ פורמלית ולאחריה קלפי.

מחכים לכם ביום שלישי 07/03/17 בשעה 20:00 במועדון.

מזכירות נחשון

הצעת החלטה לתיקון תקנון נוהל הקליטה -  קריאה ראשונה מזכירותהנדון: נוהל בוררות בנושא תקנון הקליטה. 18/09/2016

‏יום רביעי 14 ספטמבר 2016

לחברי נחשון שלום,

הנדון: נוהל בוררות בנושא תקנון הקליטה.

רקע

לאחר פרסום סדר הזכאים אשר נרשמו לבניה בפרויקט 18 המגרשים המבונים ע"י ועדת הקליטה, הוגשו מספר הסתייגויות.

ההסתייגויות הועברו לחוות דעתו של עו"ד צפריר בן אור, אשר היה שותף בניסוח תקנון הקליטה, והוא העביר את חוות דעתו בנדון.

בפגישה של ועדת הקליטה בנוכחות עו"ד בן אור ובנוכחותי, ולאחר שדנו באריכות בפרשנות הסעיפים השונים, יצאה לציבור הרשימה המעודכנת.

ביום ראשון 24/07/16 התקיימה במזכירות פגישה פתוחה עם כל אותם חברים ובנים אשר ביקשו להביא את הסתייגותם מהפרשנות של ועדת הקליטה ובהכרח מהתוצאות הנגזרות מאותה החלטה.

סעיף 13 בתקנון עוסק במנגנון ליישוב סכסוכים.

13   מנגנון ליישוב סכסוכים

13.1 חילוקי הדעות או סכסוכים מכל סוג בקשר עם יישום נהלים אלו יתבררו בהליך בוררות על ידי בורר יחיד מוסכם.

13.2  בהעדר הסכמה יימנה רשם האגודות השיתופיות את הבורר.

הבורר יפסוק על פי הדין אך יהיה פטור מסדרי הדין והראיות וינמק את פסיקתו.

הליך הבוררות

לאור זאת החליטה המזכירות להפעיל את סעיף 13 לתקנון באמצעות פנייה למוסד לבוררות וגישור בתנועה הקיבוצית. לאחר סבב התכתבויות עם אותם חברים אשר ביקשו לקחת חלק בהליך הבוררות ובהסכמתם, החליטה המזכירות כי הבורר יהיה עו"ד אורי זליגמן, רשם האגודות השיתופיות לשעבר.

בהתאם לנוהל שנקבע ע"י המוסד לבוררות וגישור, על החברים המשיגים על החלטות ועדת הקליטה בכל הנוגע לסדרי התור על פי תקנון הקליטה, להגיש בכתב את השגותיהם עד ליום 27/09/16. ההשגות יוגשו לעדי במזכירות. ההשגות יועברו בצורה מרוכזת למוסד לבוררות וכן לצדדים האחרים הנוגעים להליך.

עם הגשת ההשגות יתבקשו החברים לחתום על הסכם הבוררות כפי שנקבע ע"י המוסד לבוררות.

חברים אשר רואים עצמם כמי שעלולים להיפגע במקרה בו תתקבלנה ההשגות האמורות יכולים להצטרף כצד מעוניין בהליך, לחתום על הסכם הבוררות, לקבל לעיון את ההשגות ולהגיש את הסתייגויותיהם מההשגות וזאת עד ליום 6/10/16

קיבוץ נחשון אשר ייוצג בהליך ע"י דן נאמן ויזהר לנדאו, יגיש גם הוא תגובתו ועמדתו לטענות המשיגים עד ליום 6/10/16 

כפי שנקבע בהסכם הבוררות, כל צד רשאי להיות מיוצג ע"י עורך דין.

עלויות הבוררות ישולמו ע"י נחשון, עלויות עורכי הדין לאלו שבחרו להיות מיוצגים, ישולמו על ידם ועל חשבונם.

הבוררות תתקיים בנחשון. מועדים יפורסמו בהמשך.

בברכה,  

יזהר לנדאו – יו"ר

 מכתב לחברים בדבר הפעלת סעיף הבוררות 25/07/2016

לחברי נחשון שלום,

לאחר פרסום סדר הזכאים אשר נרשמו לבניה בפרויקט 18 המגרשים המבונים ע"י ועדת הקליטה, הוגשו מספר הסתייגויות.

ההסתייגויות הועברו לחוות דעתו של עו"ד צפריר בן אור, אשר היה שותף בניסוח תקנון הקליטה, והוא העביר את חוות דעתו בנדון.

בפגישה של ועדת הקליטה בנוכחות עו"ד בן אור ובנוכחותי, ולאחר שדנו באריכות בפרשנות הסעיפים השונים, יצאה לציבור הרשימה המעודכנת.

ביום ראשון 24/07/16 התקיימה במזכירות פגישה פתוחה עם כל אותם חברים ובנים אשר ביקשו להביא את הסתייגותם מהפרשנות של ועדת הקליטה ובהכרח מהתוצאות הנגזרות מאותה החלטה.

ברצוני להזכיר לכולנו כי הדיונים בנושא נהלי קליטת בנים לחברות בנחשון החלו בסוף 2013 ונמשכו עד מרץ 2014. במהלך הדיונים עלו לא מעט הסתייגויות אשר חלקן קיבלו את ביטוין בתקנון אשר הוצג בשיחת הקיבוץ והוכרע בקלפי אשר התקיימה ב 14/03/14.סעיף 13 בתקנון עוסק במנגנון ליישוב סכסוכים.

 

13   מנגנון ליישוב סכסוכים

 

13.1חילוקי הדעות או סכסוכים מכל סוג בקשר עם יישום נהלים אלו יתבררו בהליך בוררות על ידי בורר יחיד מוסכם.

13.2  בהעדר הסכמה יימנה רשם האגודות השיתופיות את הבורר.

הבורר יפסוק על פי הדין אך יהיה פטור מסדרי הדין והראיות וינמק את פסיקתו.

 

לאור זאת, ולאור הפניות השונות שהתקבלו, יש בכוונתנו להפעיל הסעיף כפי שמופיע בתקנון.

אנחנו קוראים בזאת לחברים וחברות אשר יש להם הסתייגויות מסעיף או סעיפים בתקנון, להעלות את הסתייגותם בכתב ולהעבירם לג‘יימי או דן נאמן.

בתוך חודש ימים יש בכוונתנו להתחיל בהליך הבוררות במטרה לסיימו בהקדם.

במקביל, על פי החלטות המזכירות, אנחנו נמשיך בהליכי הבדיקות להתאמה חברתית ויכולת כלכלית של המועמדים לעמוד בדרישות נחשון.

ברצוני להזכיר כי כל נקלט חייב להציג יכולת לשלם עבור השתתפות בתשתיות 150,000 ש‘‘ח, השתתפות באיזוני השיוך 60,000 ש‘‘ח, העלות הספציפית למגרש הנבחר וכן היכולת לשלם עבור ערך המגרש לרשות מקרקעי ישראל. כמו כן אנו מבקשים לדעת כי למועמד/ים ישנה היכולת להפקיד מדי חודש לפנסיה וכן כי יש ברשותם ביטוח סיעודי.

לסיכום, אני משוכנע כי הרצון של הבנים להיקלט בנחשון מצביע על התחזקות הקהילה ועל כולנו מוטלת האחריות לנהל את התהליך בצורה שקופה ואחראית.

 

בברכה,

יזהר לנדאו – יו"ר


 


רשימת ה-18 לאחר דיון בערעורים
הרשימה המעודכנת

לפרויקט המבונים נרשמו מעל 40 בנים. ועדת קליטה דירגה את כולם על פי תקנון הקליטה שאושר בנחשון בתחילת 2014. התקנון נותן עדיפות לבן ראשון על שני, ולבן שאין לו אח בנחשון עדיפות על אחד שיש לו אח (גם אם חבר ותיק). כל הפרטים רשומים בטבלה המצורפת.

עם הפרסום הראשוני של הטבלה הועברו אלינו ערעורים לא מעטים. כל הערעורים נידונו בוועדה ובנוכחות יזהר והעו"ד צפריר בנאור. חוות הדעת הסופית של צפריר מצורפת גם היא.

היו אלינו פניות לבדוק האם נכון לשנות את התקנון. הדבר אפשרי אך יש דרך לעשות זאת ובכל מקרה זה כבר לא ישנה לגבי הפרויקט הנוכחי אלא רק אלה שיבואו אחרי התיקון – אם יתקבל בקבוץ.

בהמשך ניפגש עם הנרשמים ונתחיל בתהליך הקליטה, בחירת המגרשים וקבלה לחברות בנחשון.

בהצלחה לכולנו,

ועדת קליטהדף הסבר על טבלת הדירוג – והמהלכים הבאים

- פרויקט המבונים יועד לבני קבוץ בלבד.

- ברשימה יש 40 נרשמים ורק 18 מגרשים לחלוקה.

- המיקום בטבלה נקבע אך ורק על פי הקריטריונים שנקבעו בתקנון הקליטה של נחשון.

- אין אפשרות להירשם כדי למסור מאוחר יותר את היחידה לבן משפחה אחר. הנרשם חייב בעצמו לעבור את כל תהליכי הקליטה ולהתקבל לחברות בנחשון.

- התקנון נותן קדימות למשפחות אשר אין להן עדיין בן בקבוץ. על פי קריטריון זה בנויה הטבלה.

- בנים עם נתונים זהים – בן ראשון, ותק הורים זהה – נרשמו כרגע באותו מיקום בטבלה ובהמשך נערוך ביניהם הגרלה.

- בשבוע הקרוב ניתן יהיה להגיש השגות ובקשות לבחינה חוזרת של המיקום בדירוג או כל דבר שנראה שגוי או סותר את התקנון.

- בעוד שבוע הועדה תסכם את הדברים ותפרסם את החלטותיה. באותו זמן תיערך גם ההגרלה על המיקומים והטבלה הסופית תפורסם לציבור.

- בסוף שבוע הבא, יום ו‘ 10.6 בשעה 10.00 נקיים פגישה במועדון להסברים מפורטים וסיור בכל המגרשים.

- בחירת המגרשים תיעשה על פי המיקום בטבלה: הראשון יבחר ראשון, השני אחריו וכן הלאה. אם יחליט משהו שהמגרשים הנותרים אינם לרוחו – יכנס במקומו הבא בתור.

בהצלחה לכולם

 ועדת קליטה

טבלת מיקום הדירוג הראשוני של בני הקיבוץ שהגישו בקשה.ההרשמה לפרויקט 18 המבונים

ההרשמה לפרויקט 18 המבונים הסתיימה בתאריך 17.5.16. נרשמו 42 בנים.

ועדת קליטה התחילה לדון ולדרג על פי הקריטריונים שנקבעו בתקנון הקליטה.

לוחות זמנים להמשך:

ביום ב‘, 30.5, תתפרסם טבלה עם שמות כל הנרשמים ודירוגם. הטבלה תהיה פתוחה להערות ותגובות למשך שבוע ימים. אחרי שבוע תדון הועדה ותסכם את הדירוג הסופי.

ביום ו‘, 3.6, נקיים פגישה לכל המעוניינים בה נפרט את כל התהליך – דירוג, בחירת המגרש, קליטה, קבלה לחברות, תשלומים ועוד.

בהמשך תימסר הודעה לכל הנרשמים על מקומם בדירוג, אפשרות בחירת המגרש ויתחיל תהליך הקליטה.

בהצלחה לכולנו,

דן

ועדת קליטהמידע כולל למתענינים בפרויקט המבונים

     לחברים שלום,

לקראת פתיחת ההרשמה לפרויקט 18 המבונים, מצורפים כל הפרטים אודות הפרויקט. במידה והפרטים לא ברורים מספיק, ודורשים הבהרה - פנו אלי ( דן נאמן-050-8674667) ואוסיף. 
 
בהצלחה לכולנו !

דן נאמן

לקריאה יש ללחוץ על הקישורים:

כללים ואבני דרך - קליטה מגרש מבונה - 22.2.16

הסכם קבלה לחברות פרויקט ה-18 -19.2.16 

 עלויות 18 מבונים 

הרשמה פרויקט 18 מבונים 11.3.16 

 


חזרה למעלה הדפסה שלח למייל הוסף למועדפים הפוך לדף הבית