אירועים
תמונת השבוע
לתמונות הקודמות
כניסה לחברים
חדש באתר
שינויים בחוקי המיסוי 5/17
ביום ד‘ 17/5 נערך ערב הסברה לגבי השינוי במיסוי הקיבוצים, דבר שישפיע כנראה על רובנו...
תוצאות ההצבעה בקלפי 12/5/17
אח למחצה ייספר כאח לצורכי קביעת התור - 134, אח למחצה לא ייספר כאח לצורכי קביעת התור - 32 וכל שאר התוצאות...
פרוטוקול שיחת קיבוץ 3/5/17
עקרונות תקנון נהלי קליטה חברים חדשים לקביעת תור הרשמה...
הנהלה כלכלית 24.04.17
הדיר בנחשון – חלופות להמשך פעילות...
שעלבים - עצמאות 67
סרטון שהופק לרגל יום העצמאות 67 בקיבוץ שעלבים...
היום הראשון שלי
חברים מספרים על היום או הימים הראשונים שלהם בנחשון....
לקראת פסח במשלט - 4/17
מפגש אנשי המשלט עם מנהלי הקיבוץ....
הנהלה כלכלית 02/04/17
דו"ח ביקורת הנהלת העסקים (הנהלה כלכלית) – קבלת החלטות ויישומן....
שדמי ווותיקי עין החורש
וותיקי קיבוץ עין החורש במהלך טיולם ברחבי הארץ נכנסו אל שדמי ושם שמעו....
קיש וגילה צועדים בשביל ישראל
חלק מהפעילויות של המועצה האזורית במרכז בנחם כולל יציאה של בני ה-60 פלוס ל"שביל ישראל". מחכים למצטרפים חדשים. דרישות: כושר הליכה, 12 עד 20 ק"מ, דרגות קושי בין קל לקשה, בממוצע "לא נורא", ומצב רוח טוב.
לטייל עם הרצל
רוצה להכיר את ארצנו? הרצל ישמח לשתף בטיוליו במקומות עם היסטוריה רחוקה וקרובה...
אתרים אישיים
אתרים של חברי הקיבוץ המעוניינים להוסיף קישור לאתרם (כולל בפייסבוק) מוזמנים לשלוח...
טיול לקניון השחור בזוויתן 9/16
טיול ילדי המתנס....
60 פלוס מינוס - התוכנית לשנה הקרובה
הרצאות, סיורים ושביל ישראל....
קובץ טלפונים
תודה לקיש ששלח לנו קובץ טלפונים מעודכן....
הצלת חיים
"מגן דוד אדום" מפרסמת סרטון ובו הנחיות לאדם חסר הידע הרפואי, שיכולות להציל חיים.
שרותי רפואה דחופה
מה עושים כשיש בעיית בריאות דחופה והמרפאה סגורה ? משה מדריך אותנו.....
אתרי מידע לשעת חרום
אתרים שבהם ניתן למצוא מידע עדכני לגבי ההתנהלות בשעת החרום.....
אדום החזה - 16
ציפור קטנה ויפה ממשפחת הקיכליים, חורף בארץ.
פורים 2017
הערב בניהולו של אמיר פרידמן והחבר׳ה הצעירים היה מאוד מוצלח. החברה עבדו וארגנו את כל החג מא׳ ועד ת׳. באמת כל הכבוד להם ! נגה.
מי יודע מה זה ?
מולי, במהלך צעידתו ברחבי הקיבוץ, נתקל במה שרואים בתמונה ומאד ישמח לדעת מה זה? ולמה שימש? ממתינים לתשובות.
סדר פסח שני 2016
המקום: חדר האוכל הישן והטוב. המשתתפים: לא מעט, כ-60 חביירות וחביירים, מהמבוגר ביותר בנחשון ועד נכד חמוד למשפחת הופ (הבן של מעיין) ועוד אורחים מי שהיו בנחשון וכאלה שרק קפצו לביקור.
איך היה?: נ ה ד ר!!! - קיש.
פסח 2015
פסח בשער. בשנים עברו יצאנו לחגוג את העומר בשדות ובערב התכנסנו בחדר האוכל עם תוכנית עמוסה והרבה אורחים. בעידן הנוכחי, איש, איש בביתו או עם משפחתו ברחבי הארץ. אצלנו, בנחשון יש הרמת כוסית, וכמיטב המסורת החדשה יש "סדר שני". חג שמח !!!
קטיף הכותנה
אחת המהפכות האדירות בעשרות השנים האחרונות אירעה בשדות הכותנה בישראל. מקטיף ביד למכונה הקוטפת, מהדקת ומייצרת בלות (חבילות). וותיקי הענף עומדים פעורי פה וגאווה שכן הקטפת הינה פרי יוזמה ופתוח ישראלי. לצפייה לחץ <כאן>
חריש בשדות נחשון
החצבים בגינתו של איתן הרימו ראש, בצפון החל לרדת גשם ואצלנו מתחיל המרוץ השנתי, להספיק להכין את השדות לחורף ולקיץ המתקרבים בצעדי ענק. החריש בסרטון מתבצע בשדה הקרוי "הבית" ונמצא מול "שכונת הצינורות" החדשה. לצפיה לחץ <כאן>
שריפה בנחשון
ביום חמישי 10/9/15 השמיים היו רוויים באובך והחום מעיק. בסביבות השעה שתיים פרצה אש בקרבת גדר הקיבוץ. הלהבות ותימרות העשן התנשאו לגובה רב ואיימו לפלוש לחצר הקיבוץ. מכוניות הכיבוי שהגיעו למזלנו, השתלטו על האש, והשאירו לנו אדמה חרוכה וריח שריפה. לסרטון של השריפה לחץ <כאן>
שדרוג מערכות
בשעה טובה, 9/15, הוחל במבצע שדרוג מערכת החשמל בקיבוץ. קווי החשמל העיליים יפנו את מקומם לקווים תת קרקעיים, כשבצמוד לכבלי החשמל יושחלו גם קווי תקשורת, שישמשו אותנו עבור טלפוניה, אינטרנט וטלוויזיה.
קטיף השקדים
מים רבים זרמו בנחל נחשון מאז שארי פאדאואר נטע ב"מופקר 3" את שתיל השקד הראשון. מגידול שולי הפך המטע לחלק ממטעי השקד המפארים את עמק איילון ואשר הוכרזו ע"י שר החקלאות שמחון בפברואר 2009 כ"עמק השקד הישראלי". לחץ על הכתוב וצפה בקטיף.
שירה בנקי ז"ל
ביום חמישי, 31/7/15 במהלך מצעד הגאווה, התפרץ למסלול הצועדים אדם, כשבידו סכין שלופה, אותה נעץ בשישה צועדים. שירה, נערה מלאת חיים, שבאה להזדהות עם הצועדים, נפצעה אנושות, ולאחר מספר ימים נפטרה. שירה הובאה לקבורה ביום שני 3/8 בבית הקברות בקיבוץ נחשון.
צעדת נחשון ה-5
לפני חמש שנים, הרצל, רכז הספורט של המועצה, יזם את "צעדת נחשון". השנה יחד עם חן נאמן הם כבר הפיקו את הצעדה החמישית, בהשתתפות של קרוב ל-150 סבים, בנים ונכדים. השנה הצעדה נערכה בחלקה הראשון של "דרך בורמה". ישר כח ! להרצל וחן, מחכים בקוצר רוח לפרויקטים הבאים.
בחירות למזכיר/ת התנועה
60 אלף מצביעים פוטנציאלים, 5 מועמדים. כולם טובים וראויים. 60 חברי נחשון שהצביעו ובחרו ברוב של 37 קולות את מרקי לוי, אבל, מי שנבחר בכלל התנועה הקיבוצית, ברוב של 45% היה ניר מאיר מקבוצת שילר. שיהיה לו ולכולנו בהצלחה !
כיבוש הקש
לאחר קציר החיטה וגיבוב הקש הגיע תור כיבוש הקש לחבילות. בעבר החבילות היו קטנות ועובדי גידולי השדה היו מעמיסים אותן על עגלות ובקיבוץ היו מאוחסנות במתבן. היום הן גדולות ומשאיות מעבירות אותן ישירות למרכזי המזון. צילם: חן נאמן ממרפסת ביתו.
חג הקיבוץ 4/15
ביום א‘ 3/5 נחוג ב"משלט 200", חג הקיבוץ בהשתתפות מרבית וותיקי הקיבוץ. אורח הכבוד של האירוע היה נחמן גלבוע, שספר על עלילותיו כחקלאי המגדל כותנה, שהפך במרוצת השנים לעיתונאי מצליח בשלל עיתוני התנועה.
אירועיםכללי

מפגש עם חברי פרלמנט גרמנים 10/16

ביום חמישי לפני שבועיים התארחו בקיבוץ נחשון ב"יקב שורק" שבעה מחברי הפרלמנט הגרמני. הם סיירו בקיבוץ, טעמו מיינות היקב ואכלו ארוחת ערב שבישל להם ירון אורלובסקי תושב בנחשון. מטרת ביקורם הייתה לערוך דיון אודות תהליך השלום והמצב הפוליטי בארץ.  הם נפגשו עם מולי ויהודה פרייס אשר סיפרו להם על הקיבוץ בעבר וכיום. אורח נוסף היה יריב אופנהיימר לשעבר מזכ"ל שלום עכשיו אשר לקח חלק בדיון ושטח בפניהם את משנתו. 

מולי פרידמן, מספר שביקשו ממנו לבוא ליקב, לפגוש קבוצה של חברי פרלמנט גרמניים. כמו כן הגיע גם יהודה פרייס הדובר גרמנית שוטפת. חברי הקבוצה שכללו בנוסף לחברי הפרלמנט שהיו מכל קצות הקשת הפוליטית גם שני אנשי שגרירות גרמניה בישראל. חברי הקבוצה התעניינו בקיבוץ של היום ושל פעם. לאחר הפגישה והארוחה יחד עם אנשי היקב, הגיע למקום יריב אופנהיימר לשעבר מזכיר "שלום עכשיו" ושוחח עמם.

חזרה לתוכןסיור גיבוש / פיני 03/07/2016
יוצאים מהשגרה, ממלאים המצברים וחוזרים לשגרה...

גבעת חיים - ביום רביעי 22/6 יצאה קבוצת חברים, שכללה את עדי, ג‘יימי, יונתן, חני, פוגל, סמדר, יזהר ופיני, ליום גיבוש בעמק חפר. ראשית, ארוחת בוקר בביתו של יזהר, בה השתתפה גם אשתו. שבעים ונמרצים יצאו החברה לסיור בקיבוץ גבעת חיים המונה 800 נפשות ובשל גודלו הפיזי סיירו עם רכב והתרשמו מאד מהנגלה לעיניהם. בדרך עברו בשכונת ההרחבה, 70 יחידות המצויות בשלבי איכלוס בעיקר של בני הקיבוץ. הם התרשמו מפינת החי המסחרית הדומה לספארי שהיה בנחשון אבל גדולה בהרבה מזו שהייתה בנחשון. במשק יש פינות ליטוף, המקום מומלץ להורים עם ילדים קטנים.

מרכז המבקרים - משם הם נסעו למכון לטיהור שפכים, שמאגד בעמק חפר עשרות קיבוצים ומושבים, ומחלק מים לחקלאות בהיקף של 30 מיליון קוב. המקום מאד מרשים, והוא שהחיה את החקלאות באזור, בעיקר בזכות מנהלים מקומיים וחקלאים שאכפת להם.

קיסריה - לסיום הגיעה החבורה לקיסריה העתיקה, ושם קינחו במסעדה טובה. פיני, שהצטרף לחבורה, ממליץ להרבות בימי גיבוש כאלה גם לצוותים אחרים בנחשון. "היה נעים, נחמד וגם החכמנו" – מסכם פיני.

ברכת נחשון - בבריכה הכל הולך על מי מנוחות. הסתיים הפרויקט של החלפת הפילטרים, והבריכה כעת מסוננת ונקיה, כפי שלא הייתה שנים רבות. רוב הליקויים שצוינו ע"י פקח הבריאות תוקנו. עדיין יש לטפל במלתחות, ופיני מקווה שבשנה הבאה ימצא לכך התקציב.
חזרה לתוכןסיור בעוטף עזה / שושנה 4/16

ביום רביעי השבוע, שוש שרון, גילה, קיש ושושנה לב יצאו לטייל בעוטף עזה עם שאול אריאלי אשר כתב בין היתר "גבול בינינו וביניכם" הסכסוך הישראלי-פלסטיני והדרכים ליישבו. הטיול במסגרת פעילויות נוחם. מרכז "מטה יהודה" למבוגרים.

לאריאלי עשרות שנות וותק בצבא, וידע עצום בנושא. ביום הטיול היה שקט ושלוווה, שאינם מאפיינים את הסביבה אשר ממשיכה לסבול מפגיעות וחוסר בטחון תמידיים.

לא אנסה לתאר את המסלול. אני מציעה למי שיש לו אפשרות לטייל עם אריאלי לעשות זאת.

מצורפים כמה צילומים מאנדרטת  הפלדה. בהם תזהו את חברינו.
חזרה לתוכןמועצת רבני היהדות ההומניסטית בנחשון 05/03/2016

ביום שישי 4/3/16 נערך בנחשון כנס של מועצת היהדות החילונית. זהו כינוס שכל משתתפיו רבנים וביניהם חברנו, מנהל הקהילה, ג‘יימי פוקסבר. האירוע נערך במועדון לחבר ועסק בתוכנית האסטרטגית של האירגון. הכנס נערך פעם בחצי שנה  ודן  בפעילות במרחב הקיבוצי, בבתי הספר, בקהילות אחרות, במרחב הפוליטי, וכלל הפעילות בתוך החברה הישראלית, כמו כן עוסקים בו בנושאים של גיוס כספים, ובחיבור עם הקהילות בחו"ל. בסיום מתקבלות החלטות ונוצרת תוכנית עבודה לחצי השנה הבאה. האנשים מגיעים מכל מיני מקומות בארץ, מושבים, קיבוצים, והגילים נעים בין ארבעים לשישים. ( דיווח-ג‘יימי)
חזרה למעלהמפגש חברי גרעין שריג מרמת גן / נחמן 05/03/2016

מדי פעם אני נוהג לארגן טיולים לחברים שגדלתי איתם בשומר הצעיר ברמת גן. זה לא נועד לציין איזה שהוא תאריך מיוחד או יום הולדת עגול, זה קורה כשאני מתגעגע לחברי הילדות והבגרות שלי ורוצה לשתף אותם בחוויות. לפני שנתיים, בפברואר 2014, נסענו לראות כלניות בדרום אדום, אבל לפני זה ארגנתי מפגש עם מדריך שהיה לנו ברמת גן לפני 50 שנה והיום הוא חבר ניר יצחק, ואחר כך עם המ"מ שהיה לנו בטירונות והיום הוא חבר ניר עוז.

השנה רציתי להזמין את החבר‘ה לפריחת השקדים, אבל מכיוון שכמה היו בחו"ל דחינו את זה בשבועיים, וקבעתי את המפגש בחניון קק"ל שיש בו פריחה יפה של צבעונים ורקפות והוא נמצא מול הכניסה למערת הנטיפים. אחרי ההתפעלות מהפרחים והצילומים בטלפון הנייד, אמרתי להם שניסע לנחשון אבל דרך הכביש הישן כדי שיראו את החורשות שבדרך. בנחשון הזמנו את הבובנאית אפרת חפץ, שנשואה לאחיין של מרב, ובהדרכתה כולם הכינו בובות גרב מתנה לנכדים. אחרי ארוחה מגוונת שבה כל אחד הביא משהו, התקיים מפגש חברתי להשלמת פערים, ולסיום סיפרתי להם חוויות מעבודתי בעיתון. כולם אמרו שהם נהנו, ושהם מחכים למפגש הבא שאארגן.

נחמן
חזרה למעלהחזרה למעלה הדפסה שלח למייל הוסף למועדפים הפוך לדף הבית