אירועים
תמונת השבוע
לתמונות הקודמות
כניסה לחברים
חדש באתר
כיצד נרשמים לאתר?
רוצה לקרוא פרוטוקול של שיחת הקיבוץ האחרונה? אבל אין לך סיסמא? צפה בסרטון ולמד כיצד להירשם לאתר.
סליחות - איריס ישראלי
ערב יום כיפור במועדון עם איריס ישראלי...
מסיבת ראש השנה תש"פ
פתיחת אירועי שנת ה-70 לקיבוץ נחשון ו...
האם את/ה בעד תקציב כולל ?
סרט מדהים על סוגיה שהעסיקה את חברי נחשון לפני שנים רבות...
אלף כבאים
למסיבת שבועות הוזמנו חברי קיבוץ הראל שקיבוצם עלה בלהבות. במהלך הערב הם ביצעו קטע בלתי נשכח שגרם למרבית הקהל לקום על רגליו ולהצטרף בשירה ובריקוד...
חג שבועות 6/19
סרטו של סיריל הירש...
סרטוני יום העצמאות
סרטנים משנים עברו...
ליל הסדר 2019 בנחשון
השנה לאחר הפסקה של שנים רבות חזרנו לסדר הקיבוצי בחדר האוכל, וכל זאת הודות לקבוצה קטנה שסחפה אחריה כמעט קיבוץ שלם...
סרטונים קצרים 1
פתיחת בית גיל הזהב, הצצה לפעילות בחדר הקרמיקה ועוד
סרטוני פורים
קצת באיחור, שנה מעוברת, ופורים כבר בשבוע הבא...
היום הראשון של ג‘אן בנחשון
נפלאות דרכי הגורל, כיצד הגיע ג‘אן בצירוף מקרים מדהים לנחשון ועוד...
חוזרים לפשוש
לאחר שנים רבות שופץ אחד מראשוני בתי הילדים בנחשון - פשוש. לצורך השיפוץ, הועברו התינוקות למבנה שבו היה מדיקו והפשושים עלו לבית התינוקות. עתה עם סיום השיפוץ, כולם חזרו לביתם....
מאור וצוות הנוי נוטעים עץ בט"ו בשבט
בחלקה הסמוכה למרפאה, נטע מאור המצטרף מדי פעם לצוות הנוי, עץ כשהצוות הכולל את אסף, דרור, עלי ושבח מסיע בידו.
רוביניו מחפש את האוטו שהזמין
לזכר ימים עברו, פעם כשעוד לא היה לכל אחד מאתנו רכב, היינו מזמינים רכב בעזרת סידור רכב. תחילה סידור על דף שהיה תלוי בחדר האוכל ובהמשך במחשב...בסרט מסופר סיפורו של רוביניו שהזמין רכב ומה שקרה לו....
מלקטים וסועדים
בשבת שטופת שמש בחודש ינואר שנת 2019 יצאו המוני קיבוץ נחשון ללקט צמחים הגדלים לתפארת ממש ליד הקיבוץ והתוצאה לפניכם...
בזמן האחרון
סלים מבגדים משומשים, גשם בנחשון ועוד...
סרטי ט"ו בשבט
מיחזור בנחשון
ועדת סביבה משדרגת את מערך המיחזור בנחשון....
ניר עלי
ניר בן קיבוץ נחשון, הילד הראשון של הקיבוץ, מספר על ילדותו בקיבוץ...
גיורא אלדר
סיפורו המרתק של גיורא, בנם של אביטל ויוסי ז"ל.
טיול הוותיקים 2018
פגישה עם פול במנזר, אנדרטת אלכסנדרוני ועוד...
זריעת החיטה נובמבר 2018
הגשם כבר מטפטף והפלחים ממהרים לזרוע את החיטה....
אוקטובר 2018
הריסת הנשקייה, זיכרונות על משק הילדים, עשיית הפיצות ועוד...
היום הראשון שלי בנחשון
סיפוריהם של חברים על היום הראשון שלהם בנחשון...
מרוץ תנ"ך תש"ח
בכל שנה בתקופה זאת נערך בשדות נחשון וברחבי המועצה מרוץ תנ"ך תש"ח...
טיול קיבוץ 2018
טיול לדרום בהשתתפות מעל ל 200 חברים וילדים....
מחנה לטרון ופריצת הדרך לירושלים
פוגל על רקע עמדת הכניסה למחנה לטרון ב מספר על המחנה ובהמשך על פריצת הדרך לירושלים...
בין חברים
ערב מרגש שנערך במועדון בהנחייתה של רותי לב ובהשתתפות קהל רב מכל שכבות הקהילה...
מאגר נחשון 8/18
לאחר שנים רבות של השקיית שדות נחשון בשטחים ליד כפר מנחם הקרויים "משקי ההר", עבר השנה המאגר שיפוץ והגדלה. יונתן המנהל העסקי מספר על המאגר ועל דברים נוספים.
אהל ראשונים
חנוכת אתר "אהל הראשונים" בנחשון
פליליסט של סרטי שושנה
אוסף של סרטים שיצרה וערכה שושנה לב במשך השנים...
ניר שחם ויקב שורק
בפאתי חצר הקיבוץ שוכן לו יקב שורק. יחודו של יקב זה הוא בהיותו בי"ס לעשיית יין. ניר מספר על היקב וקצת על עצמו...
חוטמית זיפנית
באחד העיתונים פורסם שנרשם שיא גינס לחוטמנית בגובה של 4.55 מטר. האם החוטמנית של גילה תשבור את השיא?
סל במקום שקית
כיצד מתגברים על האסון שמביאות לנו שקיות הניילון השקופות בחנויות המזון? רעיון מדהים קרם עור וגידים בקיבוץ נחשון. אודיה אלון הביאה את הרעיון וצוות "הקומונה" את חומר הגלם. בגדים ישנים הפכו לשקיות וניתנו לכל דורש.
מיחזור בנחשון
ביום שישי 4/1/19 נערך בנחשון אירוע השקת "פרויקט המיחזור" בעמדת-האשפה מתחת למגרש הכדורגל, וזאת בחסות וועדת סביבה.
הללויה למשה לב
משה לב, בצד ימין בשורה העליונה ומקהלת קולגיום מתל אביב יחד עם תזמורת ברוקדה והמנצח מוסטנן מאסטוניה מבצעים את הקטע "הללויה".
חנוכה - 2018
חג שמח ! לכל בית נחשון
הריסת מחסן הנשק
לאחר שהגבול נדד מזרחה, הוחלט אי שם שאין צורך יותר בנשקיה. כלי הנשק הוחזרו למשמר הגבול, והמבנה רוב הזמן עמד ריק. עם שיוך הבתים לחברים התברר שהמבנה נמצא בשטח משויך וגורלו נחרץ. למקום הגיע טרקטורון, ותוך מספר שעות הפך המבנה לגל חורבות.
אירועיםמדינה על האש
גלו ערנות ! דותן רזילי 27/11/2016

גל השריפות
שלום ובוקר טוב.

על רקע  השרפות והחשד להצתות בימים האחרונים ולאור העובדה שמזג האויר לא ישתנה לפחות עד יום שלישי, אנו ממליצים לקיבוצים להגביר ערנות במרחב המשקי, בשדות ובשטחים החקלאיים, בשטחים הפתוחים בתוך ובסמוך לקיבוץ.

גלו עירנות

שבת שלום
דותן רזילי
מנהל מחלקת הבטחון בתנועה הקיבוציתנחשון והשריפות / עופר נאור 24/11/2016

לתושבי נחשון שלום,

בעקבות האירועים המתרחשים בארצנו אנו מתבקשים להיות ערניים למתרחש מסביבנו ולהודיע ל 102 על כל אירוע .

במידת הצורך קיבוץ נחשון ייערך ויפעל בהתאם להנחיות של כוחות הביטחון ולוחמי האש כל זאת בתיאום עם רכז הביטחון ומנהל הקהילה.נווה שלום 22/11/2016

אז הכל התחיל אצלנו באזור. ביום שני בלילה נמסר על שריפת חורש גדולה. בשלב ראשון פונו דיירי הבתים הקיצוניים ובהמשך כשהרוחות התחזקו, פינו כוחות ההצלה מאות תושבים מנווה שלום. עשרות צוותי כיבוי בסיוע מטוסי כיבוי הצליחו למנוע נזק לבתים ולבלום לבסוף את התפשטות האש. נבדק חשד שהשריפה נגרמה בעקבות רשלנות מטיילים.  עד כאן תמצית הפרסום באינטרנט. (YNET) 

ביום ג‘ בערב חזרה אורה גלעד, תושבת נווה שלום, לביתה. היא הבחינה שחתולתה חסרת מנוחה. היא חשבה שהיא פשוט רעבה וצמאה. אבל גם לאחר שנתנה לה אוכל ומים שמה לב שהיא עדיין לא שקטה. במקביל, היא הרגישה בריח של משהו שרוף, אבל היא לא התרגשה מכך, שכן ביתה נמצא סמוך ליער, ומדי פעם נוהגים מטיילים לעשות על האש, והריח חודר לביתה בדרך קבע. לפיכך היות והייתה עייפה, פרשה למיטתה, כדי לקום למחרת ליום חדש.

לאחר זמן מה שמעה הלמות דפיקות עזות על דלת ביתה. מכיוון שהיא כבדת שמיעה, ומכשיר העזר הונח אחר כבוד לצד המיטה, הבינה שהלמות כזאת משמעותה שקרה דבר לא רגיל. היא קמה ממיטתה והציצה בחלון הגדול הקבוע בקיר ביתה הפונה ליער, ומראה מבעית נגלה לעיניה. גל של אש התקדם לעברה, ואיים לכלות כל העומד בדרכו.

אורה מיהרה לצאת מביתה, שם נאמר לה שלקח להם זמן רב להעירה, ולכן הגבירו את קצב ועוצמת הדפיקות. בדרך כלל אורה אינה נוהגת לסגור את ביתה בלילה, אבל הפעם, בגלל הרוחות, נעלה את הדלת במנעול כדי שלא תיפתח ושהחתול לא יצא מהבית.

המפונים מהבתים, שבשלב זה היו אלו שגרו בסמוך ליער, פסעו לכיכר בכניסה לכפר. המטופלים בילדים ירדו עמם לבתי תושבים אחרים, שגרו רחוק יותר מהיער. אורה מציינת, שהמפגש במקום הכינוס הפך למעין מפגש חברתי, שכן אנשים פגשו ידידים, שלמרות שהם גרים באותו מקום, יוצא להם להתראות עמם לעתים רחוקות. כששמעו שלא לקחה מאומה מביתה היה מי שהציע לה לקפוץ לביתה ולקחת דברים בסיסיים, בעיקר תרופות. אורה אמרה שאין צורך. כל עוד יש לה חפיסת סיגריות בכיס, היא לא צריכה שום דבר.

אורה מציינת לשבח את צעירי הכפר, שמיד כשהתברר המצב, רצו והגנו על הבתים הקיצוניים בפני האש המאיימת. אבל האש לא נכנעה, והכוחות הרשמיים נתנו הוראה לפנות את נוה שלום מכל תושביו. אורה עלתה על מכוניתה, ונסעה לאלונית שבצומת לטרון. שם הצליחה לנמנם, אולם הודעת ווטסאפ, שבה נשאלה היכן היא נמצאת, העירה אותה. כנראה מתוך רצון לוודא שלא נשאר אף תושב בישוב.

לאחר זמן מה החליטה לעלות לנווה שלום, כדי לקחת את התרופות. בהגיעה לעליה לישוב, שמה לב שבשדה ערוכים שורות של אוהלים ועשרות כבאים מסתובבים באזור. זאת הייתה השריפה הראשונה בתוך גל השריפות, ולפיכך הוזרמו למקום כוחות רבים. היא המשיכה לנסוע, ובחורצ‘יק צעיר ונחמד עצר אותה, ואמר לה בחביבות: "סבתהל‘ה אי אפשר להמשיך ולנסוע". כל הסבריה שהיא זקוקה לתרופות עלו בתוהו. בצר לה החליטה הפעם לנסוע לתחנת הדלק בצומת נחשון. לתדהמתה פגשה במקום את מרבית שכניה, שבחרו לבלות שם. למרבה אכזבתה גם ע למכונת הקפה עבר לילה קשה, ולא נשאר קפה... במצב זה, בו הדרכים חסומות והקפה אזל החליטה אורה לנסוע אל אחותה ביהוד.

ביום ד‘, כששמעה שניתן לחזור לישוב, שמה את פעמיה אל ביתה. במהלך הנסיעה והטיפוס לנווה שלום, עשתה לעצמה הכנה נפשית לקראת המראות שאמורים להיגלות לעיניה. אבל להפתעתה, עם כניסתה לישוב, הכל עמד על תילו, ללא כל זכר ללילה הסוער שעבר על הישוב.

אורה גלעד, תושבת הישוב נווה שלום, מגיעה מדי יום שישי לספריה בנחשון, ולאחר שהיא בוחרת כמות לא מבוטלת של ספרים, היא מצטרפת למנהלות הספרייה, נעמה ברזילי ולאה בכר, ולחברים נוספים, קבועים ומזדמנים לכוס קפה ולכיבוד. הפורום הנכבד דן על ענייני היום בקיבוץ ובעולם. הפעם עמד במרכז סיפורה המרגש של אורה.חזרה למעלה הדפסה שלח למייל הוסף למועדפים הפוך לדף הבית