אירועים
תמונת השבוע
לתמונות הקודמות
כניסה לחברים
חדש באתר
היום הראשון שלי
חברים מספרים על היום או הימים הראשונים שלהם בנחשון....
פסח בנחשון
לזכר ימים עברו....
לקראת פסח במשלט - 4/17
מפגש אנשי המשלט עם מנהלי הקיבוץ....
הנהלה כלכלית 02/04/17
דו"ח ביקורת הנהלת העסקים (הנהלה כלכלית) – קבלת החלטות ויישומן....
שדמי ווותיקי עין החורש
וותיקי קיבוץ עין החורש במהלך טיולם ברחבי הארץ נכנסו אל שדמי ושם שמעו....
מעוף החסידות
להקת חסידות, בדרכה דרומה, חגה מעל הקיבוץ....
קיש וגילה צועדים בשביל ישראל
חלק מהפעילויות של המועצה האזורית במרכז בנחם כולל יציאה של בני ה-60 פלוס ל"שביל ישראל". מחכים למצטרפים חדשים. דרישות: כושר הליכה, 12 עד 20 ק"מ, דרגות קושי בין קל לקשה, בממוצע "לא נורא", ומצב רוח טוב.
לטייל עם הרצל
רוצה להכיר את ארצנו? הרצל ישמח לשתף בטיוליו במקומות עם היסטוריה רחוקה וקרובה...
אתרים אישיים
אתרים של חברי הקיבוץ המעוניינים להוסיף קישור לאתרם (כולל בפייסבוק) מוזמנים לשלוח...
טיול לקניון השחור בזוויתן 9/16
טיול ילדי המתנס....
60 פלוס מינוס - התוכנית לשנה הקרובה
הרצאות, סיורים ושביל ישראל....
קובץ טלפונים
תודה לקיש ששלח לנו קובץ טלפונים מעודכן....
הצלת חיים
"מגן דוד אדום" מפרסמת סרטון ובו הנחיות לאדם חסר הידע הרפואי, שיכולות להציל חיים.
שרותי רפואה דחופה
מה עושים כשיש בעיית בריאות דחופה והמרפאה סגורה ? משה מדריך אותנו.....
אתרי מידע לשעת חרום
אתרים שבהם ניתן למצוא מידע עדכני לגבי ההתנהלות בשעת החרום.....
אדום החזה - 16
ציפור קטנה ויפה ממשפחת הקיכליים, חורף בארץ.
פורים 2017
הערב בניהולו של אמיר פרידמן והחבר׳ה הצעירים היה מאוד מוצלח. החברה עבדו וארגנו את כל החג מא׳ ועד ת׳. באמת כל הכבוד להם ! נגה.
מי יודע מה זה ?
מולי, במהלך צעידתו ברחבי הקיבוץ, נתקל במה שרואים בתמונה ומאד ישמח לדעת מה זה? ולמה שימש? ממתינים לתשובות.
סדר פסח שני 2016
המקום: חדר האוכל הישן והטוב. המשתתפים: לא מעט, כ-60 חביירות וחביירים, מהמבוגר ביותר בנחשון ועד נכד חמוד למשפחת הופ (הבן של מעיין) ועוד אורחים מי שהיו בנחשון וכאלה שרק קפצו לביקור.
איך היה?: נ ה ד ר!!! - קיש.
פסח 2015
פסח בשער. בשנים עברו יצאנו לחגוג את העומר בשדות ובערב התכנסנו בחדר האוכל עם תוכנית עמוסה והרבה אורחים. בעידן הנוכחי, איש, איש בביתו או עם משפחתו ברחבי הארץ. אצלנו, בנחשון יש הרמת כוסית, וכמיטב המסורת החדשה יש "סדר שני". חג שמח !!!
קטיף הכותנה
אחת המהפכות האדירות בעשרות השנים האחרונות אירעה בשדות הכותנה בישראל. מקטיף ביד למכונה הקוטפת, מהדקת ומייצרת בלות (חבילות). וותיקי הענף עומדים פעורי פה וגאווה שכן הקטפת הינה פרי יוזמה ופתוח ישראלי. לצפייה לחץ <כאן>
חריש בשדות נחשון
החצבים בגינתו של איתן הרימו ראש, בצפון החל לרדת גשם ואצלנו מתחיל המרוץ השנתי, להספיק להכין את השדות לחורף ולקיץ המתקרבים בצעדי ענק. החריש בסרטון מתבצע בשדה הקרוי "הבית" ונמצא מול "שכונת הצינורות" החדשה. לצפיה לחץ <כאן>
שריפה בנחשון
ביום חמישי 10/9/15 השמיים היו רוויים באובך והחום מעיק. בסביבות השעה שתיים פרצה אש בקרבת גדר הקיבוץ. הלהבות ותימרות העשן התנשאו לגובה רב ואיימו לפלוש לחצר הקיבוץ. מכוניות הכיבוי שהגיעו למזלנו, השתלטו על האש, והשאירו לנו אדמה חרוכה וריח שריפה. לסרטון של השריפה לחץ <כאן>
שדרוג מערכות
בשעה טובה, 9/15, הוחל במבצע שדרוג מערכת החשמל בקיבוץ. קווי החשמל העיליים יפנו את מקומם לקווים תת קרקעיים, כשבצמוד לכבלי החשמל יושחלו גם קווי תקשורת, שישמשו אותנו עבור טלפוניה, אינטרנט וטלוויזיה.
קטיף השקדים
מים רבים זרמו בנחל נחשון מאז שארי פאדאואר נטע ב"מופקר 3" את שתיל השקד הראשון. מגידול שולי הפך המטע לחלק ממטעי השקד המפארים את עמק איילון ואשר הוכרזו ע"י שר החקלאות שמחון בפברואר 2009 כ"עמק השקד הישראלי". לחץ על הכתוב וצפה בקטיף.
שירה בנקי ז"ל
ביום חמישי, 31/7/15 במהלך מצעד הגאווה, התפרץ למסלול הצועדים אדם, כשבידו סכין שלופה, אותה נעץ בשישה צועדים. שירה, נערה מלאת חיים, שבאה להזדהות עם הצועדים, נפצעה אנושות, ולאחר מספר ימים נפטרה. שירה הובאה לקבורה ביום שני 3/8 בבית הקברות בקיבוץ נחשון.
צעדת נחשון ה-5
לפני חמש שנים, הרצל, רכז הספורט של המועצה, יזם את "צעדת נחשון". השנה יחד עם חן נאמן הם כבר הפיקו את הצעדה החמישית, בהשתתפות של קרוב ל-150 סבים, בנים ונכדים. השנה הצעדה נערכה בחלקה הראשון של "דרך בורמה". ישר כח ! להרצל וחן, מחכים בקוצר רוח לפרויקטים הבאים.
בחירות למזכיר/ת התנועה
60 אלף מצביעים פוטנציאלים, 5 מועמדים. כולם טובים וראויים. 60 חברי נחשון שהצביעו ובחרו ברוב של 37 קולות את מרקי לוי, אבל, מי שנבחר בכלל התנועה הקיבוצית, ברוב של 45% היה ניר מאיר מקבוצת שילר. שיהיה לו ולכולנו בהצלחה !
כיבוש הקש
לאחר קציר החיטה וגיבוב הקש הגיע תור כיבוש הקש לחבילות. בעבר החבילות היו קטנות ועובדי גידולי השדה היו מעמיסים אותן על עגלות ובקיבוץ היו מאוחסנות במתבן. היום הן גדולות ומשאיות מעבירות אותן ישירות למרכזי המזון. צילם: חן נאמן ממרפסת ביתו.
חג הקיבוץ 4/15
ביום א‘ 3/5 נחוג ב"משלט 200", חג הקיבוץ בהשתתפות מרבית וותיקי הקיבוץ. אורח הכבוד של האירוע היה נחמן גלבוע, שספר על עלילותיו כחקלאי המגדל כותנה, שהפך במרוצת השנים לעיתונאי מצליח בשלל עיתוני התנועה.
אירועיםמסיבה לבני השבעים
תוכן הענינים

ברכה של ענת יואב
ענת - הבת הראשונה של גרעין נחשון  ושל תמי ויענקלה. 

גרעין נחשון, טוב, אני הבת הראשונה של גרעין נחשון. תמיד אמרו לי ככה.. ביום הולדתי תלו פתק על לוח המודעות מזלטוב לגרעין נחשון.. כל הילדות גדלתי על המשפט הזה 
והאמת? אף פעם לא ידעתי מה לעשות איתו.. והנה - עכשיו - אני פה! סוף סוף אני מממשת את התואר!  באתי לברך את גרעין נחשון!

בשנת 1963 - ילדים בסוף י‘ב, הגעתם לקיבוץ צעיר עם בעיות כלכליות וחברתיות ולאחר גל עזיבות אך יחד עם זאת קיבוץ תוסס שכבר אז הורגש בו ה-"משהו המיוחד הזה"הייתם גרעין גדול וחזק, מדור חדש, והבאתם אתכם משב רוח צעיר, קצת שונה מהמקובל בנחשון עד שהגעתם. עד היום, אני חושבת שהרבה מהייחוד של נחשון, הרבה מהפתיחות שיש בנחשון - הגיע אתכם.

הקבלה של אדם כאדם - המקום שניתן לרעיונות קצת שונים, ליצירה..שמתם דגש על התחשבות בפרט.וויכוחים אין סופיים על שוויון וזכויות הפרט מול החברה,פתיחות לצרכים אישים. הנהגתם ״ ימיי אומנות״ "שנת חופש" לימודים אקדמיים לכל אחד, ( ללא קשר לצרכיי הקיבוץ ) הצעות חוק חדשות, ועוד...שלא לדבר על תרבות הבידור.. מוסיקה, הופעות, ומסיבות שיחד עם שנות ה 60‘ פרחו פה..אין ספק שהגעתם לנחשון ואי אפשר היה להתעלם מכך!
רציתי להזכיר את שצ‘ופק, שלא רק שהיה חלק בלתי נפרד כל יום בבילוי אצלנו בבית, אלא גם דמות חשובה ודומיננטית בגרעין, בקיבוץ, ולאחר מכן גם בגרעינים צעירים חדשים נוספים שהגיעו לנחשון. שם דבר – שצ‘ופק – חסר פה מאוד! ,

רציתי לאחל לכל ההורים שלי, קודם כל – מזלטוב!
כל הכבוד. כולכם - בלי יוצא מהכלל - לא נראים 70!!!..
כולכם על הרגלים כולכם בפוקוס ( בערך..).לוויתי אתכם כל חיי..

ותכלס? גאה להיות פה בנחשון היום. גאה בתואר שהענקתם לי ומקווה שגם אתם מסופקים מהיצירה..
 חזרה
 ברכה של דורית פרידמן
דורית מברכת את כלות וחתני הערב בשם הקיבוץ. 

ערב טוב לכל חברי נחשון, למגדול ועד קטן, לוותיק ועד זה מקרוב בא – שנה טובה ומלאת שמחות והפתעות, שנה של קליטה וצמיחה, של תרבות ושמחה.

ולכם, בני השבעים, בשם כולנו, חג שמח ויום הולדת נהדר!

ואלה שמות הכלות והחתנים של הערב, לפי סדר אלפא-ביתי:

אריאלה, גיורא, גילה, דן, יעל, יענקל‘ה, לזר, מוטקה, משה, עליזה, ענת, קיש, רותי, רחל, רן, שלומית, שמואל ותמי – שמונה-עשר במספר. למרבה הכאב, שצ‘ופק וחווה אינם איתנו, וכל אחד מהם יקר וחסר וזכרו חקוק על לוח הלב.

ותיקי נחשון, דור המקימים, חרתו על דגלם: "לא עייפי דרך, אלא מפלסי נתיב".

אתם, אנשי גרעין נחשון ובני זוגם והמצטרפים שהיו לחלק בלתי נפרד מהמקום, הנכם, במובנים רבים, לא רק ממשיכי דרכם, כי אם גם מחדשי דרך וסוללי נתיבים נוספים, חברים ערים ותוססים, בעלי חזון ויזמה. ידעתם להגיב על אירועי הזמן מתוך תפיסה מגובשת של אופי החברה שביקשתם לקיים, להעצים ולגדל בה את דור ההמשך. הזרמתם לקיבוץ דם חדש ורוח צעירה, מקורית ונועזת של קדמה. הצמחתם מתוככם דמויות של מנהיגים טבעיים, שהשכילו להוקיר ולטפח את חשיבות המימוש העצמי להעצמת הכלל כחברה שיתופית נאורה, והטביעו את חותמם על חבריהם, על הבאים אחריהם ועל אופי הקיבוץ כולו.

בחרתם בנחשון כבית לחיים, וחלקכם כבר רואים בו את נכדיכם מתקרבים לגיל שבו הגעתם אתם לכאן. החג הזה שלכם, שהפכתם לחג לכולנו, הוא עדות לייחוד וליחד המיוחדים לכם, פרי פאר של אנשים צעירים ברוחם, שלא נס לחו וטעמו הנפלא שמור עמו, גם בהגיעכם לגיל שבעים.

אם, אכן, "בן שבעים לשיבה" כדברי המשנה, כי אז אתם ממלאים את המושג "שיבה" בתכנים חדשים ורעננים.

בשם כל חברי נחשון, אני מבקשת להודות לכם על מה שהייתם ועודכם עבור כולנו במשך למעלה מחמישים שנה, ולברך אתכם ברוב בריאות ושמחה, לשנה הקרובה ולשנים שעוד תבֹאנה. שמרו על עצמכם והמשיכו להתחדש ולהתברך בעשייתכם. יום הולדת שמח!

בברכת חזק ואמץ! 
קיבוץ נחשון 
חזרהלכל גילאי השבעים של נחשון. - ענת א.
שיר של ענת א. לכבוד האירוע


לכל גילָאֵי השבעים שלנו
שעד הֵנָה הִגיעו בּנִבכֵי החיים
מה לעשות ואיך לא לטעות תוהים
ואיך הַכֹּל לֶקַבֶּל ועַל כְּלוּם לא לִקבוֹל.

אם כן, בן השבעים
אם כן, בת השבעים
אל תלכו סחור סחור סַבִיב לַגיל
כי קַבּלוּהוּ בּרוּח שמחה וַגִיל.

קודם כל אתם סבא וסבתא
אוהבים ומפנקים,  נהנים, משתעשעים.
נַחַת שִמחָה רווּ מנִכדֵיכֵם הקטנטנים
אותם יצורים שְלְאַהַבתכֶם צְמאים.

אַל תִרטְנוּ, אַל תִרגְזוּ.
בני הַשִבעים
כי הֶיוּ באושר שמיים וארץ
שְֹבֵעִים.

כן, כן. 
בני השִבְעים
זהו הגיל לאתנחתא.

טְלוּ וּקְטוֹפוּ לכם פֶּרַח 
מִן הֶשָדֶה הַיְשֶר
שָׁאָפוּ מְלוֹא ניחוֹחוֹ
וְאִמְרוּ: אָהָה ! איזה אביב?

אביב? קרנבל של פרחים? 
לא, כי ראש השנה לָפֶתַח !
עם הפירות, עם הדגים.
גם לזאת יש סיבה לעלוז –

"שנה טובה" ו"יום הולדת שמח" שִבְעימְ‘ניקים !!!
חזרהחזרה למעלה הדפסה שלח למייל הוסף למועדפים הפוך לדף הבית